הבלוג של adikaufman

adikaufman

מסע בנדנדת החיים www.adi-kaufman.com/

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מספטמבר 2015

חוקרת הזיכרון המפורסמת Loftus, פרסמה שכאשר אדם נזכר במאורע מהעבר, יהיה זה רגע “יוצא דופן” שהמוח מזהה בתור “צומת מיוחדת”. 

סביב רגעים מיוחדים אלו, המוח מעצב זיכרונות ואנחנו נוטים לצבוע, להוסיף או להמעיט במידע, להדגיש ולהפחית, על פי החוויה האישית שלנו.

כלומר – הזיכרון אינו מציאות, ואינו אובייקטיבי. כל אדם יכול לזכור אירוע דומה – באופן שונה, על פי החוויה האישית הסובייקטיבית שלו. 

התכנים שהמוח במיוחד אוהב לנצור, אלו רגעים משותפים בין אנשים. 

סביב רגעים אלו, אפשר לשוחח, להרחיב, לצחוק, לשתף ובכל פעם קצת לשפץ ובכך להעצים את הזיכרון ולקעקע אותו עמוק יותר במאגר החוויות והזיכרונות. 

החגים עם צרור ימי החופש, זו הזדמנות נהדרת לפתח את כל התמונות שאגרתם במהלך השנה. 

אפשר לגזור תמונות מיוחדות לכם, להדביק עם מגנט על המקרר, להכין קולאז’ סיפורים משפחתיים שיזכירו לכם רגעים שמחים ומיוחדים שעברתם השנה. 

לפעמים לתמונה יש ערך של אלפי מילים…. 

לכל משפחה יש שורשים. תצבעו ותעצבו את השורשים שלכם

להתראות, עדי

M.A אבחון וטיפול בלקויות למידה, אתגרי קשב, הדרכת הורים, מתמחה בפסיכותרפיה CBT
http://www.adi-kaufman.com/

עוד מהבלוג של adikaufman

Thumbnail

סיכום שנה עם הילדים בשפה משפחתית חיובית = פיתוח אינטליגנציה רגשית, ומתנה ממני משחק "החלילן מהמלין" ברוח החג:

חג ראש השנה ויום כיפור, מזמנים אפשרות לחדד ולקדם את השפה המשפחתית שלכם.  חידה: הידעתם כי הורים רבים מתמקדים בהתפתחות אינטלקטואלית של ילדם, אולם המחקר מראה שרק 4%-10% מהצלחה תעסוקתית נקבעת על ידי אינטליגנציה! לאינטליגנציה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

הצריף של תמרי

תמרי  השמחה והצחוק שלך - זה הציון הכי טוב עבורנו.  את יודעת מי שייך למשפחה, ומי לא ולא.  כמה לא מובן מאליו... תודה לאלו שרואים מעבר למילים, לאנשי החינוך המיוחד  ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

כשאמא או אבא נעלבים מילד. בתוך כל איש גדול גר ילד קטן

"כשאני מגיעה לאסוף את הבן שלי מהגן, הוא אף פעם לא מחייך ומיד מתחיל לשאול שאלות ולבקש בקשות"... ישבה מולי אמא בקליניקה ושיתפה. הרגשתי את העלבון שהיא חשה. היא תיארה איך היא קמה בבוקר מוקדם, מתאמצת, מכינה כריך, מסרקת, מסדרת,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים