הבלוג של adiav

adiav

מאמנת אישית ועסקית מוסמכת , מאמנת לכלכלת המשפחה , הבסיס להכל הוא אימון לשיפור איכות החיים והשגת מטרות. מאמנת מוסמכת מבית "תות תקשורת ותוצאות" - אלון גל .

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מינואר 2014

בנושא מאוד משמעותי בחיינו והוא – האינטגריטי. לרוב מקובל לתרגם מושג זה ולהתייחס ליושרה\ יושר של אדם או ארגון . בעולם האימון אנו מתייחסים למושג זה באופן קצת שונה מבחינת מה שהוא מייצג.

03/02/2014

הפעם אני רוצה לעסוק בנושא מאוד משמעותי בחיינו והוא – האינטגריטי. לרוב מקובל לתרגם מושג זה ולהתייחס ליושרה\ יושר של אדם או ארגון . בעולם האימון אנו מתייחסים למושג זה באופן קצת שונה מבחינת מה שהוא מייצג.

האינטגריטי – הוא למעשה השלמות התפקודית הקיימת במכלול. המושג לקוח במקור מעולם הייצור, בו התייחסו לשלמות התפקודית של המכונה, האם כל חלקיה עובדים, האם כל הממשקים תקינים והאם מתקיימת בה שלמות תפקודית, כלומר כל המכלולים תקינים.

ניקח לדוגמא מכונית – המורכבת ממספר מערכות שונות – מערכת חשמל, דלק, שמן, המרכב הפיזי ועוד. המכונית לא תוכל בסופו של דבר לנוע ממקום למקום אילולא כל המערכות בתוכה תקינות ומתפקדות כמערכת כוללת אחת הנמצאת בשלמות תפקודית.

ומכאן אל בני האדם, גם אנחנו הרי למעשה מרכיבים מכונה מופלאה אחת המכילה מספר מערכות שונות, מלבד הגוף הפיזי כמובן, יש את המרחב המנטאלי (שכלי) והמרחב הרגשי – כידוע לעיתים הם מצויים בפער אחד מהשני.

המבנה המיוחס לבני האדם בעולם האימון כאשר מתייחסים לאינטגריטי הוא למעשה המבנה המכיל את שלושת החלקים: אומר, מתכוון ועושה. אלו הם החלקים של המכונה, כאשר כל אלו נמצאים בשלמות תפקודית המכונה תנוע – ואנו נמצא עצמנו במרחב העשייה. כאשר אחד מן השלבים אינו מתקיים נוצר למעשה נתק, פער שיש לגשר עליו בדרך זו או אחרת.

למעשה אנו מתכוונים לאינטגרציה – סנכרון והתאמה בין המערכות, ובעניינינו – חושב, אומר (מתכוון), עושה. רק כאשר מתקיימת שלמות תפקודית כלומר – אינטגרציה בין שלושת החלקים האלו, המכונה מתפקדת ואנו למעשה – עושים! עושים את מה שאמרנו, מתכוונים לכך ומבצעים!

אז מה קורה למעשה שהאינטגריטי מופר ואחד מן החלקים אינו מתואם? המכונה פשוט יוצאת מתפקוד. איך זה נראה בחיינו? הרבה התחלות ללא סיומות…. הרבה הבטחות ללא קיום, מנוי לחדר כושר שאינו משרת אף אחד, הדיאטה שאמורה להתחיל בכל מוצ”ש, קופסת הסיגריות שאמורה להיות האחרונה, שופינג “לא מתוכנן” ועוד…. במקום עשייה מופיע ויתור וחוסר התמודדות עם קשיים, תקיעות ובינוניות. התוצאות הקיימות אינן משתנות אם לא נפעל במטרה לכך, בהנחה אנו לא מרוצים מהן, כדאי שנפעל בדרך אחרת, ננסה שוב, נפעל בנחישות ולא נהיה מוכנים להסתפק במה שיש.

האינטגריטי הוא שיוביל אותנו למקום של קבלת החלטות, לא עוד “ישיבה על הגדר” אלא במרחב הפעולה בחיינו. מרגע שנזהה תחום מסוים שממנו אנו לא מרוצים בחיינו, נחשוב כיצד לשנות, נאמר מתוך כוונה מה אנו עומדים לבצע  ואז – נעשה.

ואם נחזור לעניין היושרה בהקשר לנושא זה, חשוב שנהיה ישרים בעיקר מול עצמנו. נהיה כנים ואמיתיים מול מי ומה שמשתקף אלינו במראה. נהיה מוכנים לנסות שוב, לצאת בהצהרות ולא להתפשר על פחות מאשר לעמוד במילה, במילה שלנו לעצמנו – אמרנו שנעשה אז נעשה.

חשבו על בעל מקצוע שקבעתם איתו שיגיע אליכם בשעה מסוימת, מועד הפגישה מגיע ובעל המקצוע אינו מגיע ללא כל הסבר או התנצלות מנומקת, האם יקבל מכם הזדמנות נוספת? האם תתעורר בכם תחושה של אמון? סביר להניח שלא, שתסיקו שלא ניתן לסמוך על המילה שלו והוא לא יקבל צ’אנס נוסף, ומה איתכם? האם אתם ראויים לאמון בעיני עצמכם? המילה שלכם שווה משהו?

אינטגריטי כמו כל שריר אחר זקוק לאימון בכדי להעלות את הכושר, לשפר את הביצועים. תהליך אימון הוא הכלי לייצר שינוי בחיינו , מוזמנים לפנות אלי לפרטים נוספים .

עוד מהבלוג של adiav

תצוגה מקדימה

הזמנה למסע.....

חיינו הם מסע אליו אנו יוצאים עם תיק מצויד בדברים שלמדנו,בחוויות שחווינו,האנשים שהכרנו והידע שרכשנו. בהמשך אנו הולכים ואוספים ממה שהחיים מזמנים לנו בדרך- אני חושבת שמה שעושה את ההבדל בין לאסוף או לבחור הוא שאנו לומדים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

און ליין - אוף ליין

הגורמים לסטרס הם רבים ובעיקר מושפעים מאופי החיים שאנו מנהלים. לחצים בעבודה, לחצים כלכליים, בעיות משפחתיות, מחלה או מוות של קרוב, דאגות, פחדים וחרדות, טיפוסים פרפקציוניסטים, וכמובן, אי אפשר להתעלם מהמתח המתמיד בו נמצאת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה