הבלוג של שוש מעוז-אריה

addwomen

מומחית בהפרעות קשב וריכוז מאמנת, מרצה ומנחה למימוש פוטנציאל אישי ועסקי. בעלת ניסיון רב בליווי ואימון אנשים המתמודדים עם ADD/ADHD http://www.shoshmaozarie.co.il 054-3093096

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאפריל 2014

הפרעת קשב וריכוז משפיעה על תחומים רבים וביניהם, כמובן, על התחום המשפחתי ועל גידול הילדים. אמהות רבות עשויות לחוש כי הן נקרעות עקב עומס המטלות והתפקידים – הרצון להצליח בעבודה, לזכות בהערכת הסובבים, להיות אמא למופת, בת זוג טובה ואוהבת, לשמור על המראה החיצוני ועוד, כל אלה דורשים השקעת אנרגיה לא מבוטלת. עקב ריבוי המשימות והג’נגלינג בין כל העולמות, נשים רבות חשות תסכול משום שהן לא מצליחות להתייחס לילדיהן בסבלנות. התסכול גדל במיוחד במידה וגם לילדים יש הפרעת קשב.

אם את סובלת מהפרעת קשב וריכוז וחשה כי המצבים הללו מוכרים לך היטב, יהיה עלייך לרכוש כלים ושיטות אשר יסייעו לך לגדל את הילדים כפי שאת רוצה, ויספקו לך תחושה שאת אמא טובה.     

מהם הכלים שיהפכו אותך לאמא טובה למרות העומס?

את ללא ספק תוכלי להיות אימא טובה, כשתצליחי לארגן ולסדר תחילה את כל מה שסובב אותך. אם זה בהתנהלות עם הסביבה, בעבודה והמשימות השוטפות. כשכל אלה יהיו מטופלים בזמן, כשלא תפספסי נושאים חשובים ולא תגררי לקונפליקטים כי שכחת, איחרת, לא הספקת או דחית, הכל יראה הרבה יותר טוב וכך תוכלי להתפנות למשימת ההורות בתחושה נינוחה הרבה יותר. להלן הכלים בהם עליך להתמקד:

1.מודעות וטיפול עצמי

בכדי להתמודד עם המצב ולשפר את יכולת התפקוד, יהיה עלייך לטפל בעצמך ולהבין היכן את מתקשה. כלומר, מהם הדפוסים הבעייתיים אצלך.

לאחר מכן, תוכלי לקבל טיפול מתאים וכמובן לשתף את בעלך בשינויים שאת מתכוונת לבצע בחייך. השינוי לא יתבצע בן לילה ובכדי להגיע לתוצאות הרצויות יהיה עלייך להתמיד בתהליך. הבנת הקשיים שלך ומקורם באמצעות ביצוע אבחון מקצועי, קריאת ספרים, מאמרים מעודכנים ומקצועיים אשר עוסקים בנושא, יסייעו לך להעריך את מצבך כיום ולתכנן לאן את רוצה להגיע בהמשך.

2. ארגז כלים לדרך

רכשי כלים אשר יתאימו לאופייך ולבעיותייך ויסייעו לך להתמודד עם המצב. בכדי לקבל הכוונה, מידע ותמיכה, תוכלי לפנות אל מאמן אשר מתמחה בתחום.

3. הקדישי זמן לניהול הזמן

 היעזרי בהתרעות, שעון מעורר, תלי שעון על הקיר והשתמשים בכל אמצעי שיסיע לך לנהל את הזמן שלך טוב יותר, להגיע להספק גבוה יותר , לא לאחר ולא לדחות משימות.

 4. כתיבה ורישום

אחד הסימפטומים של הפרעת קשב וריכוז הינו קושי לשמור על הסדר בבית.  באמצעות ניהול פנקס, יומן או רישום בפלאפון, תוכלי לארגן את המטלות ולא תשכחי דבר.  לאחר כל משימה שסיימת, תוכלי לסמן “וי” ולעבור למשימה הבאה. באותו האופן תוכלי להתנהל גם כשתבצעי מטלות מחוץ לבית – תוכלי לרשום לעצמך רשימת קניות, תוכלי לכתוב מתי התור לרופא, באיזו שעה ומקום קבעת עם חברה, מתי יש אספת הורים בבית הספר, מתי צריך לרשום את הילדים לקייטנה או חוג ועוד.

5. ארגון

סימפטום נוסף אשר מאפיין אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז הינו השכחה.  באמצעות ארגון החפצים הדרושים ליציאה מהבית (כמו למשל – משקפי שמש, אוזניות, מכתבים, ארנק, פלאפון וכו’), לא תשכחי דבר.

הכלים הללו נכונים לא רק לתחומי החיים כמו ניהול הבית, הקריירה והזוגיות, אלא גם לתחום ההורות. אם תקפידי לפעול על פיהם, הסיכוי לשכוח חוג, לפנות זמן לפעילות משותפת עם הילד או לטפל במשימות הקשורות בו יקטן משמעותית.

ולא פחות חשוב – קבלי את עצמך

הפרעת הקשב והריכוז הינה נפוצה ביותר ועלולה להפריע להתנהלות השוטפת – לפגוע ביחסים עם בני המשפחה, בעבודה, בלימודים ועוד, אך באמצעות הכרה בהפרעה ובסימפטומים שלה, קבלת הכוונה, טיפול מקצועי ורצון לשפר ולייעל את המצב, תוך קבלה עצמית, תוכלי לשנות את חייך ולגדל את ילדייך כפי שאת רוצה.

עוד מהבלוג של שוש מעוז-אריה

עד כמה הפרעת קשב "מפריעה" לזוגיות?

עד כמה הפרעת קשב משפיעה על אופי מערכת היחסים עם בן הזוג והאם היא מקדמת או מאתגרת אותה. הפרעת קשב וריכוז הינה הפרעה מולדת וניתן להתמודד עמה ולשפר את השפעתה רק באמצעות טיפול ממוקד.  להפרעה השלכות רבות – היא עלולה לפגוע...

תגובות

פורסם לפני 5 years

נשים עם הפרעת קשב בעולם העבודה

בעבר, הייתה החלוקה בין המינים ברורה לגמרי – הגברים היו הולכים לעבודה והנשים היו מטפלות בכל ענייני הבית.  עם חלוף השנים, השפעת הפמיניזם ושינוי הדפוסים החברתיים, החלו הנשים לצאת מהבית ולעסוק במגוון מקצועות, ביניהם גם...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה