הבלוג של מירב דמרי עבדה

איך להוסיף צבע לחיים – טיפים, רעיונות והגיגים

מירב דמרי-עבדה מרצה ומתמחה בעולם הצבע ובעיצוב ותכנון משרדים. מייעצת ומלווה פרוייקטים בשיפוץ / בנייה במגזר העיסקי והפרטי. בואו להציץ לעולם הצבע המרתק והמופלא. בואו להשתעשע בצבעים. לגלות את הסודות לשילוב צבעים.תצטרפו... +עוד

מירב דמרי-עבדה מרצה ומתמחה בעולם הצבע ובעיצוב ותכנון משרדים. מייעצת ומלווה פרוייקטים בשיפוץ / בנייה במגזר העיסקי והפרטי. בואו להציץ לעולם הצבע המרתק והמופלא. בואו להשתעשע בצבעים. לגלות את הסודות לשילוב צבעים.תצטרפו יהיה צבעוני !!! מוסיפה צבע לחיים במגוון רבדים ביצירתיות מעשית.

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מדצמבר 2015

צהוב הוא הצבע שהכי מאיר

צהוב הוא צבע שמשדר אופטימיות מתפרצת ומאיר באושר את סביבתו. הוא נחשב לצבע ה”שמח” ביותר.

סמיילי - שמח וצהוב

צבע מלא אנרגיה ומעורר מחשבות יצירתיות, לא בכדי משתמשים בו כסימבול לניצוץ של רעיונות. מבין תכונותיו ידוע יכולתו להפעיל את הזיכרון ואת מערכת העצבים, הוא מגרה תהליכים נפשיים ומעודד תקשורת.

כדי מאוד להשתמש בו על גווניו השונים, במשרדים וחדרי יצירה.

צהוב מעורר את הזיכרון, רעיונות ויצירתיות

הצבע הצהוב הוא צבעה של צ’אקרת מקלעת השמש, זו שקשורה: לקיבה, לכבד, לעור ולמערכת השרירים כשצ’אקרה זו פתוחה היא מסייעת להעצים את כוחונו האישי, לגרום לנו להפוך חלומות למציאות.

נראה כי רק בתרבות הסינית עושים עמו חסד – מקשרים אותו ישירות לחמשת האלמנטים וארבעת העונות. בפרק הזמן בה שלטו שושלת מינג עד צ’אנג  הוא נחשב לצבע הקיסרות וכבר אז יוחסו לו (לצבע) יכולות של זירוז של רעיונות- בשל כמות ההמצאות שהתרחשה בתקופתם של קייסרים אילו.

לעומת זאת השפה העברית עושה לצהוב “עוול” והוא מאוזכר רבות בהקשר של שנאה. בנצרות הוא מאוזכר כצבע הבצע (greed).

הצהוב הוא  אחד משלושת צבעי הייסוד (אדום, כחול וצהוב) ובעל אורך הגל הקצר ביותר מבין הצבעים החמים (צהוב, כתום ואדום), אולי זו הסיבה שהעיין קולטת אותו במהירות והוא “מרגיש” ונחשב צבע נועז.

הצבע המשלים  (ערבוב של שני צבעי הייסוד האחרים נותנים את הצבע המשלים) לו הוא הצבע הסגול, בעיני שילוב זה מרשים במיוחד כאשר הצהוב מקבל את גווני הזהב שלו. שניהם הם צבעי מלכות אולטימטיביים.

שילוב של זהב וסגול מעניק נופך מלכותי

באנגליה הוא הצבע הנמכר ביותר. האנגלים אינם נרתעים להשתמש בצבע בכל חלקי הבית ובגווני העזים כתחליף לשמש כנראה. הנה מספר דוגמאות לעיצובים בצהוב שנעשו באנגליה, באופן מסורתי ומודרני.

 סלון בסגנון מסורתי בגווני צהוב נועזים

סלון בסגנן מודני בגווני צהוב שקטים

מטבח כפרי על רקע צהוב חרדלי

בארה”ב זהו  צבעם של המוניות, מאחר והוא צבע ש”תופס” את העיין – כדי ש”נתפוס” מונית מהר.

מוניות בניו יורק

נראה כי צהוב הוא ה”עיפרון הכי מחודד” בשוק. שאלתם את עצמכם פעם מדוע מרבית העפרונות צבעם “צהוב”. אולי כדי לעורר בנו רעיונות תוך כדי כתיבה, אולי כדי שנהייה שמחים יותר.

מדוע העפרונות ברובם צבועים בצהוב?

 אז שיהיה שבוע מקסים ושאף אחד לא יוציא לכם כרטיס צהוב.

עוד מהבלוג של מירב דמרי עבדה

תצוגה מקדימה

בואו להכיר עולם קסום - עולם הצבע

אני יוצאת לדרך למסע קסום, בעקבות אהבה גדולה, ליבי יעיד אל עולם מרתק בו נחצה, בגשר צבעוני, עבר, הווה ועתיד. נצלול אל "אחד מפלאי הטבע, אשר אילולי ההרגל השוחק את...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אור וכל הצבעים שהוא מחביא בתוכו

רגע אחרי שכל בני הבית מתכנסים סביב הנרות, והבית יואר באווירה חמה ומזמינה, ומתוכו יופץ אור הנרות החם אל הרחוב הקר והחשוך. נביט לרגע באור הזה. מקור אור: הוא עצם בו מתחולל תהליך פנימי, הגורם להפקת אנרגיית אור מאנרגיות...

תצוגה מקדימה

טיפ - נא להכיר גרז' הצבע החדש - ללכת על בטוח

רוצים להיות באופנה אבל ללכת על בטוח הבטחתי טיפים, הנה הראשון גרז' בן הכלאיים החדש. המוצא נישואי תערובת בין האפור המודרני והקר, לבז' הכפרי והחם. כמו רבים מבני תערובת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה