הבלוג של עדה אופיר

adaofir

בלוג בנושא הפרעות אכילה ומה שבנהם. כאמא, כאישה, כחברה, הבנתי לראשונה בגיל 32, שיש לי בעיה. אני פה, לשתף,להעביר מסר,ליצור מודעות לנושא. הפרעות אכילה לא נעצרות בגיל העשרה, הן מלוות אותנו הלאה אני בטוחה שאני לא לבד ומאמינה... +עוד

בלוג בנושא הפרעות אכילה ומה שבנהם. כאמא, כאישה, כחברה, הבנתי לראשונה בגיל 32, שיש לי בעיה. אני פה, לשתף,להעביר מסר,ליצור מודעות לנושא. הפרעות אכילה לא נעצרות בגיל העשרה, הן מלוות אותנו הלאה אני בטוחה שאני לא לבד ומאמינה שמודעות תיצור את השינוי. אפשר לקרוא אותי גם "כותבת מהבטן" http://writes-from-the-gut.blogspot.co.il

עדכונים:

פוסטים: 47

החל מאוקטובר 2013

 

אני עקרת הבית, האנורקטית, מפתח תקווה.
זאת שכולם חושבים שהיא רזה טבעית, מאלו שכל היום זוללות ונשארות דקיקות, אבל הם טועים, מגיל 14, נאבקת עם הפרעות אכילה שבאות מידי פעם לביקור, נושפות כמו רוח רעה בעורף ולא מרפות.

אני עקרת הבית, האנורקטית מפתח תקווה, שמתנדבת בוועד בגן של הילדות, אוספת כל יום בצהרים כי המילה צהרונית עושה לי בחילה נוראית. אני זו שמפרפרת כל היום: מקפיצה לחוגים, לחברות, מארחת בבית כמה שהן רק רוצות, עוקבת אחרי שיעורי הבית, מתמודדת עם המריבות שלהן, הצעקות, ההתחצפויות. רואה כל יום איך הן מותחות את הגבול ולפעמים בא לי לצאת מהדלת ולא לחזור.

אני זו שכולם מסתכלים עליה וחושבים איזה נפלאים החיים, מדמיינים בראשם אישה עם סינור שכל היום אופה ומעמידה סירים ושהבית שלה “מתוקתק”, נקי ומסודר.

אני עקרת הבית מפתח תקווה שגרה בבית גדול ויפה ,קצת מנקר עיניים למען האמת.
אני זאת שמסתכלים עליה וחושבים וואלה, הסתדרה אבל ברגע שמתחילים להכיר מבפנים מבינים את גודל הזיוף.
אני זאת שנאבקת עם הפרעות אכילה ומשמשת דוגמה רעה לבנות, בעל כורחי, כי המחלה הזו נושפת לי בעורף ולא מרפה. לא, אני לא רזה טבעית, אני פשוט לא אוכלת, רוב היום. שונאת את האוכל, נלחמת אתו כל יום מחדש, חושבת שניצחתי אבל כשמשבר נוסף דופק בדלת, גם המחלה תכנס, מהדלת האחורית.

אני, עקרת הבית מפתח תקווה,  נשואה לאיש הייטק, שעובד סביב השעון ומגיע הרבה אחרי שהן הולכות לישון, מגדלת 2 ילדות ומשתדלת לנוח בסופשבוע, כשהוא פה. מקטרת בשקט, לפעמים בקול, זורקת רמיזות קלות לבוסים שלו בעבודה, שיידעו, שאנחנו מתגעגעים לאבא ולבעל.           שיבינו, שהוא גם קצת שלנו, ולא רק שלהם.

אני עקרת הבית, ממש לא למופת, זאת שיודעת מקסימום לטגן שניצלים ולהכניס עוף לתנור, משלבת עם פסטה בלי כלום וירקות בצד.
זאת אני ששונאת לסדר, מתעלמת מלכלוך, הולכת לישון עם כלים בכיור ומקפלת כביסות, אחת לשבוע או כשיוצא.

אני זו שמקריבה חלומות מקצועיים למען הילדות, רגע אחד שלמה עם ההחלטה ודקה אחרי זה מתגעגעת לעצמי.

עקרת הבית, האנורקטית, מפתח תקווה שחיה בבית גדול כבר כמעט שנה אוהבת ושונאת אותו כאחד, מתמסרת לפינה שלי הקטנה, שבה אני אופה, מתמסרת לבצק, למוזיקה שבוקעת מתוך המיקסר, מוציאה מהתנור וחותכת, אבל בעיקר בשביל אחרים.

זאת אני שנלחמת כל יום, מנסה לשרוד ולא להתייאש, מרגישה קצת בודדה, מוקפת חברות, משפחה וסביבה תומכת אך נשענת בעיקר על עצמי.
אני עקרת הבית, לפעמים קצת חסרת הטאקט, זאת שמטיפה לכנות, מחנכת את הבנות להגיד את כל מה שבלב, בלי מסננת. כותבת כבר שנתיים, ביקורת על מופעים, ספרים והצגות, אומרת את דעתי בכל הזדמנות, מנמקת בדוגמאות.

אבל זאת אני עקרת הבית מפתח תקווה שמחייכת כלפי חוץ חיוכים מזויפים ומשקרת, בעיקר לעצמי.

עוד מהבלוג של עדה אופיר

תצוגה מקדימה

זהירות - פדופיל לפניך

באותו רגע שבו השמועות בוואטסאפ הכיתתי התגלו כעובדות רציתי לכלוא אותן בבית, ללוות אותן לכל מקום שהן נמצאות, להיות הצל שלהן.      ההורה האבוד אינספור סצנות התרוצצו לי בראש, אחת מהן הייתה:...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שוק העבודה לא באמת קורא לי

אחת מכל חמש אמהות לילדים עד גיל 10  לא עובדת, כך פורסם בכתבה האחרונה בחדשות ערוץ  2.                                                  זהו נתון מדאיג, כזה שצריך לסובב הרבה ראשים, כזה שמחייב שינוי מידי. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

קוראים לי עדה ואני (לא) אנורקטית

קוראים לי עדה ואני אנורקטית. זאת הייתה הכותרת של הפוסט הראשון בבלוג שלי, בדיוק לפני שנה. היא הלחיצה גם אותי. אבל זאת הייתה האמת וממנה, לא היה הרבה לאן לברוח. נשמתי עמוק ובפעם הראשונה התוודתי בפני כולם וגם בפני עצמי, שיש לי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה