הבלוג של עדה אופיר

adaofir

בלוג בנושא הפרעות אכילה ומה שבנהם. כאמא, כאישה, כחברה, הבנתי לראשונה בגיל 32, שיש לי בעיה. אני פה, לשתף,להעביר מסר,ליצור מודעות לנושא. הפרעות אכילה לא נעצרות בגיל העשרה, הן מלוות אותנו הלאה אני בטוחה שאני לא לבד ומאמינה... +עוד

בלוג בנושא הפרעות אכילה ומה שבנהם. כאמא, כאישה, כחברה, הבנתי לראשונה בגיל 32, שיש לי בעיה. אני פה, לשתף,להעביר מסר,ליצור מודעות לנושא. הפרעות אכילה לא נעצרות בגיל העשרה, הן מלוות אותנו הלאה אני בטוחה שאני לא לבד ומאמינה שמודעות תיצור את השינוי. אפשר לקרוא אותי גם "כותבת מהבטן" http://writes-from-the-gut.blogspot.co.il

עדכונים:

פוסטים: 47

החל מאוקטובר 2013

חשבתי שאני יודעת הכל בילד שלישי, עד ששקד נולדה ואיתה נולדו תובנות חדשות שמשאירות אותי עם הרגליים על הקרקע

21/02/2016

אני אמא ג’ונגל. כזו שמתמרנת בין הכל ולא חוששת: לא מהגשם, לא מאירוח של הרבה ילדות, מקפיצה לאן שצריך ומתי שצריך, לא נכנעת לעומס.

את שקד ילדתי בקיץ, באמצע חודש יולי, יומיים בדיוק אחרי שנגמרו הקייטנות. בבית חיכו שתי בנות: האחת בת שמונה וחצי, השנייה כמעט בת שש. זו הייתה מחשבה מאתגרת, איך לעבור את החודש וקצת של החופש הגדול, בלי לפגוע בהנאה של הגדולות ועדין בתוך מגבלות של תינוקת טרייה.

הסביבה קצת הלחיצה, ילד שלישי זה לא כמו ילד שני או ראשון, הבטיחו קנאה בין אחיות, לילות חסרי שינה (טוב, זה באמת קרה), אסרו עלי לצאת מהבית 40 יום. אחרי שבוע אשפוז בבית חולים, צהבת שלה ולידה קשה שלי, אחרי שהרגשתי שעוד רגע אני מאבדת את השפיות, הבנתי שהאדם היחיד שאני צריכה להקשיב לו זו אני, החלטתי לסמוך על האינסטינקטים האימהיים, לחבר אותם לצרכים של הילדות שלי וככה להצליח.

  1. החלטתי שאני מאפשרת לגדולות להיות חלק מחוויית הטיפול בשקד , לעזור היכן שיכולות: ללטף במקלחת, לתת מוצץ כשצריך, לטייל עם העגלה, אפילו לימדתי אותן לחתל. הן למדו מה זו אחראיות  והבינו את המשמעות של מהי אחות גדולה.

השלישיה שלי

השלישיה שלי

2.  מנשא- לא יודעת איך הסתדרתי בלעדיו קודם, בעבר  השתמשתי במנשא בד וגם זה במקרים נדירים. לפני הלידה השאילה לי חברה יקרה מנשא נוח שמתלבש בקלות, הוא הפך להיות חלק ממני. כשיש לי סידורים קטנים במקום: לסחוב עגלה, לקפל, להכניס לבאגז’, להוציא, לפתוח, לקשור אותה, לתלות תיק, שוב לקפל, ללחוץ, להכניס. המנשא זמין, נוח, מאפשר לי ידיים פנויות והילדה בעננים, אפילו לא צריך מוצץ.

3. טעימות ראשונות- שקד שלי מקדימה את זמנה- לעומת האחיות שלה, שקד התחילה טעימות מכל הסוגים בגיל 4 חודשים. בגיל חצי שנה שקד כבר אוכלת מנות שלמות של פירות וירקות, עם אהבה גדולה לבננות ובטטות , הדבר שהכי פחות אוהבת הוא הסינר, זהירות- כתם לפניך. הפתרון בסעיף הבא.

טעימות עדכני

4. חמישה אנשים בבית זה הרבה, המטלות לא נגמרות: כלים, סדר וניקיון והחולשה הכי גדולה שלי- כביסות. גם אני אהיה מאוד אמיצה וחרוצה ואעמיד מכונה כל יום (זה לא באמת ריאלי, אבל בתיאוריה נשמע כמו אם השנה) סל הכביסה לעולם לא יתרוקן לחלוטין. הכתמים נהיו מאתגרים אף הם, מלבד החיבה של שקד למאכלים מלכלכים וחוסר החיבה לסינרים, גם אצל הגדולות חגיגה : החל מכתמי צבע שהאמצעית חוזרת אחרי יום כיף בגן או חוג האומנות שהיא רשומה אליו ועד לכתמים בלתי מוסברים של הגדולה בת התשע. הקיץ אגב, הוא מקור פוטנציאל להגדלת הכביסות: ארטיקים נוזלים ומטפטפים הם תירוץ מעולה להחליף עוד בגד ולגרום לי להתאמץ ולהזיע עוד יותר באתגר הכביסות. אחרי שתמיד חונכנו להפריד בין בגדי תינוקות לבגדים שלנו, החלטתי שהפעם, מאחר ואני לא עומדת בעומס, אני משלבת את הכביסה שלה ושלנו, חוסך לי זמן במיונים ופחות כביסות בהמתנה. הטיפ: להשתמש במוצרי תינוקות שמתאימים לעור רגיש. טוב גם למבוגרים והריח מצוין. במקרים קיצוניים, שבהם יש כתמים קשים, אני מפרידה את הכביסות ומוסיפה למרכך ולג’ל הכביסה גם מסיר כתמים. אפשר לשפוך על הבגד ולחכות 10 דקות לפני הכניסה למכונה, או לשפוך את המסיר לתוך החלק המתאים במכונה  והתוצאה- הכתמים נעלמים.

 סנו עדכני

חשבתי שאני יודעת הכל בילד שלישי, שזה נורא קשה ומאתגר. אבל גיליתי שחוץ מהלילות הלבנים, זה דווקא נורא כיף. החלטנו לאפשר לשקד להשתלב בפעילויות של הבית, אני לא מפחדת לצאת איתה כשגשום, או כמו שאמא שלי תמיד אומרת “ילדים לא נמסים בגשם” להקפיץ לחוגים, לאסוף מבית ספר או מהגן, הבית נשאר בית פתוח ומארח, כזה שילדים אוהבים לבלות בו, החברות באות הרבה לארוחות צהרים, ערב. במקביל, פרסנו מקום בסלון למזרן וצעצועי תינוקות, פינינו מקום לחניית העגלה, הורדנו מינונים כשצריך,  למדנו כן להשקיט את הבית לקראת הכנה לשנת הלילה (היא לא באמת ישנה אבל לפחות אנחנו מקפידים על טקסים). בעיקר למדתי להרפות, לקחת הכל בפרופורציה הרי בסופו של דבר, ילד שלישי הוא בדיוק מאותו הדגם של ילד ראשון.

שקד בטיול עדכני

עוד מהבלוג של עדה אופיר

תצוגה מקדימה

עקרת הבית, האנורקטית, מפתח תקווה

  אני עקרת הבית, האנורקטית, מפתח תקווה. זאת שכולם חושבים שהיא רזה טבעית, מאלו שכל היום זוללות ונשארות דקיקות, אבל הם טועים, מגיל 14, נאבקת עם הפרעות אכילה שבאות מידי פעם לביקור, נושפות כמו רוח רעה בעורף ולא מרפות. אני עקרת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

זהירות - פדופיל לפניך

באותו רגע שבו השמועות בוואטסאפ הכיתתי התגלו כעובדות רציתי לכלוא אותן בבית, ללוות אותן לכל מקום שהן נמצאות, להיות הצל שלהן.      ההורה האבוד אינספור סצנות התרוצצו לי בראש, אחת מהן הייתה:...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שוק העבודה לא באמת קורא לי

אחת מכל חמש אמהות לילדים עד גיל 10  לא עובדת, כך פורסם בכתבה האחרונה בחדשות ערוץ  2.                                                  זהו נתון מדאיג, כזה שצריך לסובב הרבה ראשים, כזה שמחייב שינוי מידי. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה