הבלוג של רוני אקרמן

MWG – Living to the max

בשנים האחרונות אני עוסק ומתמחה ביזמות איכות חיים. זהו תחום המתפתח בקצב הגבוה ביותר כיום וכולל בתוכות את כל תעשיית הבריאות, תוספי המזון, הספורט ושיפור איכות חיינו. לתחום זה השלכות מיידיות גם על רמת חיינו הכלכלית. אני... +עוד

בשנים האחרונות אני עוסק ומתמחה ביזמות איכות חיים. זהו תחום המתפתח בקצב הגבוה ביותר כיום וכולל בתוכות את כל תעשיית הבריאות, תוספי המזון, הספורט ושיפור איכות חיינו. לתחום זה השלכות מיידיות גם על רמת חיינו הכלכלית. אני מוביל אנשים להצלחות אישיות וכלכליות בתחום החדש והמרגש הזה. בעולם יש כיום מאות מיליוני אנשים השייכים לדור ה"בייבי בומרס" ועוד מאות מיליונים השייכים לדור ה-X. כולם כולם מתעניינים בבריאות, אריכות ימים, יזמות עסקית והצלחה כלכלית. אני עוזר להם להשיג זאת. בעבר הייתי בעליה של חברת יחסי ציבור, במשך 17 שנים והייתי יועץ התקשורת של מותגים בינלאומיים ידועים כגון: שארפ, זירוקס, פלאנט הוליווד, Audi, פולקסווגן, סקודה, סיאט, CASIO ועוד רבים. כיום, בנוסף לעיסוקי בתחום איכות החיים, אני משמש גם כיועץ תקשורת למותגי מכוניות העל - Ferrari ו- Maserati, בישראל. בוגר ישיבה תיכונית בעברי הרחוק (ישיבת נחלים), בצבא - קורס טיס וחיל אוויר, באזרחות הספקתי גם להיות שכיר (שוטר במשטרת ישראל, איש המכירות הראשון של "פלא-פון") וגם עצמאי, תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק והכי הכי חשוב: איש של אנשים. אוהב אנשים ואוהב להיות איתם וביניהם. התחביב הכי גדול ולא ממומש שלי? - משחק. אוהב מאד וטוב מאד בעמיד מול קהלים גדולים, העברת פרזנטציות, הנחיית אירועים ושירת קאריוקי.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוקטובר 2011

האם משבר גיל ה-40 קורה בגיל 50? האם, בכלל יש דבר כזה? ההית, או חלמתי חלום?

08/10/2011

לפני חודשיים חגגתי 50!!!

כשאבא שלי היה בן 50, אני הייתי בן 14 ואנשים בני 50 נראו לי נורא זקנים.  בגיל 60 ומשהו אבא שלי החל לומר על עצמו “אני זקיין”, במין חוש הומור שחור.

והנה, אני, פתאום, בן 50.   אני מסתכל במראה ורואה את אותו הילדון שראיתי שם בגיל 20 או בגיל 30.  נכון, קצת יותר שיער לבן שזור בתוך השיער החום-שטני שלי, אבל המבט, השובבות בעיניים – אותו דבר.

הזהירו אותי שבגיל 40 חוטפים משבר ואז רוצים לצאת לטייל בעולם, לזיין כל אישה, לשבור את הכלים ולהתחיל הכל מהתחלה.

מה אני אגיד לכם? גיל 40 עבר, גם גיל 41 ובוודאי ש-42 ולא נכנסתי לשום משבר.  אני יכול לסכם את השנים האלה ב”כייף אחד גדול ומתמשך”.

בחודש אפריל 2011, חצי שנה לפני יום הולדתי ה-50, נכנסתי למשבר ערכי-אישי, עת נאלצתי לבחור צד בין קבוצה גדולה של אנשים שצעדו איתי במשך שנתיים וחצי בנתיב של עשייה עסקית מסויימת, לבין יזמי אותו עסק שחפצו שאשקר וארמה את קבוצת האנשים שהלכו איתי, וכל זאת כדי לזכות ולהישאר “קרוב לצלחת” של הנהלת ומנהיגות החברה.   אני בחרתי לקחת את הצד של מאות ואלפי האנשים הטובים מן השורה שהיו מקור הכוח והמנהיגות שלי בשנתיים האלה.   תשלום המחיר הגיע מהר מאד, עת הנהלת החברה ובעליה החליטו להיפטר מעושה הצרות שבחר את הצד המרומה והמושפל ולא את הצד המרמה והמשפיל.  וכך, בצעד לא חוקי בעליל (שיתברר בקרוב מאד בערכאות משפטיות), ובניגוד לתקנון החברה עצמה, הודחתי מפעילות (למרות היותי עצמאי ובעל עסק פרילאנס משלי) ונשארתי ללא תעסוקה.

ואז, במהלך חודש יוני 2011, תקף אותי משבר.  הפכתי לאדם חסר תעסוקה, מתוסכל מה”סיכול הממוקד” שנעשה בי (אגב, הוא נעשה בעוד אנשים שהעזו להביא דעה עצמאית בחברה זו), עייף וללא כל סיבה טובה לקום בבוקר.

האם זה משבר גיל ה-40 שתקף אותי בגיל 50?

אינני מאמן (קואוצ’ר) מוסמך, אך במהלך השנים האחרונות עברתי סדנאות ואימוני אימון רבים, צמחתי באופן אישי והפכתי בעצמי למאמן של אחרים להגעה להצלחות אישיות ועסקיות.    כלל ידוע באימון הוא ש”דברים קורים וימשיכו לקרות. כיצד נגיב לאירועים האלה – זו כבר הבחירה שלנו”.   ככה אני מאמן אחרים וכעת הייתי צריך לאמן את עצמי.    אז הרשיתי לעצמי חודש אחד של אבל ומסכנות.  מה זה חודש אחד ב-50 שנות חיים? ואז, בחודש יולי בחרתי לעשות את המהפך.  תפסתי את עצמי בידיים, התנערתי מה”עלבון” והכעס על מה שקרה לי והתחלתי לחפש נתיבים מחודשים להצלחה.

ומצאתי!!!!!

במהלך חודש יולי 2011, נסעתי לארה”ב בחיפוש אחר חברה חדשה, כדי להיכנס ולפעול בה במסגרת יזמות איכות החיים, בה אני מתמחה בשנים האחרונות.  התחברתי לשותף עסקי מצויין – ארז שקד – ויחד יצאנו לתור אחר הגביע הקדוש של תעשיית השיווק המרושת, בה התמחיתי ואשר בתעשיה זו הצלחתי מאד בשלוש השנים האחרונות.

לא אתיש אתכם בהסברים, אך מצאנו את אשר חפצנו, בחברה אמריקאים מדהימה בשם Lifemax, אשר עוסקת בדיוק בתחום איכות החיים והבריאות בו התמחיתי, יש לה מוצר הנמצא בדיוק בסביבה המדעית של המוצר של החברה הישראלית והלא הגונה בה פעלנו קודם, יש לה בעלים מצויינים ובעיקר, רקורד של דיוק, אמינות, תשלומים בזמן, קיום הבטחות ופעילות מקצועית ובלתי מתפשרת.   הרגשתי שמצאתי בית.  מצאתי משפחה.  באמצע חודש ספטמבר הצטרפתי לחברה זו וחתמתי על “הסכם מפיץ” איתה.

וראה איזה פלא; האנרגיות שבו אלי בכל עוצמתן, אני מתעורר, לבד, בכל יום בשעה 05:30,  מרגיש את ה”אטרף” זורם בעורקיי ואני מרגיש שוב צ.ב.ר – צעיר, בריא ורענן.

כשאני יושב וחושב ומנתח את אשר אירע, אני סוקר את חיי, את משפחתי ואת עצמי, אני חושב שאני יכול להסביר מה הוא אותו משבר גיל.

אני לא מחפש להתנתק וליסוע למקומות שונים בעולם – כי במהלך 14 השנים שעברו וגם כעת, אני טס למקומות שונים בעולם, לפחות 8-10 פעמים בשנה.

יש לי אשה מקסימה, אשה תומכת, אינטליגנטית, עצמאית, אשת עסקים מצליחה ובעיקר – אמא מצויינת.

יש לי ילדים מדהימים.

יש לי עיסוק שמרגש אותי בכל בוקר בו אני מתעורר.

אני מוקף באנשים שאותם אני אוהב, בהם אני תומך ואני לוקח אותם איתי במסע המופלא להצלחה אישית ועסקית.  ובתמורה, הם מקיפים אותי באהבה.

מצבי הכלכלי מאפשר לי לפנק את עצמי ברכב חדש, ליום ההולדת ה-50 שלי ובעוד חודש וחצי אלך להופעה של אחד הזמרים הגדולים בעולם, האהוב עלי ביותר.

לפני כ-7-8 שנים נסעתי לגרמניה לקונצרט של התזמורת האהובה עלי בעולם.

וכך אני מוצא את עצמי מגשים לעצמי חלומות. חלום אחד בכל פעם.

המסקנה שלי?

משברי גיל 40 או גיל 50, מגיעים רק אל אלה שחשים מתוסכלים, אנשים חסרי עשייה וחסרי מטרה ממוקדת בחיים.  אנשים שלא מרוצים ממה שיש להם ותמיד עסוקים בלהתעצבן ממה שיש לאחרים.

בקיצור?  משבר גיל ה-40 יכול להיות אצלינו בגיל 30, בגיל 40 או בגיל 50 וגם בגיל 60.

או לא להיות בכלל!!!!!!!!

הכל תלוי רק בנו.

עוד מהבלוג של רוני אקרמן

Thumbnail

פסטיבל גלעד שליט

שיהיה ברור; אני מאד מאושר שגלעד שליט משתחרר. אבל, אני עומד לכתוב כמה דברים שהרבה חושבים, אבל לא מעזים לומר.   זה נכון שמצוות פדיון שבויים היא אחת המצוות החשובות ביהדות, אבל מרגיז אותי שרבים, כולל ראשי המדינה שאוכלים אוכל...

תגובות

פורסם לפני 9 years
Thumbnail

דיוויד בקהאם שלי

הבן שלי, גיא, בן ה-12 מתאמן בכדורגל, במסגרת בי"ס לכדורגל של מכבי ת"א. למה אני כל כך גאה בזה?  לא בגלל שאני אוהד דגול של כדורגל.  להיפך, אני ממש לא. למה אני מספר את זה? לא בגלל שהבן שלי אוהד מכבי ת"א. כי הוא לא.  ברצלונה צועדת...

תגובות

פורסם לפני 9 years
Thumbnail

מתפשרים עם עצמכם? שלמו את המחיר!

לפני כמה שנים נכחתי בהרצאה של רובין שארמה, שכתב את "הנזיר שמכר את הפרארי" וכל סדרת הספרים שבאה אחריו. בהרצאה הזו שמעתי המון תובנות חדשות ששינו, הלכה למעשה את חיי.  אחת התובנות, המשמעותית ביותר, שלקחתי איתי מהרצאתו של...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים