הבלוג של רוני אקרמן

MWG – Living to the max

בשנים האחרונות אני עוסק ומתמחה ביזמות איכות חיים. זהו תחום המתפתח בקצב הגבוה ביותר כיום וכולל בתוכות את כל תעשיית הבריאות, תוספי המזון, הספורט ושיפור איכות חיינו. לתחום זה השלכות מיידיות גם על רמת חיינו הכלכלית. אני... +עוד

בשנים האחרונות אני עוסק ומתמחה ביזמות איכות חיים. זהו תחום המתפתח בקצב הגבוה ביותר כיום וכולל בתוכות את כל תעשיית הבריאות, תוספי המזון, הספורט ושיפור איכות חיינו. לתחום זה השלכות מיידיות גם על רמת חיינו הכלכלית. אני מוביל אנשים להצלחות אישיות וכלכליות בתחום החדש והמרגש הזה. בעולם יש כיום מאות מיליוני אנשים השייכים לדור ה"בייבי בומרס" ועוד מאות מיליונים השייכים לדור ה-X. כולם כולם מתעניינים בבריאות, אריכות ימים, יזמות עסקית והצלחה כלכלית. אני עוזר להם להשיג זאת. בעבר הייתי בעליה של חברת יחסי ציבור, במשך 17 שנים והייתי יועץ התקשורת של מותגים בינלאומיים ידועים כגון: שארפ, זירוקס, פלאנט הוליווד, Audi, פולקסווגן, סקודה, סיאט, CASIO ועוד רבים. כיום, בנוסף לעיסוקי בתחום איכות החיים, אני משמש גם כיועץ תקשורת למותגי מכוניות העל - Ferrari ו- Maserati, בישראל. בוגר ישיבה תיכונית בעברי הרחוק (ישיבת נחלים), בצבא - קורס טיס וחיל אוויר, באזרחות הספקתי גם להיות שכיר (שוטר במשטרת ישראל, איש המכירות הראשון של "פלא-פון") וגם עצמאי, תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק והכי הכי חשוב: איש של אנשים. אוהב אנשים ואוהב להיות איתם וביניהם. התחביב הכי גדול ולא ממומש שלי? - משחק. אוהב מאד וטוב מאד בעמיד מול קהלים גדולים, העברת פרזנטציות, הנחיית אירועים ושירת קאריוקי.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוקטובר 2011

לפני כמה שנים נכחתי בהרצאה של רובין שארמה, שכתב את “הנזיר שמכר את הפרארי” וכל סדרת הספרים שבאה אחריו.

בהרצאה הזו שמעתי המון תובנות חדשות ששינו, הלכה למעשה את חיי.  אחת התובנות, המשמעותית ביותר, שלקחתי איתי מהרצאתו של שארמה, הייתה; “כשנהיה על ערש דווי, לא נבכה על מה שעשינו, אבל מאד נצטער על מה שלא ניסינו”.

וכאן אני מגיע לעניין הפשרה שלנו עם עצמנו.  תראו, פשרה בין אוייבים, פשרה בין מדינות, פשרה בין בני זוג ובכלל, פשרה בין שני צדדים, היא דבר חיובי וחשוב מאין כמותו.   אבל הרבה יותר מידי פעמים אנחנו מוותרים לעצמנו, עושים לעצמנו “הנחות” ומגיעים עם עצמנו לפשרות. וזה לא טוב!  ממש לא טוב!

כמה פעמים היתה לכם “תחושת בטן” לגבי משהו ולבסוף עשיתם משהו הפוך, בגלל לחץ חברתי?   כמה פעמים הרגשתם מה נכון לכם ובסוף עשיתם את מה שנכון ל”כולם”?  כמה פעמים, בניגוד לדעתכם, הפכתם לחלק מהעדר, במקום לפנות לכיוון שאתם חשבתם שהוא הנכון וניסיתם אתם להוביל את העדר?

בתקופה האחרונה קיבלתי מינוי מקצועי כלשהו והבעתי את דעתי בנושא זה. העברתי זמן רב בגיבוש העניין והצגתו לגורם המוסמך.  אני יודע, בוודאות, שהכיוון שלי הוא הכיוון הנכון לי!!! (מבחינה מקצועית ולטובת העסק). לאחר כמה ימים מצאתי שלא רק שדברי לא נלקחו בחשבון, אלא שננקטה פעולה הפוכה לחלוטין, שהיא בניגוד מוחלט למה שגם הגורם המוסמך הצהיר עליו בלשונו הוא.    כששאלתי למה הוחלט על הכיוון הזה?  התשובה שנאמרה לי היתה “כי כולם עושים ככה, אז כנראה שזה נכון”.

ואני אומר לכם שזו בדיוק תמצית הבינוניות. “כמו כולם”.  זו בדיוק החשיבה השגרתית בתוך הקופסא “כי ככה כולם עושים”.  זה העדר במיטבו.

האם מה “שכולם עושים” הוא גם הדבר הנכון לעשות?   האם לא דווקא בגלל שכולם עושים ככה, זה נותן לנו הזדמנות להתבלט ולהיות שונים?

ואז מגיעה שעת ההתלבטות האם להתפשר עם עצמך ולהיגרר אחרי העדר, או לא?  ואתם יודעים מה?  רוב האנשים ילכו עם העדר.  ואתם יודעים מה?  במרבית המקרים, אותם אנשים יגלו אחרי תקופה מסויימת שהם צדקו ויאמרו לעצמם “אחחח, חבל שלא הקשבתי לעצמי”.  נכון?  רק מה? מאותו רגע מר ונמהר של הפשרה ועד לרגע של התובנה, עברו ועפו להן כמה שנים מחיינו.

אני בחרתי שלא להתפשר יותר עם עצמי.  מצאתי שאת הטעויות הכי גדולות שלי עשיתי כשלא שמעתי לעצמי ונכנעתי ל”לחץ חברתי” או נכנעתי לצורך לשמור על “שקט תעשייתי”.

הרבה יותר מידי פעמים אנחנו עושים דברים בשביל או למען אחרים ומעט מידי פעמים אנחנו עושים דברים למען עצמינו.

גם אם תהיו הכי חמודים בעולם, הכי מתפשרים והכי עושים הכל למען אחרים, הרי שביום הדין שלכם, אתם תמיד תהיו לבד.  אף אחד לא יתנדב להצטרף אליכם במסע האחרון. ואז בימים האחרונים שלפני מתן הדין והחשבון, תתכנסו לתוך עצמכם ותצטערו צער גדול שלא ניסיתם.  שלא עשיתם את מה שרציתם וכעת, כעת כבר מאוחר מידי.

כחלק מהבחירות שעשיתי  ביום כיפור האחרון, בחרתי שלא להתפשר עם עצמי עוד!!!!!  כשהבטן מדברת, אני אקשיב ואם אני מחליט להצטרף למיזם כל שהוא, אני אעשה זאת אך ורק בתנאים שלי.

כי אחד החוקים החשובים ביותר בניהול משא ומתן הוא: Win Win, or No Deal

זהו!!!  אם לא יקרה מצב שכולם יהיו מרוצים מהעסק – לא יהיה עסק!!!!

חיו את חייכם למקסימום!

Live your life to the Max

עוד מהבלוג של רוני אקרמן

תצוגה מקדימה

משבר גיל 40, בגיל 50????

לפני חודשיים חגגתי 50!!! כשאבא שלי היה בן 50, אני הייתי בן 14 ואנשים בני 50 נראו לי נורא זקנים.  בגיל 60 ומשהו אבא שלי החל לומר על עצמו "אני זקיין", במין חוש הומור שחור. והנה, אני, פתאום, בן 50.   אני מסתכל במראה ורואה את אותו הילדון...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

פסטיבל גלעד שליט

שיהיה ברור; אני מאד מאושר שגלעד שליט משתחרר. אבל, אני עומד לכתוב כמה דברים שהרבה חושבים, אבל לא מעזים לומר.   זה נכון שמצוות פדיון שבויים היא אחת המצוות החשובות ביהדות, אבל מרגיז אותי שרבים, כולל ראשי המדינה שאוכלים אוכל...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

דיוויד בקהאם שלי

הבן שלי, גיא, בן ה-12 מתאמן בכדורגל, במסגרת בי"ס לכדורגל של מכבי ת"א. למה אני כל כך גאה בזה?  לא בגלל שאני אוהד דגול של כדורגל.  להיפך, אני ממש לא. למה אני מספר את זה? לא בגלל שהבן שלי אוהד מכבי ת"א. כי הוא לא.  ברצלונה צועדת...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה