הבלוג של אחז ישראלי

עולמו של אב גרוש

הי, אז מי אני? אני דבר ראשון ולפני הכל, אבא! אבא של שני ילדים קסומים ומדהימים. חוץ מזה אני גם גרוש, בשנות ה-40 לחיי ובגדול מה שאני עושה הוא מחשב מסלול מחדש. אה כן, חוץ מזה אני ממש, אבל ממש, אוהב לקרוא. ואם מעניין אותכם אז גם על... +עוד

הי, אז מי אני? אני דבר ראשון ולפני הכל, אבא! אבא של שני ילדים קסומים ומדהימים. חוץ מזה אני גם גרוש, בשנות ה-40 לחיי ובגדול מה שאני עושה הוא מחשב מסלול מחדש. אה כן, חוץ מזה אני ממש, אבל ממש, אוהב לקרוא. ואם מעניין אותכם אז גם על זה יש לי מה להגיד ... saloona.co.il/ahaz-reading-books/

עדכונים:

פוסטים: 49

החל מיוני 2015

19/09/2018

ציפי יעקבי יצר/ה קבוצה זו.

ציפי יעקבי צירף/ה אותך.

כמה פעמים ראיתם את ההודעה הזאת בווטסאפ? דבר ראשון? מה שם הקבוצה החדשה?

ט’ 17 – הורים.

‎File_001‎

אאאההההההה. קבוצת הורים חדשה. נייס.

ככה זה כשהגדולה שלי מתחילה מסגרת חדשה, כיתה חדשה. ואיזה כיף שצירפו אותי. אני אוהב להיות מעודכן ומעורב באופן בלי אמצעי. מגניב.

DSC_0014

(התמונה, אם הבנתם, נלקחה לפני הרבבההה זמן)

עברו יומיים ואז קבלתי הודעה מגרושתי.

“שומע? המורה יצרה קבוצה רק לאמהות ובקשתי להוסיף אותך.”

בום! שמעתם את הפיוז? קפץ! טריגר! ואני כבר מריץ סרטים בראש שאני הולך לכתוב למורה מה דעתי. לא רגע. אני אכתוב פוסט בפייסבוק, למה שרק היא תהנה? בעצם יש לי בלוג. אז אני אכתוב את מה שיש לי להגיד בבלוג. והנה אני כאן.

השאלה הראשונה שלי היא פשוטה: למה? למה כברירת מחדל לא דואגים ליידע את האבות? למה לא ליצור קבוצה המיועדת להודעות עם … שימו לב … יושבים? נושמות? עם כככללללל ההורים? למה?

אז כן, המורה דאגה לבקש מהאמהות הגרושות ליידע אותה ולצרף את האבות הגרושים כי זה חשוב ליידע את שני הצדדים במהלך השנה. וואלה? תודה. אני אמור להיות מבסוט, לא? דואגים לי תכל’ס.

אבל רגע רגע רגע … אני אמנם במצב טוב יחסית. כלומר היחסים שלי עם הגרושה תקינים, אנחנו מתכתבים כמעט באופן יומיומי בנושאים שקשורים לילדים. אנחנו אפילו מדברים מדי פעם בטלפון. אז שפר עלי גורלי וגרושתי דאגה ליידע את המורה בדבר קיומי. ואני שואל, מה אם היחסים אינם תקינים? מה אם הגרושה פחות נחמדה? מה אם לא בא לה ליידע את המורה שיש גם אבא? עכשיו האב הגרוש לא יהיה מעודכן, יקבל או שלא יקבל רסיסי מידע ברצונה הטוב של גרושתו ועל פי שיקוליה כאילו הוא הורה סוג ב’. ואז הפלא ופלא, הוא לא ידע שיש אסיפת הורים והוא לא שמע שהכיתה יוצאת להצגה ואין לו גם סיכוי להצטרף כהורה מלווה לטיול השנתי. פשוט כי הוא לא יודע מתי זה. (האמינו לי, שמעתי סיפורים)

כן כן, אני שומע את הטענות: “עכשיו אתה נזכר?!?! איפה היית כשהייתם נשואים? אז זה היה פחות חשוב לך?”. אז במקרה, כן. לי זה היה חשוב. ובמקרה כן. הייתי משויך לכל הקבוצות גם כשהייתי נשוי, כי הייתי ועודני הורה מעורב ומתעניין.

הנה זה בא: “אבל אתה משהו מיוחד. לא כל האבות כמוך. לא כולם מתענינים כמוך”. אז דבר ראשון תודה ונכון, אי אפשר להתווכח עם העובדות, לא כולם מתענינים. אבל בואו ואספר לכם סוד. כשמתגרשים, חוקי המשחק משתנים. מותר, ואף רצוי, להורה לשנות גישה ולנסות להיות יותר מעורב. מה? זה כל כך גרוע? ואם אבא לא היה מעורב ועכשיו הוא החליט שהוא מחשב מסלול מחדש? גמרנו? אסור לו?

ויש גם עוד זן שלם של אבות. זן הולך ונעלם. אולי שמעתן עליהם, האבות הנשואים. להם? להם אין זכויות בכלל. אותם לא מזכירים אפילו ברמז. כי הרי יש את האשה שתדאג לידע אותם. נכון? הם גם ככה כל כך מוגבלים ואינפנטילים שהכל צריך לעבור דרכה. ואולי אתם יודעים או לא, אבל לא כל חיי הנישואים הם דבש ניגר. גם בחיי הנישואים ישנם חיכוכים ומהמורות.

יש את האישה שתבקש לצרף את הבעל ואז הוא יכעס עליה. “למה צירפת אותי? מה עשית לי? איזה קבוצה חופרת! את לא יודעת שאני עובד?”

ויש את האשה שלא תבקש לצרף את הבעל ואז: “מה את מתפלאת שאני לא עושה כלום? אני לא יודע כלום. שכחת להגיד לי שהיום יש יום הורים! ואיך אני אמור לדעת שצריך להביא דבש לגן?”

אז אני חוזר לשאלה הראשונית שלי: למה? למה לא לצרף הורה לרשימת תפוצה באשר היא רק מפני שהוא הורה? אימייל, ווטסאפ, טלגרם, אפילו יונת דואר הולך. למה לייצר רשימת תפוצה ובנשימה אחת להתחיל להכניס אילוצים ושאלות. מקרים ותגובות. אם את כזו אז תעשי ככה ואם אתה כזה אז תעשה אחרת. למה לא לעשות את זה פשוט? למה?

ואתה הורה יקר. לא בא לך? אז תצא מהקבוצה. ואת? חופר לך? שימי בהשתק. מה הבעיה?

ולסיכום יש לי בקשה קטנה. לכל המורות והמורים שקוראים אותי. (יש לי כמה כאלה ברשימת החברים) אנא מכם, כשאתם מודיעים משהו לכלל ההורים אז הודיעו לכלל ההורים ללא הבדל דת, גזע, גיל, מגדר, נטיות מיניות והעדפות קולינריות. אפילו אם יקח לכם עוד חצי שעה להוסיף עוד ארבעים טלפונים או אימיילים. ואתן, המנהלות, הסגניות, אנא מכן. בקשו מהמורים לפעול כך. תכניסו את זה טוב טוב לראש. אנחנו חיים בעולם הולך ומשתנה. עולם בו שני ההורים מעורבים. עולם בו לשני ההורים אכפת מהחינוך של הילדים שלהם. סך הכל זה שינוי חיובי. זרמו איתו.

עוד מהבלוג של אחז ישראלי

תצוגה מקדימה

במקום הכי נמוך

ספוילר. זה הולך להיות פוסט לא קל אבל עם קצת אופטימיות בקצהו ... תפסתי אתכם. עכשיו אין לכם ברירה ולהשאר עד הסוף. בילוי נעים!   אז ככה, אני רוצה לספר לכם על שבוע. שבוע אחד, מיום שלישי עד יום שלישי אי שם בסתיו 2013. שבוע שאיך אני...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מדיום

"מדיום". זו התשובה של המוכרת ברנואר כששאלתי מה נראה לה המידה שלי. מה מדיום? את צוחקת עלי? אני לארג', אני לארג' ומבסוט מזה חבל על הזמן. אתה יכול לקנות לארג' אם אתה רוצה, היא אומרת לי, אבל זה לא יראה עליך טוב, אתה מדיום. ידידה שלי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

נשארתי בחיים

אהלן, אהלן, WOW, זו פעם ראשונה שאני יושב ככה לכתוב. פרסום ראשון! את האמת, אני כותב די הרבה וגיליתי שאני גם נהנה מזה ואני אפילו לא רע בזה. ככה לפחות מספרים לי. אז מה פתאום החלטתי לכתוב ככה? רציתי לשתף במשהו שקרה לי לפני מספר...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה