הבלוג של שבעה במיטה אחת

abed47

עד לפני שנה ישנתי לבד במיטה הזוגית, באלכסון. לפני כשנה הצטרפה אלי בת זוגי, אחריה הגיעו הכלב והחתולה. אחר כך היא נכנסה להריון ושלושה חודשים אחריה - נכנסתי אני להריון. אני נושאת תאומים. עכשיו אנחנו שבעה במיטה אחת. מיטה... +עוד

עד לפני שנה ישנתי לבד במיטה הזוגית, באלכסון. לפני כשנה הצטרפה אלי בת זוגי, אחריה הגיעו הכלב והחתולה. אחר כך היא נכנסה להריון ושלושה חודשים אחריה - נכנסתי אני להריון. אני נושאת תאומים. עכשיו אנחנו שבעה במיטה אחת. מיטה לשבעה! איך נערכים? איך מתמודדים? איך זה קורה שפתאום אחרי שבע שנים של ניסיונות מקבלים בבת אחת שלושה תינוקות? על כך אנסה לכתוב בבלוג.

עדכונים:

פוסטים: 36

החל ממרץ 2014

יומה הראשון של הבכורה הצטמצם בלהגיח לאוויר העולם,  לבכות מעט, לנשום נשימות ראשונות, לפקוח עיניים גדולות, לנוח קצת על אמא המותשת, לנוח קצת בידיים של אבא, לעשות פוזות יפות למצלמה שלי, להמיס לבבות, להישקל ולהיות מובלת אחר כבוד לצרור בדיקות ויאללה – לתינוקייה.

ביום השני, בעצם בהיותה בת יום, היא כבר אחזה לי את האצבע!

holdin cropped

למחרת הלידה – ופחות מ-24 שעות אחריה – כבר זכתה לביקורים רבים של אבא, סבתות, דודים ועוד שמאד התפעלו מיופיה מתיקותה.

היא הצליחה לאכול רק מבקבוק בערך 20 מ”ל של מזון בכל האכלה, וכמעט כל הזמן רק ישנה.

בהיותה בת יומיים החל מבצע ‘צוק איתן’ והיא כבר ‘זכתה’ להתגלגל על העריסה שלה למרחב המוגן של מחלקת יולדות.  אבל עוד לפני זה, גם ביום זה זכתה לביקורים ומתנות. והיא בסך הכל פצלוחה שכל הבגדים של הניו-בורן ענקיים עליה!

לקראת היום השלישי לחייה היא כבר החלה לשלש את גודל הארוחות שלה! ואוו, כמה מהר, ולא יאומן שכמות כזו מצליחה להיכנס לגוף הקטנטן הזה מדי שלוש שעות.

בהיותה בת שלושה ימים כבר זכתה להיקשר בסלקל ולנסוע במכונית הביתה, לערוך היכרות עם ‘האחים הבוגרים’ שלה – הכלב והחתולה – ולהמיס לבבות נוספים, לדגמן ב’בוק’ תמונות. היא גם זכתה לישון לראשונה בעריסה שלה ולהיות מונחת בעגלה. בלילה נאלצה בעל כורחה ובלי ידיעתה להיפרד מאמה הביולוגית ולקבל טיפול ממני, מאחר שאהובתי נאלצה לבלות את הלילה בחדר מיון, בשל כאבים חזקים. מפחיד!

בהיותה בת ארבעה ימים היינו אנחנו – האם ההורה ואנוכי שעדיין לא יודעת להגדיר את עצמי אך כבר מרגישה קשורה ואוהבת – צריכות להתרגל לסדר היום המאתגר והמרתק של הנפש החדשה בביתנו. סדר היום הזה כולל האכלה, החלפת חיתול ושינה ברצף שחוזר על עצמו מדי שלוש שעות.  מרתק! היא התחילה את היום בביקור אצל רופאת הילדים, המשיכה לקבל מתנות ולעבור ידיים ולהתרגל לבקבוקים חדשים שאינם של בית החולים. ובערב אף לחוות מקלחת נעימה, כששלושת ההורים צופים בה תחילה קצת נרתעת ומהר מאד מתחילה ליהנות מתחושת המים על הגוף!

מדהים איך בכל יום חווים דברים חדשים…

בהיותה בת חמישה ימים כבר הספיקה לבקר לראשונה במיון ילדים, לצורך מעקב צהבת, לאכול, לישון , לחרבן ולהשתין בשרשרת ולקראת ערב לקבל את השבת לראשונה בתוך מנשא שנקשר בתנוח ערסול, קרוב וצמוד לגופה של אמה. היא גם זכתה לישון במשטח עצום בגודלו על השטיח הרך בביתה של אמי ולבדר אותנו בארוחת ליל שישי.

והיום, בהיותה בת ששה ימים, המשיכה לעשות את אותם דברים בדיוק כמעט באותו הסדר!  מדהים שהיא יכולה לעשות את הכל תוך כדי שינה, להערכתי היא ישנה כעשרים שעות ביממה… ולמרות שהייתי שמחה לראות אותה יותר ולחוות אותה בעירנות, אני מודה לאל על כל שנייה שבו היא שקטה ונינוחה, ילדה טובה, ילדה-מלאך!  ממיסה ברכות ובחום של גופה ובכל חצי עפעוף…היום זכתה להיות לראשונה בארוחת צהרים אצל הסבתא מצד האב ולנסוע במונית!

בערך עד כאן….בקרוב מאד תיכנס ליומה השביעי. בכלל לא מפריע לה שאזעקות נשמעות מדי פעם ברחבי העיר, שפצצות ופיצוצים נשמעים מסביב, שהמדינה רועשת והתקשורת גועשת. והאמת? גם האמהות לא מאד מתרגשות. גם הן קצת בבועה. גם הן חשות מוגנות ובטוחות ומעדיפות לא לשמוע את כל הטררם שבחוץ.  סוף סוף תינוקת בבית, אור בבית!

 

 

 

עוד מהבלוג של שבעה במיטה אחת

תצוגה מקדימה

איך אצליח לאהוב כל כך שלוש בבת אחת?

השבוע היינו בשאקטי. פסטיבל נשים שהתקיים בגבעת חביבה. מקום חביב, רגוע ומרגיע, עם אנרגיה טובה של חופש ונשיות וקרבה ותדר של אהבה באוויר. פגשנו שם חברה של אהובתי, חברה שילדה בן לפני ששה שבועות. אהובתי התנדבה לעשות לו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

כשמבקשים -מקבלים דברים נפלאים!

אני לגמרי בדעה שאם צועקים - או לפחות מנסחים באופן ברור לעצמי ולסביבה שלי - את החלומות שלי, אז יש הרבה יותר סיכוי שהם באמת יתגשמו. זה אולי קצת מנוגד לכל מיני תפיסות של עין הרע, אבל אני לא מאמינה בעין הרע. אני מאמינה בעין...

תגובות

פורסם לפני 6 years

ימים אחרונים של ביחד לבד / או -שתי הריוניות במיטת בית חולים אחת

כל עוד התאריך היה  26.7  חשתי בהתרגשות אבל היא הייתה סולידית. אמרתי לאהובתי לפעמים, "את יודעת שברגע שאת נכנסת לתשיעי אז אי אפשר באמת לדעת מתי זה קורה? זה יכול לקרות בכל יום בחודש התשיעי". אז אמרתי. היא לא האמינה לי. היא חשבה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה