בילוי משפחתי לערבי הקיץ

קבלו בילוי קיץ משפחתי מהנה - מופע לוליינות, להטוטי אש, קרקס ומחול, שמעלה קבוצת פירומניה מדי שבוע, באוגוסט, במוזיאון המדעטק בחיפה

01/08/2012
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

הצורך לבדר את עצמו ואת צאצאינו בקיץ מביא להולדתן של שלל אטרקציות, שלפעמים משכיחות את העובדה שבילוי לכל המשפחה יכול להיות גם איכותי, אמנותי וחדשני. קבוצת פירומניה, שמופיעה במהלך אוגוסט, ארבעה ערבים בשבוע, בפארק נובל אנרג'י למדע שבמדעטק, מוזיאון המדע בחיפה, מחברת מחדש בין איכות לאטרקציה.
?.
מדי שבוע בימים שלישי, רביעי, חמישי ושבת בשעה 20:00 במהלך חודש זה, קבוצת פירומניה מופיעה בפארק נובל אנרג'י עם המופע "ההמצאה ה-102 של הפרופסור שטיין". המופע הוא טקס השקה בדיוני של המצאה המלווה את סיפור חייו של הפרופסור. זהו מסע מחקר מרתק העובר דרך נקודות ציון בהתפתחות החברה האנושית - מגילוי האש ועד המהפכה הטכנולוגית והתקשורתית של ימינו.
..
כמו במופע קרקס, יש כאן סיפור מסגרת שמחבר בין קטעים קומיים ותיאטרליים בשילוב תאורה מתוחכמת, רקעים מצויירים, פעלולים ופיתוחים טכנולוגיים מרשימים שקבוצת פירומניה יוצרת בעצמה במיוחד עבור ההופעות שלה.
..
צילומים מהופעות של קבוצת פירומניה. צילום: יח"צ

..
אקרובטים ולוליינים

..
פירומניה היא קבוצת אמני מופע מכמה אסכולות, שקמה בלונדון לפני 15 שנה ופועלת בארץ בחמש השנים האחרונות. החברים בקבוצה באים מתחומי הקרקס, התיאטרון, הלוליינות, המחול והאפקטים. עשרה מתוכם מופיעים על הבמה וחמישה אנשי צוות נוספים עוסקים בצד הטכני – מרכיבים, ממציאים, בונים אביזרים ויוצרים אפקטים שהופכים את ההופעות של פירומניה לשילוב יוצא דופן של תנועה, משחק וטכנולוגיה.
..
קבוצת "פירומניה" מושפעת מקבוצות מופע רב-תחומיות כמו סירק דה סוליי ולה גווארדיה, מתיאטרון פרינג' ואוונגרד, והופיעה ברחבי העולם, בין היתר בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים כמו פסטיבל אדינבורו לתיאטרון.
..
פירומניה בהופעה
..
המופע, או הטקס, שמוצג במדעטק הוא טקס פירומני טיפוסי, שבו אקרובטים קוראים תיגר על חוקי המשיכה, במופע מרגש של כוח, גמישות ושיווי משקל. דמויות משורטטות על ידי תאורת לדים מרצדות באפלה, לוליינים מרחפים באוויר ולהטוטני אור מדליקים את הבמה במופע אנרגטי, הומוריסטי, עתיר דמיון וגדוש אפקטים, שיש בו שילוב של אמנות דיגטלית ואמנות חזותית מכל הסוגים. חשוב להזכיר שהמופע כלול בכרטיס הכניסה למדעטק, מה שהופך את הביקור במוזיאון לעיסקה שווה במיוחד...
..

זהר מרקמן, האיש שהקים את קבוצת פירומניה והמנהל אמנותי של הקבוצה, מספר שמה שהייחוד של  "פירומניה" הוא שהמופעים בנויים על הקבוצה, על ההתמחויות של האמנים המרכיבים אותה. "אם יבוא אמן פלסטי, גם הוא ישפיע על הקבוצה," מרקמן מסביר. "הפיוז'ן ייחודי." הוא מוסיף שעל אף שהמופע מיועד לכל המשפחה ומלא גימיקים, מדובר באמנות גבוהה. על "ההמצאה ה-102 של פרופסור שטיין" מספר מרקמן: "זאת חוויה שהיא גם אינטראקטיבית, כמו לעלות על רכבת הרים," (כדי להימנע מספוילר לא נגלה לכם איך האינטראקטיביות באה לידי ביטוי).
..
פירומניה
..
את הבחירה במדעטק כמקום להופיע בו מסביר מרקמן בהתאמה של המופע לפארק המדע, גם ברמת התוכן וגם בשל החדשנות והשילוב האינטנסיבי של טכנולוגיה. "יש במופע יסוד של מחקר ופיתוח, אנחנו יוצרים את כל האביזרים, זה מאוד היי-טקי - ההמצאות, המתקנים, אביזרי הלהטוטנות, טכנולוגיות חדשות של תאורה, פנסי לדים, לייזרים," הוא מסביר. "כמו שבג'יימס בונד יש את קיו שמאבזר את הסוכן החשאי, אצלנו יש אנשי מעבדה - אלקטרונאים, אנשי במה, תאורנים ואביזרנים - אנשים עם ידיים טובות." נותר רק לקנא בחיפאים ובתושבי האיזור על הפינוק...

שלומית קירשטיין, ראש אגף שיווק במדעטק, מוסיפה: "החיבור בין מדעטק ופירומניה הוא טבעי לגמרי. קבוצת פירומניה יוצרת אמנות מרהיבה דרך שליטה בכללי המדע ועקרונות הטכנולוגיה, והמופע שלהם הוא דוגמה מצוינת לאופן שבו מדע וטכנולוגיה יכולים להיות מהנים ומרגשים, זאת בהתאמה לחזון מדעטק שדוגל בקירוב המדע והטכנולוגיה לקהל הרחב, באמצעים חווייתיים ומהנים." נותר רק לקנא בתושבי חיפה והסביבה על האופציה המשכנעת לבילוי משפחתי בערבים הארוכים של אוגוסט.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה