אור ואלכס: סקס ואינסטגרם

היא מצלמת אותו בעירום ומעלה לרשת, הוא שולח לה שירים של הפיקסיז ואלטון ג'ון: כן, אור בירון ואלכס דוביצקי מאוהבים ורוצים שכל העולם ידע ויעשה לייק

02/08/2012
מיכל גרוסברג קבלו עדכונים ממיכל גרוסברג
  • RSS

אור בירון (26) ואלכס דוביצקי (25), בעל פרסונת האינטרנט ג'וני סטון -  והם הזוג שהופך את האינסטגרם למקום חתיכי יותר, שלא לומר סקסי יותר. עם פז"מ זוגי של מספר חודשים בלבד, הם חורשים את הרשת החברתית הצילומית באופן שלא משתמע לשתי פנים: האהבה שם, והיא גדלה מיום ליום.

ההיכרות ביניהם היתה חצי-אינטרנטית-חצי-החיים-האמתיים: שניהם סטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, שניהם היו יוצאים לאותן מסיבות, אבל בו בזמן שמרו על קשר פייסבוקי ואינסטגרמי. “היינו מיודדים חצי שנה ברמת הפייסבוק, בעיקר עושים אחד לשני לייקים על שירים, כשמוסיקה היא דבר שמאד מחבר בינינו", אומרת אור, “לאחר מכן גם התחלנו לתקשר אחד עם השניה באינסטגרם. שנינו היינו אז במערכות יחסים, אז היחסים בינינו לא התפתחו מעבר לידידות הזו. רצה הגורל ובסביבות חג הפסח היינו שנינו חופשיים. בכל זאת, חג החירות. לפני 3 חודשים יצאנו לדייט ראשון ומאז אנחנו ביחד".

איך ידעתם מתי הזמן לשנות את הסטטוס הזוגי שלכם בפייסבוק לריליישינשיפ?

“פשוט הרגשתי שהגיע היום שבו אתה צריך להודיע לפייסבוק שאתה במערכת יחסים", אומר אלכס.

עשיתם ריפרושים בלתי פוסקים ללייקים על השינוי?

"לא, דווקא לא עשינו את זה", אור מפתיעה בתשובתה וצוחקת.

אור ואלכס הם זוג יחסית נדיר במרחב האינסטגרמי: הם ממש לא פוחדים להיכנס לפעמים לחדר המיטות. לא, ממש לא באופן הזה, אבל לא נדירות התמונות בהן אלכס, שאחד הדברים החיצוניים הניכרים עליו הוא שמדובר בבחור נאה ביותר, מתרוצץ בעירום חלקי ואור ממהרת לתעד אותו, ובצדק, שכולן יאכלו את עצמן מקנאה.

"אני מניחה שאילולא היו הגבלות כאלה ואחרות על התמונות שמותר להעלות, הייתי הולכת עם הטבע הנועז שלי עד הסוף”, אומרת אור כמה שנשמע מעט כמו אכזבה.

יצא שכעסו עלייך בגלל תמונות נועזות מדי?

"כן, יצא לי לקבל כמה תגובות זעופות משהו על תמונות שהעליתי. אמא שלי, שחברה שלי בפייסבוק כי היא מספיק ליברלית, ולשמחתי הרבה אין לה אינסטגרם, כמה פעמים רמזה לי לא לעשות עין רעה. אני לא מאמינה באמונות טפלות אז לא הפסקתי, אבל נכון שיש אנשים שמקנאים ושלא הייתה לנו ההתחלה הכי קלה בגלל האנשים האלה".

מה מניע אתכם לחשוף דברים אחד על השניה?

אור: "זה מאד תלוי. לפעמים יש רגע מצחיק או יפה שראוי לתפוס. הרבה פעמים אלה רגעים שאנחנו חולקים עם חברים כמו מסיבות, הופעות או מפגשים חברתיים. פעמים אחרות הן רגעים מאד מיוחדים של "ביחד" שאנחנו חווים, לרוב זה בבית, אחרי שיחה מקרבת, אחרי שעשינו אחד עבור השניה משהו יפה או אחרי סקס", צוחקת אור כמעט במבוכה, "לעתים זה גם אחרי שקורה משהו פחות טוב ורוצים להראות לצד השני כמה הוא חשוב לנו וכמה אנחנו מסוגלים להצהיר על זה מול כל העולם”.

יש דברים שלא תעלו לרשתות החברתיות?

"אנחנו נזהרים לא להחצין הכל, לא לחיות כמו בריאליטי, ביחוד בכל הנוגע לדברים הפחות טובים שקורים בזוגיות. לדוגמה, אם אלכס כועס עלי, אני כן אצהיר קבל עם ועדה כמה אני אוהבת אותו באמצעות שיר או תמונה, אבל אני לא אריב ואתנגח אתו באמצעות המדיות החברתיות. הפלטפורמות האלה יכולות לבנות ויכולות להרוס. אני מאמינה שאנחנו הולכים על הכיוון הבונה יותר”.

איטס קומפליקייטד: השאלון

מה הכי רחוק שתהיו מוכנים לחשוף ברשתות חברתיות אחד על השניה במסגרת הזוגיות שלכם?

"עירום במידת המתאפשר, קרה וזה מבחינתנו מספיק רחוק. לא נחשוף ריב, להתנקם אחד בשני באמצעות הרשתות החברתיות זה ה-LOW של ה-LOW. אנשים שאוהבים אחד את השני צריכים להיות בוגרים מספיק כדי לא לעשות את זה”, הם אומרים ואור מוסיפה: "מבחינת תכנים מיניים, בעולם מושלם הייתי חושפת הרבה יותר, כי זה בעיני דבר יפה ובריא, אבל העולם לא מושלם ויש ברשתות החברתיות קרובי משפחה או סתם אנשים שזה עלול לפגוע ברגשותיהם מבחינה דתית או מוסרית”.

מה דעתכם על בני זוג שמסרבים בכל תוקף לשנות את הריליישנשיפ סטטוס שלהם?

"זה תלוי מהי רמת הפעילות של אותם בני זוג ברשתות החברתיות. אם הם מאד לא פעילים, סביר להניח שאי שינוי הסטטוס אינו נובע מאיזושהי התרסה. מצד שני, יש חברים שממש לא פעילים בפייסבוק אבל כשהם התחתנו / התארסו, הם כן השתמשו בזה. זו דרך נחמד להודיע לחברים ולאפשר להם לשמוח עם הזוג. בכל מקרה, איש הישר בעיניו יעשה. תהיה לנו בעיה רק אם אותו זוג יחליט שהוא שופט אותנו על רמת החשיפה שלנו”.

מה היתה המחווה הכי יפה שבן/בת הזוג שלכם פרסם/כתב עליך ברשתות החברתיות?

אלכס: "כשבתחילת היחסים העליתי את cactus של הפיקסיז (שכמובן שכיוונתי לאור) והיא, לא רק שהגיבה לי למחווה הזו, אלא עוד ענתה באינסטגרם (וככה הוסיפה לעניין עוד נדבך). היא העלתה תמונה שלה, יושבת עם שמלה ליד קקטוס וצירפה את המלים מהשורה הראשונה של השיר. וזה היה משהו שעוד לא קרה לי אף פעם, שמישהי תקשרה אתי ברמה הזו, רומן אינטלקטואלי שכזה, ועוד עם מחווה כל כך רומנטית ועם כזו כוונה. זה גרם לי להבין שיש לנו משהו מיוחד”.

אור: "אני חושבת שזה היה כשהוא הקדיש לי בפייסבוק את Tiny Dancer של אלטון ג'ון. זה השילוב של המלים שהוא בחר לצטט מתוך השיר והעובדה שהפעם הראשונה שבה התנשקנו הייתה במסיבה, שם הוא אמר לי כמה הוא אוהב לראות אותי רוקדת. אז הציטוט הזה משלב בעיני את כל התמונות מהמסיבות, את כל הרגעים היפים”.

איפה הכי רומנטי, פייסבוק, טוויטר או אינסטגרם?

"בסופו של דבר, אלה המלים. למרות שתמונה שווה אלף מלים, באינסטגרם עדיין יש חשיבות אדירה לתיאור שמצרפים לתמונה ולכוונה שעומדת מאחוריה”.

מה דעתכם על אנשים שמחטטים לבני הזוג שלהם במיילים והודעות פרטיות שלהם?

"זה עצוב לחוש כזה חוסר בטחון בתוך מערכת היחסים. פרפר תופסים עם יד פתוחה, אם סוגרים עליו את היד – הוא מת. אנחנו סיכמנו שנשתף אחד את השני אם יש איזשהן פניות לא הולמות מאנשים אחרים, אבל סומכים אחד על השניה מספיק כדי לדעת שאין מצב שאנחנו נהיה אלה שיוזמים את הפניות הבלתי-הולמות”.

הייתם ממליצים על הכרויות באינטרנט?

"אנחנו בעד הכרויות אונליין, כמובן שלא כדרך בלעדית. אנחנו בעד לצאת מהבית והרבה, אבל דוגלים בחודש בחירה לכל. עם זאת את ההיכרות שלנו לא היינו מגדירים כהיכרות אינטרנט קלאסית כי כן הכרנו זה את זו גם בעולם שבחוץ".

אחרי פרידה, מה הדרך הכי טובה בעיניכם להתמודד עם נוכחות ברשתות חברתיות זה עם זו וזה על זו?

"זה תלוי מה ועד כמה הצד השני מפרסם. יכול להיות שיש צורך באיזו תקופת צינון עד שאפשר לחזור ולצפות בדברים האלה בלי לחוש צביטות בלב”.

נסחו ב-140 תווים את מה שאתם מרגישים אחד כלפי השניה:

אור: "בגלל שערו הזהוב ועיניו ושפתיו, בגלל החרב והספר, מגעו, נשיקותיו, המילים והצלילים שהוא בורא והיכולת שלו להאיר את החשכה, חזרתי להאמין באגדות".

אלכס: "מבט אחד, חד,

גלים של ריח מתוק,

פעימה כפולה,

זיעה ועוד זיעה,

אני טובע,

כל יום עוד קצת,

בזמן שאנחנו פוסעים,

בשבילי הלב,

יד ביד"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה