מי שמשקיע שוקע?

משום מה, בזמן האחרון הגברים סביב עופרי ארבל משוכנעים שהיא תכנס איתם למיטה מיד, בלי מאמץ או גינונים מצדם. אז זהו, שלא

31/07/2012
עופרי ארבל קבלו עדכונים מעופרי
  • RSS
» האם מוחם של הגברים התכווץ? ארבל

יש משפט כזה, שאין לי מושג מי המציא אותו, והולך ככה: "מי שמשקיע שוקע". אני נוטה לחשוב שהוא פרי מוחו של קופירייטר שהיה נורא מבסוט מעצמו וממשחק המילים ולא עצר לרגע לחשוב שאין בכך שום הגיון וואטס או אבר, והוא בעצם נוגד את כל חוקי הפיזיקה הרגשית, אם יש כזה דבר.

בעקבות כמה מפגשים עם גברברי ארצנו -  ואני מדגישה, ארצנו - נזכרתי בעוד כמה משפטים שמבחינתי נכנסים לפתנאון הטפשות:

1. "אני דפוק". גם משפט דפוק וגם משפט טיפשי.

2. "לא הבאתי את הארנק". נו באמת.

3.  " זו לא את, זה אני". מה עם קצת מקוריות?

יש עוד כמה כאלה, אבל אני לא בקטע של משפטים או דינים כרגע.

בוא נחזור ל"מי שמשקיע שוקע". בחור שיצאתי איתו ואמר שהוא בדיוק סיים ארוחה ממש גדולה, אז הוא ממש לא רעב, בחור שהציע לי לדלג על כל הטקס ולקפוץ ישר, תרתי משמע, לרחצה לילית ואחד שפשוט הציע להגיע אלי הביתה בדייט הראשון. אני חושבת שהוא חשב שזה שירות ממש אקסקלוסיבי מצידו, כי מי רוצה לצאת בכלל בחום הזה.

אני אמנם נוטה לבודהיזם, מה שאומר שאני מעוניינת לחיות את הרגע, אבל גם יש לי נטייה נוסטלגית לעיתים. יש לי ידיד שטוען שהעבר לא רלוונטי ואני מסכימה איתו רק באופן חלקי. הוא רלוונטי ללמידה, הוא רלוונטי למסקנות, הוא רלוונטי לנסיון ולפעמים גם ממש נעים להתרפק עליו. יש לו כתפיים ממש רחבות.

אז בעבר לא היה אינטרנט, סקס היה סוג של משהו מקודש והמילה "חיזור" לא כללה את המשפט "אז מתי מזדיינים?" או בפשטות: "תתפשטי". בקיבוץ אצלנו לא היו טלפונים, בטח ובטח שלא מחשבים ואינטרנט, מה שאומר, שהגבר היה צריך להגיע אל מפתן דלתך ולהציע לך לצאת איתו. אצלנו לא היו הרבה אופציות, אז זה היה או בגן ירק או בגן הנעלם או סתם באיזו פינה חשוכה על הדשא ואני תמיד אומרת שזה לא משנה איפה, אלא עם מי.

היום האפשרויות בלתי נדלות, אבל משום מה, או שהמוח של הגברים התכווץ, או שהדמיון שלהם לא בא לידי ביטוי, אבל האופציות שניתנות לך לדייט הן מאוד מצומצמות ואם את יכולה, אז גם תגיעי בכוחות עצמך, כי הרי מי שמשקיע, שוקע. בכל פעם שאני כותבת את זה, זה נשמע לי עוד יותר מטומטם.

אז אם במקרה בין קוראיי ישנם גברים שמעוניינים לדעת מה לא לעשות, להלן רשימה חלקית, אך מלאה. אני אוהבת אוקסימורונים:

1. אל תציע להגיע אלינו הביתה, גם אם זה מלווה ב: "נפתח בקבוק יין, נראה סרט ונעשה את זה באיזי". בקבוקי יין יש בהמון מקומות ובטח שסרטים ומה שאנחנו שומעות זה: "נפתח אותך, נראה איך את ערומה ונעשה את זה בכיף".

2. אל תקחו אותנו לחוף הים. חוף הים נחמד לפגישה שלישית ומעלה, לא לפגישה ראשונה. ראשית, הלחות הזאת עושה שמות לשיער שלנו, שנית, אנחנו לא ממש יכולות לשים נעלי עקב ושלישית, ברור לנו שזה אמור להסתיים בסינריום שאנחנו ערומות או גג עם תחתונים וחזיה. לא קלאסה בכלל.

3. תמיד, אבל תמיד תמיד תשלמו. כן זה אולד סקול וכן, גם אנחנו עובדות, אבל כמו שנייר הטואלט לא השתנה במאות שנים האחרונות, כי הוא פשוט טוב, ככה גם החוק הזה: גבר תמיד ישלם בפגישה הראשונה.

4. תתלבשו. אל תגיעו עם שורטס וחולצה קרועה, כי אתם חושבים שזה קול ולא מתאמץ. תתאמצו, גם אנחנו מתאמצות ו for the love of God, שימו אפטרשייב!

5. תתעניינו מה אנחנו אוהבות ואז תקחו החלטה. אל תקחו אותנו למסעדת בשרים אם אנחנו צמחוניות, אל תקחו אותנו לבר אם אנחנו בגמילה מאלכוהול ואל תקחו אותנו למקום כל כך רועש שאנחנו לא מסוגלות אפילו לשמוע את המחשבות שעוברות לעצמנו בראש. אנחנו אוהבות את המחשבות של עצמנו.

6. תתקשרו אחרי, או לפחות תסמסו, בטח אם אתם בעניין. תגידו שהיה לכם כיף, או משהו בסגנון. סמס יום אחרי שאומר: "מה את עושה?" "כלום" "אז בא לך לקפוץ אלי?" לא נחשב. כל הכבוד לכם באמת שהשקעתם בפעם הראשונה, תמשיכו ככה.

7. אל תנסו ישר לגעת בנו. תאמינו לי, אם אנחנו רוצות, לא צריך לשכנע אותנו, אנחנו נעשה את זה ובחייאת ראבאק, אל תגידו לנו שאף פעם לא הרגשתם ככה, אז אתם לא יכולים לשלוט בעצמכם. תשלטו בעצמכם ואל תגידו משפט מפגר שכזה.

8. מעשים מדברים הרבה יותר חזק ממילים. זה תרגום מאנגלית, אבל אתם מבינים את הכוונה. תעשו, אל תדברו. אל תגידו שהתכוונתם לקחת אותנו לשם, אבל קרה משהו ואיכשהו אתם יכולים להגיע או למיטה שלנו או למיטה שלכם. אם התכוונתם, תיישמו. זה לא כזה קשה.

9. תחמיאו לנו. פה מילים דווקא עובדות מצויין. בכל זאת, השקענו ואנחנו דווקא מאמינות שמי שמשקיע, אמור לקבל על זה מלא מחמאות.

10. תהיו גברים. בחייאת אחים שלי, מה קרה לכם שהפסקתם להיות גברים? תפנקו את האישה, תגרמו לה להרגיש הכי יפה ומהממת בעולם, תקשיבו לה, תשלמו עליה ותלוו אותה יפה הביתה ותסתכלו עד שהיא נעלמת במדרגות, כי ככה גבר אמיתי מתנהג.

אגב, רק שתדעו: נשים מספרות הכול אחת לשניה וכפי שאתם בטח יודעים, יש עוד משפט די פופולארי שהולך ככה: "איזה עולם קטן", כך שרוב הסיכויים שמה שאתם עושים לא ישאר בין דלתיים סגורות לאורך זמן. אנחנו לא עושות את זה מרוע חלילה, אלא מתוך אחריות גדולה למין הנשי והאנושי.

והנה משפט חלופי בשבילכם, שתתחילו לגלגל על הלשון: מי שמשקיע, הוא אחלה גבר. גם אני קופירייטרית.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה