מופע מחול שילדים יאהבו

מופע מחול מושקע לכל המשפחה ומופע מחול שבת ה-5 אהבה בעיקר. מה ראינו בפסטיבל מחולוהט

11/08/2012
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS
» חלום של צעצוע. צילום: כפיר בולוטין

הילד דניאל מקבל בובת רובוט חדשה במופע המחול החדש של להקת קמע -"חלום של צעצוע". כשהערב יורד ודניאל הולך לישון, מתעוררים הצעצועים למציאות חברתית חדשה בחדר הצעצועים. הרובוט המשוכלל יכול לרקוד, מדבר עשר שפות, יורה קרני לייזר ועוד. הגבריות והביטחון העצמי של הרובוט הזחוח, קוסמים לנינה הבלרינה, שהיתה מסורה עד כה לגולי הליצן. הליצן והרובוט יוצאים למאבק גברי על הבלרינה וכל תושבי חדר הצעצועים - הבבושקות, חילי הבדיל והברווזה התמימה והמבורווזת, נסחפים למתח בין השניים, שמזכיר לפרקים פרק מ"הישרדות". נינה הבלרינה מצידה, היא מופת לחוסר אונים נשי. ורדרדה וענוגה שהופכת לפאסיבית לגמרי, אם מישהו חיצוני לא מסובב לה את המפתח בגב. סמל התלותיות המוחלטת, בחצאית טוטו עדינה וורודה...

את הילדה שלי, בת כמעט שמונה, הרובד הפמיניסטי פחות הטריד. היא נזרקה ללא מעט יצירות כשישבה באולם סוזן דלאל מול מופע הבכורה בפסטיבל מחולוהט. העלילה הזכירה לה את הסרט "צעצוע של סיפור" והפסקול הזכיר לה רגעי דרמה בסרט "צ'ארלי והשוקולד".

אצלי היו נפילות מתח לפעמים במהלך קטעי הריקוד (העלילה פשטנית למי שעבר את גיל 9)  אבל לא היה ספק שמדובר במופע מושקע מאד (כוריאוגרפיה: אור אבוהב. בימוי: יאיר שרמן). התלבושות היו פאר היצירה ממש - יצירתיות, ומפתיעות (עיצבה לימור הרשקו) וכשההבושקות וחיילי הבדיל נכנסו לבמה היה חשק ממש לעמוד ולמחוא כפיים למראה המרשים שלהם שלהם. גם הבימוי, הביצועים והתזמונים היו ללא רבב. בהחלט מופע בימתי ששווה את ההשקעה בכרטיס.

..
צילום: דנה דרבינסקי
..

המופע שראיתי עם הבת הקטנה (5), "החלום הוא צייר גדול", היה קלאסי בדרכו. הכוריאוגרפית נועה דר, זוכת פרס רוזנבלום ומשרד החינוך, יצרה מופע המבוסס על שירי לאה גולדברג. מחולוהט. אישה בשלה שיחקה את הילד גד, שנשאר בבית לבד ועובר דרך שירים שונים של היוצרת - מ"כובע קסמים", דרך "הילד הרע" ועוד. לרקדנים היה טאץ' של אקסטרווגנדיות -  הם השתוללו יותר מהצפוי והסגנון היה אישי ופחות קלאסי ומלוטש.
..
פה היה לי קשה יותר להתחבר. אמא כנה, אמרה לי לפני המופע, שהיא מתפעלת מהנכונות שלי ללכת עם הבת למופע שאני כניראה לא אהנה ממנו. היא הודתה שהיא לא מסוגלת ולא עושה דברים כאלה. חשבתי עליה במהלך המופע. עבורי זה באמת הרגיש לפרקים כמו שיעור שחיבים לשבת בו, אבל הוא לא מרתק מספיק. הבת שלי לעומתי, נהנתה, היתה מלאת עניין וסקרנות למתרחש על הבמה, והוקסמה מהמוזקה שיצר ישראל ברייט. ביקשתי ממנה לדרג את ההנאה שלה מ-1 עד 10 והיא בחרה בהתלהבות ב-10.

..

מתוך המופע: "החלום הוא צייר גדול". אישה בשלה משחקת את הילד גד
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה