כך תשמרו על הלק בקיץ

נדמה לכן שהלק שלכן מתקלף במהירות רבה יותר בקיץ? אתן צודקות. הנה הסבר מדוע זה קורה, ואיך מורחים לק בצורה מושלמת, כדי למנוע קילוף מהיר

19/07/2012
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

אם נדמה לכן שבקיץ הלק מחזיק מעמד פחות זמן, אתן לגמרי צודקות. אילנה כסיף, מנהלת הדרכה ב"נייל סטודיו" בתל אביב ומומחית של חברת OPI, מסבירה שיש לכך שתי סיבות מרכזיות: הסיבה הראשונה היא, שבעונת הקיץ הציפורניים גדלות מהר יותר. קצב גדילת הציפורניים עולה בלפחות 20 אחוזים. סיבה שנייה שמציינת כסיף נוגעת לאלה מאיתנו שמבלות בחוף הים: "הלק נשחק מהמגע עם החול".

למרוח לק שלא יתקלף. צילום:  Thinkstock

אז איך מונעים את הקילוף המהיר?

הכי חשוב, זה לאחסן את בקבוקוני הלק בצורה נאותה, ועדיף במקום אפל וקריר, אך לא במקרר. למשל בחדר השינה ועדיף בתוך מגירה סגורה. "צריך להקפיד גם שלא תהיה שמש ישירה על הלקים וגם לא קור מוגזם", אומרת כסיף.

חשוב לא פחות, זה ללמוד איך מסדרים את הציפורניים בצורה נכונה: "לא לגזור את העור מסביב לציפורן רק לדחוף אותו קצת. אפשר עם מקל עץ או דוחף עור, שאותם יש לחטא באלכוהול. לעבוד בעדינות ולא להשתמש במכשירים חדים", כסיף ממליצה. למי שאוהבות לגזור את הציפורניים כסיף ממליצה לא להיסחף: "יש להשאיר לפחות 2 מילימטר בקצה הלבן של הציפורן".

מה שעוד חשוב: לגזור ישר. "מי שחובבת צורה עגולה, יכולה לשייף מעט עם פצירה כדי להעניק צורה מעוגלת לציפורן, אבל יש להקפיד להשאיר קצוות חופשיים, כי קצוות חדים עלולים לגרום לציפורן חודרנית, שלוקח זמן רב להחלים ממנה".

ולבסוף – אחרונה חביבה, אך לא פחות חשובה, היא צורת המריחה. קבלו את המדריך השלם למריחה מושלמת, שתגרום ללק שעל ציפורניכן להחזיק מעמד יותר זמן:

1. הסירו לק – שטפו את הידיים במים חמימים עם סבון. המתינו שעה עד המריחה.

2. הסירו ברק – שפשפו בעדינות את הציפורניים עם "בלוק" עדין.

3. רכשו מוצר לייבוש לק (להשיג במכוני היופי) – זה חומר שמייבש את הלוחית של הציפורן משמנוניות ונוזלים. התוצאה: הלק "נתפס" טוב יותר.

4. מרחו מחזק – או שכבת בסיס דקה והמתינו לייבוש מלא.

5. לאחר כל ההכנות המקדימות – מרחו את הלק בשתי שכבות דקות. השכבה הראשונה צריכה להגיע עד לקפל העור ולכסות את הקצה החופשי, המריחה מתבצעת ממרכז הציפורן לכיוון הקצה, מסובבים את האצבע לצד אחד ומורחים את הלק בתנועה ישרה ולא בתנועות עגולות. כדי לכסות את כל הציפורן כדאי להקפיד על סדר המריחה: אמצע, צד וצד. חשוב מאוד שהשכבה הראשונה תהיה דקה והשכבה השנייה טיפה יותר עבה, ואותה מורחים בעיקר במרכז, כדי שבקצוות הציפורן יראו את הגוון האמיתי של הלק.

6. המתינו מינימום 5 דקות ייבוש – בין שכבה אחת לשנייה.

7. שכבת מגן – אחרי שהלק יבש לחלוטין מרחו Top Coat בגלזורה עבה. אם ממהרים, מדלגים על השלב הזה ועוברים מייד לשלב הבא.

8. טיפות ייבוש – טפטפו טיפות ייבוש על כל ציפורן.

***

הצטרפו לסלונה אופנה ויופי

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה