האם שרה סילברמן הגזימה?

הקומיקאית היהודייה מציעה לשלדון אדלסון אקט מיני בתמורה להפסקת תמיכתו במיט רומני, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב. בעיני הדס בשן זה סתם מלוכלך

17/07/2012
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

שרה סילברמן היא מה שאני קוראת לו, שמאלנית טובה. הזדהותה הפוליטית באמריקה תמיד הייתה חד משמעית, מפורשת ולא מתחבאת מאחורי טרנדים. במשך כל שנות הזוגיות שלה עם הקומיקאי ג'ימי קימל, למשל, השניים הצהירו כי לא יתחתנו עד שלהומואים ולסביות תנתן הזכות הזו. במסע הבחירות האחרון של אובמה, היא הצטלמה לקליפ בו הפצירה בצעירים יהודים לאיים על סבא וסבתא שלהם, שאם לא יצביעו לאובמה, הם לא יבקרו אותם בחנוכה. סילברמן מוכרת לארגונים הדמוקרטיים באמריקה כמישהי שאפשר לפנות אליה בקמפיינים של זכויות אדם, ומנצלת את כוחה הציבורי באופן מעורר השתאות.

אבל שרה סילברמן היא קומיקאית די רעה. כבר כמה שנים שהיא לא מצחיקה אותי יותר, כי אחרי ההתפעלות הראשונית מדמותה על המסך, גיליתי שרוב מה שהיא עושה הוא לדבר מלוכלך. ממש כמו ילדה קטנה. פיפי, בולבול, קקי ופלוצים מרכיבים את עיקר הרפרטואר שלה, ומעבר לערך הזעזוע - אחרי הכל כמה עוד נשים נותנות חומר כזה, כל כל "לפנים"? - אין שם דבר. אפס סאבטקסט ומעט מאוד שנינות.

דוגמא?

בסרטון הזה,  סילברמן מתגייסת כנגד המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני, על ידי פנייה אישית למיליונר שלדון אדלסון: תפסיק לתרום לרומני כסף, ואני אבצע בך את תנוחת המספריים עד שתגיע לאורגזמה. למרות כל הסבריה, לא לגמרי הבנתי איך עושים "מספריים", אבל אפשר להתעמק בקטע של סילברמן בבגד ים, כשהיא מדגימה זאת על כלב. אני מניחה שמסתתרת פה אמירה קלושה על כך שרומני הוא זונה של אדלסון, אבל לא צחקתי. אם כבר, התביישתי. אין לי בעיה עם נשים שמתבטאות דרך המיניות שלהן, אין לי אפילו בעיה עם נשים שמשתמשות בשילוב הזה בין מיניות וגועל - אבל הדברים האלה לא מספיקים לבדם. רבאק, תביאי עוד משהו.

חבל, כי הנושא שלשמו סילברמן התגייסה הוא דווקא חשוב. כיהודייה ליברלית מודעת, היא יוצאת נגד היהודים האמריקאיים העשירים שמזוהים עם המפלגה הרפובליקנית, משפיעים על תוצאות הבחירות ודרכן על מדיניות החוץ שלה. מה שלאחרים אסור לאמר, כי זה נשמע קצת אנטישמי - לסילברמן היהודייה מותר. אנו כאן בישראל יודעים דבר או שניים על דעותיו של אדלסון וההשפעה שיש לארנק שלו ("ישראל היום", מישהו?). לא הייתה מזיקה גם לנו איזו קומיקאית אמיצה שתגיד את הדברים כמו שהם, אבל בשביל פחות מסאטירה מבריקה, באמת שלא שווה להוריד את הסווטשירט.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה