סנסציה: המנכ"לית בהריון

השנה היא 2012 ומדורי הכלכלה באמצעי התקשורת דנים בהריון של מריסה מאייר, מטאורית בעולם האינטרנט שערקה מגוגל ליאהו, וגם היא משתפת פעולה עם הליקוי הגדול

17/07/2012
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS
» מריסה מאייר, GettyImages

שני נושאים תופסים את הכותרות בעיתונות הכלכלית העולמית מאז אתמול: עריקתה של מריסה מאייר מתפקיד סגנית נשיא גוגל לתפקיד מנכ"ל וסגנית נשיא של המתחרה, יאהו. האייטם השני שמובלט לא פחות הוא הריונה המתקדם של הרכש החדש של יאהו, מטאורית בעולם האינטרנט שמוזכרת רבות כדוגמה לנשים בכירות שמצליחות בעולם הגברי הזה. "כמובן שההריון, עליו למדה מאייר בינואר האחרון, היה עניין לחשוב עליו כשהיא קיבלה את הטלפון מיאהו", נכתב במדור הכלכלי של הCNN, היא גם מצהירה שחופשת הלידה שלה תימשך כמה שבועות בלבד והיא תעבוד בה.

אלוהימה, זוהי שנת 2012, ויש כל כך הרבה דברים עקומים ומקוממים בסיקור הזה, מכל הצדדים. קשה להאמין שהריון של אשה, חשובה אמנם בתחום, הוא לא אייטם במדור הרכילות אלא במדור הכלכלי ואותה אשה ששחלותיה כנראה לא הפריעו לה להתקדם באופן ייחודי למגדר בעולם המפלה הזה, נדרשת לתת תשובות, כיצד תשמור על הסטטוס הבכיר עם ה"מגבלה" הקטנה שבחרה בה. נדוש וקלישאי אבל צריך לומר זאת, מתי ראיתם לאחרונה עיסוק בהרחבת משפחתו כמכשול, של גבר שמסוקר במדורי הכלכלה בשל הצלחתו המקצועית? אל תענו.

מאייר עצמה מנסחת עמדה שנראה כי היא שבויה חזק בקודים הגבריים של המטריה העסקית שהיא מתנהלת בה, כמובן שתינוק חדש ראשון לא יפריע לה להמשיך לנהל ביד רמה את אחד התאגידים הגדולים בעולם האינטרנט, והיא אפילו תעבוד בחופשת הלידה (על זה יאמרו אמהות - נראה אותך). בשורתה של מאייר היא מודל עגום לבחירת ה"או-או" שעליה כתבה מהכיוון ההפוך אן מארי סלוטר, זו שויתרה על משרה בכירה אצל אובמה כדי לחזור לגדל מקרוב את ילדיה. במקום לראות נשים בכירות ומוצלחות נלחמות על שינוי הקודים בשוק העבודה הגברי, שמכתיב שעות בלתי אפשריות לגברים ונשים, לשמש השראה חברתית ולקדם שינוי, הן עושות בחירה שמגיעה עם מחיר חותך באחד מהתחומים, קריירה או משפחה, ומוותרות על חלק מהותי מעצמן. אפשר היה לקוות שאולי תציג מאייר מודל שיוויוני משפחתי בכך שבעלה יישאר לטפל בתינוק, אבל היא מספרת שהוא רק הקים חברת השקעות גדולה, That poor baby.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה