למכירה נשמה במחיר מציאה

האישה שמכרה את הנשמה שלה ב-ebay, מובילת הדירות היחידה בארץ וכל מה שרציתם לדעת על תורת קבלת ההחלטות

12/07/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» קחו את נשמתי. צילום: Thinkstock

קניות

נתחיל עם הסיפור המוזר  משהו של השבוע, שאותו נלווה בשאלה העקרונית: האם אפשר להצמיד תג מחיר לכל דבר בעולם שלנו? ובכן, יש כאלה שבהחלט מנסים. קחו למשל את לורה אן מאלבוקרקי שניסתה לאחרונה למכור את הנשמה שלה ב-ebay. המחיר דווקא נשמע לי כמו מציאה אמיתית – רק 2,000 דולר.

בסך הכל, כשיורדים לפרטים מגלים שמדובר בסיפור עצוב כפי שמוכיח הראיון איתה שבו היא מספרת שהייתה מעורבת לפני כמה שנים בתאונת דרכים קשה שבה שברה כמעט כל עצם בגוף ומבחינתה רק הנשמה שלה עוד שווה משהו. קשה שלא לחוש אמפתיים ועדיין, לא ייאמן מה שאנשים יעשו כדי לקבל מעט תשומת לב.

קבלת החלטות

ואם כבר נגענו בנושא, אז כשזה מגיע לקבלת החלטות אנחנו לא תמיד מפעילים מספיק שיקול דעת ועושים צעדים לא חכמים, כמו למשל הגברת מהאייטם הקודם. בסרטון הזה תוכלו לקבל כמה עצות מצוינות בנושא קבלות החלטות מיטבית בחיים ובקריירה מפרופ' יוסי יסעור, אחד המומחים הישראלים בתחום. למשל, להתאכזב הרבה ולהתחרט מעט. נשמע מסובך? כנסו לקישור כדי לקבל הסבר. ישתלם לכם.

קריירה

חברת חשמל בדרך כלל מוזכרת בתקשורת בהיבטים שליליים, כלומר או שמאיימים עלינו שם בהפסקות חשמל או שאנחנו שוב נחשפים בעקבות איזה דו"ח ביוקרתי לנפוטיזם ותנאי שכר מנופחים של העובדים. והפעם סנונית ראשונה של אופטימיות - חברת החשמל החלה לפני כמה חודשים להפעיל קורס שבו - הפתעה הפתעה - היא ממקצעת 18 חשמלאיות לעבודה בחברה והשכר הצפוי? בהחלט סכום שהייתי מאמצת בשמחה לחשבון הבנק שלי - 8,500 שקלים לחודש. אני מחזיקה אצבעות לכך שמדובר בתחילתו של שינוי אמיתי בחברה הממשלתית ולא בעוד סוג של גימיק תקשורתי.

פמיניזם

ואם כבר לבחור בקריירה יוצאת דופן, אין ספק שכל מי שייקרא את סיפורה של נעמה להב מהישוב קציר יהיה חייב להתאהב בה מיד. נעמה - אפשר לקבוע די בביטחון - היא האישה היחידה בארץ שעובדת כמובילת דירות. כמה צנומה - ככה סוחבת. איך היא עשתה זאת? את כל הפרטים מעוררי ההשראה תוכלו לקרוא כאן.

אוצר

ביום רביעי חתם שר האוצר יובל שטייניץ על הפחת מכסים ומסים של מאות מוצרים ולכאורה נראה שמדובר בהחלט צעד חיובי שיכול להקל על ציבור הצרכנים. על פי ההחלטה החדשה יוזלו בכ 10%-ועד 15% שורה ארוכה של מוצרים - החל ממייבשי שיער, מכונות כביסה, שואבי אבק ועד למכונות קפה, מסכי טלוויזיה ועוד ועוד.

האם מדובר בבשורה חיובית? לדעתי, מוקדם מדי לשמוח. קודם כל בישראל כמו בישראל, מי אומר שבאמת נראה את ההפחתה במחיר הסופי של המוצרים ושלא, נגיד היבואנים או המשווקים ישלשלו את הכספים האלה לכסם? שנית, באופן עקרוני מדובר בסך הכל בעוד צעד שנועד להגביר את הצריכה המיותרת שלנו במקום לנקוט בצעדים אמיתיים להורדת יוקר המחייה בארץ כמו לסבסד תשלומים לצהרונים או להפחית את שכ"ל להשכלה גבוהה. בקיצור - בוז!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה