עשה זאת בעצמך: הבלוגים המומלצים

לתפור, להדביק, לגזור ולהכין לבד את הדברים הכי יפים: תחום ה-DIY הולך וצובר תאוצה בבלוגספירה הישראלית. הנה הבלוגים הכי טובים לחובבי עיצוב ומלאכה

08/07/2012
אפרת מיכאלי קבלו עדכונים מאפרת
  • RSS

בלוגי DIY - ראשי תיבות של "Do it yourself" - "עשה זאת בעצמך" - הם הבלוגים שאני הכי אוהבת (טוב בסדר, יחד עם בלוגי אוכל). הם מעוררים אצלי תערובת של הערצה ויראה. אני מתייחסת אליהם קצת כפי שהבן שלי בן התשע וחצי יושב מול משחקי היורו. אני חיה אותם, אך בעיקר כצופה, אני מדמיינת שאני משחקת כרונלדו אך בעצם אני משחקת כדורגל רק בהפסקות. אוגרת בדים צבעוניים ליום שיהיה לי זמן ללמוד לתפור את שמיכת הטלאים המדהימה הזו, או קונה את הלבד לכלבלב המלובד וחושבת בלבי: "אך, לו רק היה לי זמן".

מי יודע, אולי בפנסיה אעשה את כל הדברים היפים האלה. בינתיים אני נהנית מהשילוב המופלא של צפייה ופנטזיה. הנה כמה בלוגים מוצלחים מאד בעברית שרובם משלבים את אהבת העיצוב והסטייל עם קטגוריה של "עשה זאת בעצמך":

אורית גידלי המוכשרת עומדת מאחורי הבלוג ג'ינג' המערב מילים, יצירה ובעיקר רגש. האינטליגנציה והראש המיוחד של גידלי פורצים מכל פוסט. הבלוג מחולק לאמהות, שירה ויצירה אבל איכשהו כל הדברים משורגים זה בזה ומצליחים להקסים ולרגש. יש קטגוריה מיוחדת של הכנת מיניאטורות, יש על בניית משחקי ילדים ובעצם השם המתאים יותר הוא: "משחקי משפחה". זהו בלוג שמצליח להיות הכי מעודכן ובמקביל גם הכי נוסטלגי. מומלץ בחום.

Colourful way הוא הבלוג של איריס פוגל בן חמו אשר כותבת, מצלמת ומלנקקת בלוג עשיר ברעיונות מעוררי השראה, כן ממש ככה. מזכיר ברמתו בלוגים מחו"ל על עיצוב ועושה חשק עז להשתמש בעיניים ובידיים. הצבעוניות של הבלוג מקסימה, ה"עשה זאת בעצמך" במקרה הזה, רחוק מרחק שנות אור מבתיה עוזיאל (וטוב שכך) ונותן מקום של כבוד לאימא שרוצה לעשות דברים בעצמה ובשביל עצמה ולא להכין קופסאות ממקלות ארטיק שאספנו. בן חמו לוקחת בכל פעם נושא אחר ומתקיפה אותו מכיוונים שונים ומקוריים, מביאה את התמונות הכי יפות ברשת בתחום ומציעה שלל דרכים להתעסק אתו, כך בפוסט מקסים על חג השבועות, בו הראתה שיש הרבה מעבר למתכוני "השף הלבן" וכך גם בפוסט פרקטי מאד על שימושים חדשים בעיצובים גרפיים ישנים.

דנה ישראלי, צלמת ומעצבת שגם פתחה סטודיו לסדנאות יצירה וחנות אינטרנטית לחומרי DIY שהיא פיתחה, כותבת את הבלוג dandusha שבראש ובראשונה משדר יצירתיות, טוב טעם ואיכות. ישראלי עושה טיזר בפרויקטים שונים כשאת ההדרכה המלאה מקבלים בסדנאות העיצוב שלה: ארגז זיכרונות, סדנאות ספירלה, מדף פרובנס ועוד. בלוג שווה ביותר, לרעיונות, לעבודה ממש ומי יודע אולי אפילו לסדנא.

אפרת יפה בעלת הבלוג קפה ויפה היא אם לארבעה מירושלים שמנסה להקל עלינו (וכנראה גם על עצמה) קצת את טרדות היום על ידי כתיבת בלוג מגזיני יומי בנושא עיצוב ולייף סטייל. יפה מנסה ליצור את הקפה ועוגה הוירטואליים, אלו שהאמהות שלנו באמת היו שותות בעודנו משעשעים אחד את השני בחדר הסמוך. אני עוד זוכרת את טעם העוגיות. יפה מפנה את תשומת לבנו לכל מיני דברים ששווה לא לפספס, מעולם האסתטיקה והיופי: אמנות, תערוכות, פריטי עיצוב יפים, חנות יפה ששווה להכיר וגם מדי פעם עושה בעצמה. כך פוסט DIY על כפתורים ופרחים לשדרוג כל בגד או סיכה לילדות ופוסט על קולאז'ים מספרים ישנים (רק ישנים) ואחרים. מומלץ דווקא בגלל הקונספט של "מפה ומשם" שיוצר איזו חווית עושר נעימה למי שיש מעט זמן אך הרבה סקרנות.

נעים בבית הוא בלוג יפיפה של מיכל לוי, מעצבת ומלבישת בתים, הבלוג הוא תערובת של עיצוב, המלצות וגם עבודות DIY מקסימות מעוררות חשק עז לזרוק הכל ולקחת את המספריים, המחט והדבק ולהתחיל ליצור. פוסט מקסים לוקח את מפיות התחרה שיש בכל בית של בני 60 ומעלה ומציע המון דברים לעשות אתם: מציפוי כוסות לעטיפת מתנות. עוד פוסט "עשה זאת בעצמך" שווה ביותר הוא רעיונות של לוי לקישוט הסוכה. אולי אני קצת מקדימה את המאוחר, מדמיינת שאנחנו כבר בסתיו אך מבטיחה חגיגית לא לרעות יותר בשדות זרים (ראה ערך מרתה סטיוארט) שיעברו הסבה לקישוטים כשרים לסוכות, יש לנו משלנו!

והערה קטנה לסיום: בעוד בלוגי אוכל עמוסים ברשימת המלצות על בלוגים אחרים, לא ראיתי כמעט המלצות מהסוג הזה בבלוגי העיצוב. חבל, כי יש משהו כיף בחפירה הזו לעומק, במיוחד בתחום הזה שליצירתיות אין גבול.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך