קום איל פו חוגגת 25

מותג האופנה קום איל פו חוגג 25 עם בגדים בהשראת האדריכלית העירקית המצליחה זאהה חדיד ועם אמירות על נשיות אחרת

04/07/2012
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS
» צילום: אבי ולדמן

מותג האופנה קום איל פו חוגג 25 שנות פעילות – מספר מרשים במונחים מקומיים וחגג אתמול עם תצוגת אופנה שהוסברה כך: "במשך הרבה שנים ניסינו להעמיד בעולם האופנה אלטרנטיבה לדוגמנית הצעירה, גבוהה ורזה. ניסינו להציע תמונה של נשיות שאינה מביאה איתה תסכול, ניכור וביקורת עצמית.  קראו לזה אג’נדה.  בחרנו  להציג לפניכם בכנות את הדילמה: איך מציגים אופנה לנשים בלי להפוך את האישה לחפץ. לקחנו את הסממנים הבולטים של הנשיות הארכיטיפית: העלינו על סטילטו, איפרנו הרבה, כיסינו במחוכים, ניכסנו את כל אלה והפכנו אותם למחאה שלנו, שילבנו אותם עם סימנים של כוח ובחירה".
..

קום איל פו נוקט עמדה במציאות הישראלית בעד אכילה נשית משוחררת מרגשות אשם, בעד יחס הומני לאזרחים הפלסטינים הכבושים והוציא ב-2005 קטלוג אופנה עם אמירה חזקה שהתמקד בעבודות הבית "השקופות" שעושות נשים. עבודות שמתישות את כוחן אבל לא נחשבות לעבודה אמיתית.
..

בקטלוג החשוב ההוא נכתב כך: "על עבודות שקופות לא מקבלים שכר. עבודות שקופות הן אלה שאף אחד לא מחשיב כעבודה, אולי בגלל שאף אחד לא שם לב שמושקעת בהן עבודה. אפילו לא אלה שעושות אותן. העבודות השקופות הן אלה שחונכנו להאמין שאנחנו עושות מאהבה, חלק מתפקידנו בחיים, חלק מהיותנו נשים. אנחנו מאמינות שהעבודות האלה אינן שקופות כלל וכלל. לעבודות השקופות האלה יש ערך. כלכלי, רגשי וחברתי, ערך משפחתי וערך אימהי. הן ברורות ואמיתיות ומחייבות חלוקה. קטלוג קיץ 2005 בא להפוך את העבודות השקופות האלה לנראות ומדוברות. הקטלוג מאויר כולו, מציג 684 מטלות שקופות אשר מתבצעות בידי נשים לובשות comme il faut.
..|

..

הקולקצייה שהוצגה אתמול היא השלישית בשנת האמנות של comme il faut ומעוצבת בהשראת האדריכלית זאהה חדיד, ילידת בגדד.
חדיד  פתחה את משרדה בלונדון בשנת 1980 ומאז זכתה בפרסים רבים, חלקם עבור בניינים שלא נבנו מעולם. מבנים שתכננה ויצאו לפועל: מוזיאון רוזנטל לאמנות (2002) - סינסינטי, ארה"ב; מרכז הספורט והמים שנבנה לקראת המשחקים האולימפיים שייערכו בלונדון ב-2012; ומוזיאון MAXXI לאמנות עכשווית (2010) בצפון רומא, איטליה.
היא נחשבת לאדריכלית שוברת מוסכמות ורדיקלית, שמעדיפה מערכת של חללים על פני חלל אחד הרמוני. הרצפות אצלה לא שטוחות והמפגשים בין חלקי המבנה רחוקים מלהיות בנאליים.

..
המוטיב הראשון מעבודותיה של חדד בבגדים של קום איל פו הוא הצלליות - גזרות הקולקציה מתאפיינות בקרבה לגוף. בשמלות יש נפח עם קימורים עגולים.
מוטיב שני: עבודה רבה של חיתוכים בתוך הבגד כמו גם שילוב של חומרים עם טקסטורות שונות. המוטיב השלישי מעולמה של חדיד מתבטא בבחירות הבדים ובטקסטורות של הקולקציה. החיבה של חדיד לחלונות למשל, התבטאה בקולקציה בשימוש באורגנזות משי שקופות ושיפונים, ובבדים מפוספסים המהדהדים תריסים.
..

..

הקולקציה נשענת על פלטת צבעים של שחורים, אפורים, חומים, נייבי ופטרול, ויש בה נגיעות של צבעוניות עזה של חמרה, כסף, וורוד פוקסיה וטורקיז.
מחירים: מעילים  1790-3200 ש', ז'קטים  1490-3200 ש', מכנסיים  890-1390 ש', חצאית   1290-1890 ש', טישרטים  390-690 ש', חולצות  790-1190 ש',
סריגים  790-1890 ש', שמלות   1390-2500 ש', טופים  790-1190 ש'.

..תגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה