הסטייל של סבתא שושנה

סבתא שושנה מאז ומתמיד אהבה אופנה. ארון הבגדים שלה מלא בשמלות מיוחדות ותכשיטים מקוריים בני עשרות ומאות שנים. יעל אוריאלי הלכה לצלם אישה עם שיק

30/06/2012
יעל אוריאלי קבלו עדכונים מיעל
  • RSS

לפני שבוע פנתה אליי חברה טובה שחיפשה מתנה מקורית ליום ההולדת ה-70 של סבתא שלה.היא סיפרה שתמיד חלמה להיות דוגמנית ושארון הבגדים שלה מלא בשמלות מיוחדות ותכשיטים מקוריים בני עשרות ומאות שנים.

סבתא שושנה נולדה בעירק ועלתה לארץ כשהייתה ילדה קטנה.מאז ומתמיד היא אהבה אופנה וגם כילדת מעברה הקפידה להתלבש במיטב הטרנדים דאז.את הבגדים היא הייתה מעצבת על ידי קניית בדים והעברתם לתופרת מקצועית.היא אוהבת שווקים, ועתיקות ותמיד מוכנה לנסוע לתל אביב לטיול או לשופינג.

החלטתי להיענות לבקשתה ואתמול בבוקר הגעתי לביתה של סבתא שושנה מצויידת במצלמה ומצב רוח טוב.  כשהגעתי הכל היה כבר פרוס ומוכן על המיטה וכל מה שנשאר לנו הוא לבחור.  לכל בגד ותכשיט בתמונות יש סיפור משלו, מי קנה, איפה ובן כמה הוא- אני אישית הייתי מוכנה לקחת איתי הבייתה את כל השמלות והתכשיטים שלה:-)

שושנה לובשת פה שמלת ערב שחורה מתחרה- "השמלה הזאת בטח בת 40" העגילים שהיא עונדת בני 100 שנה-קנתה אותם לפני המון שנים אצלי מישהי בוכרית שסיפרה לה שהם עברו בירושה במשפחתה.

בשמלה ירוקה מנוקדת, את הצווארון היא הוסיפה לה לבד אחרי שקנתה אותה. את החגורה שעלתה לה 20 ש"ח הוסיפה לפני כמה שבועות.

שמלת ערב שחורה שקנתה לחתונת אחד הילדים שלה, שמלה פשוט קלאסית.

באותה השמלה נראית כמו מרלן דיטריך.

אפילו בשמלות הבית שושנה בשיא השיק, את השרשרת והעגילים קיבלה בגיל 16 במתנה מבעלה שאז עוד חיזר אחריה. בתמונה שהיא מחזיקה אפשר לראות אותה בגיל 16 עונדת את אותו הסט.

בשמלת ערב שחורה אותה קנתה לפני המון שנים ולא לבשה מעולם. השמלה עשויה תחרה ומשובצת אבנים

בשיק מעודכן בשמלה בהדפסים גיאומטרים בשחור ולבן שקנתה בפריז לא מזמן.

העיקר זה לחייך ולהיות מאושר במה שיש, לא להיות מפונקים, לזכור שיש ירידות ועליות לכולם, ולוותר- זה הטיפ שקיבלתי משושנה כששאלתי מה הסוד לחיי זוגיות ארוכים ומאושרים.

איפה היא קונה את הבגדים?- אין לה מקום מיוחד או חנות מיוחדת,היא אוהבת שווקים, ועתיקות ותמיד מוכנה לנסוע לתל אביב לטיול או לשופינג. לפעמים בנסיעות שלה באוטובוס אם היא רואה בגד או חגורה מיוחדים דרך החלון, היא פשוט יורדת בתחנה הבאה וחוזרת לאותה חנות לקנות את מה שראתה.

הסטייל שלה מאופיין בשילוב של חדש וישן, הכל ספונטני ולא מתוכנן מראש-זה נקרא אופנה וסגנון אישי.

שמחתי מאד לקחת חלק במתנה המיוחדת הזאת, לשמח את שושנה ובעלה המקסימים.

אם יש לכם סבתא שאתם מחפשים להעניק לה מתנה מיוחדת, הנה לכם רעיון. אני אשמח לבוא ולצלם.

שיהיה לכם סוף שבוע מיוחד.

יעל אוריאלי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה