המלך האחרון של דאנג

אושרי כהן היה מלך טוב וחמוד, אבל גם זה לא עזר לו להמלט מהלם ההדחה. ככה זה כשאתה מוקף בפרפורמרים דרמטיים שעושים עליך סטודיו למשחק

10/06/2012
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

ונפתח בצמד ההברות שמסכם את הפרק: פששששששששששששש!! לא יאומן, איך הם עשו את זה? סוף סוף זה קרה. חשבנו שהם כבר אבודים, לא האמנו להם, אבל  הם הוכיחו את עצמם. אני לא מתכוונת לאיתי שגב וחבורתו, אני מתכוונת למחלקת הפרומואים של הישרדות. סוף סוף פרומו שהבטיח וקיים, אחרי רצף פרומואים שכל מטרתם זה להראות מה לא קורה בפרק:

הראל מויאל מתחרפן!!! – לא בדיוק, סתם רוצה להדיח את איתי.

ענת הראל מרגישה קצת דיכי-  ע נ ת   ה ר א ל  ב וג ד ת!!

כשהגיעו הפרומואים של "נקמת היורמים" חשבתי לעצמי נו, בטח פרסטר ייקח לעצמו כף אורז מיותרת, יתנצל ויחזיר. אבל לא! יש נקמה, יש פרומו ויש הדחה מפתיעה. מה זה מפתיעה. כל כך מפתיעה שאפילו אושרי כהן, השחקן שהיה בבופור, בטקס האוסקר, אלוהים ישמור, ב"אהבה מעבר לפינה", אפילו הוא אמר: "טקסט! מה אני אומר להגיד פה ? זה לא מה שסגרו איתי!"

אולי עדיף היה לו ברגע הזה להתייעץ עם הראל מויאל שנהנה מפרץ יצירה באי הבודד שלו וכבר כתב שיר שלם. או יותר נכון כותרת לשיר ואת השם שלו: "במרחק חצי עולם ממך/ הראל מויאל". בית ראשון: "אני, השעון ואיריס בר-און, חשבתי שאתה חבר- אבל לא כולם פרסטר,  על אי בודד אין חברים, אבל יש עכברים. תראו מי בא – אושרי כהן, אני בשוק". (אין כל כך חריזה , זה עדיין בעבודה)

המאיייייה

דינג- דונג-דאנג

שבט דאנג הוא הפרסומת לחיים המושלמים. הכל באווירה טובה, החיים נפלאים. יש קידוש, יש חברות, יש את המלך אושרי, היי אפילו היציאות של בוקי מסתדרות למקשה אחת במשקל סגולי גבוה. אבל החיים מתחילים להשתבש, וכך יגיד לכם כל דיקטטור ערבי, בדיוק כשאתה חושב שאתה מלך.

ואושרי, אושרי הוא מלך טוב, הוא מלך חמוד. הוא היטיב עם נתיניו, נתן להם בטחון, שיחק אותה במשימות ובעיקר זרם עם כל בדיחות הציוויליזציה הלא נגמרות של איתי שגב:

- "אני הולך להביא דואר"

- "סמס לי כשאתה מגיע"

(חה חה )

-"אני הולך להביא מים"

- "שים לי במיקרו"

(חה חה)

-"כמה זמן?"

- "חצי דקה"

(חה חה חה)

אז למה להרוס? כי חלאס. נמאס. כמה אפשר הפי הפי. איתי שגב ומשה פרסטר אולי נראים תמימים אבל הם למודי קרבות. הם יודעים אחרי 56 שנים בתעשייה שאם הם לא יצילו את עצמם יבוא גיל ססובר ויראה להם מי הבוס ומה זה להיות שם חם כמו יפת. הם מחליטים להתאגד. ואז מתחילה ההצגה הגדולה.

מבצע אושרי

יוליה  (או יולה?) בטוחה שידיחו אותה אז היא רוצה חסינות. בוקי בטוח שידיחו אותו אז הוא הולך לשירותים ואושרי רק רוצה לעשות קידוש ולברך את כולם. בינתיים במשימת המים, מעבירים מים ממקום אחד לשני, מתרוצצים ומעל הכל מרחפת שאלת הזמן. באמת משימה קשה. אין לנו מושג מה זה זמן ואיך מודדים אותו. איתי שגב סופר שניות, אושרי מנסה לפי האינטואיציה, בוקי סתם מתעצל. אבל זה מובן, אין דרך לדעת מהו זמן. הרי בחיים האלה מאז שהשתחררת מהצבא (או קיבלת את הפטור, במקרה שלנו), אין לך מושג כמה זמן עבר. קומדי סטור? 7 שנים ? 10? לילה בכיף עם נטלי דדון והבכיפית? 5 שנים? 3? "האיש הכי מטומטם בעולם"? שנתיים? שנה? מסתבר שהתוכנית הזאת של ביפ עדיין רלבנטית.

מועצת השבט מתחילה. ברוכים הבאים להצגה הכי טובה בעיר. כולם כאן שחקנים דרמטיים למופת. טקס אשכבה מאולתר נפתח לזכרו של בוקי. ערב מורשת קרב של ארץ ישראל היפה, סיפורי שלשולים, נחירות ושבירת דיסטאנס. אפילו גיא זוארץ המנחה , להזכירכם, שמן הסתם יודע את מה שכולם צועקים כבר יומיים, מתנהג כאחרון המתמודדים ,משתף פעולה ולא שואל אף אחד את השאלה הבסיסית: "האם מישהו כאן רוצה להדיח את אושרי?" שקט, ילדים , זאת הצגה. לא להפריע.

יוליה נופלת לרגע כשאומרת: "אם לא הייתי מקבלת חסינות, אולי היו מדיחים אותי". אולי? איך את חושפת את התוכנית השטנית שלנו, מביטים בה כולם. אבל הנה, איתי שגב נמשך לבוקי, חה חה כולם מרוצים. הולכים להצביע. והזמן מתקתק לאחור. יכול להיות? יכול להיות? כן. אושרי כהן. המלך הכי מתוק , מודח. הוא מתייצב מול חבריו.בא לו לצעוק: תמווווווותו. במקום זה הוא נאום את נאום הזורו: "חשבתי שאתם נתיניי, קשובים לרחשי ליבי, התבדיתי , קח אותי אורפיאוס אל שאול חיי. כי טוב מותי משהותי עם איתי"

הלב נכמר, באמת. זה רק משחק. כותב איתי. זה לא משחק, זה סטודיו למשחק.

מזל שיש את גיא זוארץ שמסכם כל פרק במשפט ששולח אותך לחשוב: "שבט דאנג, עכשיו כבר אפשר לומר בוודאות , שהלב כבר לא מוביל אתכם במשחק, המשחק הוא זה שמוביל, וחברים, המשחק ממשיך"

זהב! למישהו יש את הטלפון של הראל מויאל?הוא מחפש חומרים, נכון?

עתידות:

עקיצות יתוש על ישבנה של אנה זו הזדמנות טובה לקלוז אפ. דוקומנטרי אמרנו, לא? אנחנו רוצים מעקב.

עזאם יעזוב את כפר מר'ר, ישכיר את ביתו תמורת 1,200 שקל ויבוא לשכור דירה במאז"ה פינת אחד העם. או חניה.

נשלח מהאיי פון שלי אתמול בלילה:
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה