סופ"ש מרגיע בירושלים

ארבע מטיילות, מלון שאוהב סופרים ומוזיקה, מסעדה צוהלת וחומוס אלוהי במזרח העיר. סיפור של סופ"ש מרגיע בעיר הבירה האחת והיחידה

26/06/2012
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS

התכנית: טיול בנות לירושליים. יוצאים בשישי ב- 12:00 וחוזרים במוצאי שבת. במושבים הקדמיים של האוטו ישבנו אנחנו –שתיים ששומרות אחת את השנייה כבר כעשרים שנה ורוצות בסופ"ש הזה קצת להירגע. במושב האחורי צהלו שתי קטנות בנות 4 ו-5. הבלונדינית שלה, השחרחורת שלי. כולנו פנטזנו על ארוחה מעניינת, מלון מפנק וטיולי אווירה.

..

דנה דרבינסקי, דריה טיקולסקר, שלי ולי תבק. הבר של יודל'ה

קינוח שוקולד בטאפאס בר-יודל'ה

מסעדה מומלצת וצוהלת - יודל'ה מול מחניודה

כמובן שלא השגנו מקום במסעדת מחניודה המדוברת למרות שטלפנו להזמין מקום, שבועיים מראש. הציעו לנו שני מקומות על הבר של יוד'לה – הטאפאס בר החדש של בעלי מחניודה, מעבר לכביש. לקחנו. הגענו וראינו בעוד שבמחניודה כולם לבושים מושקע מדי ועושים לעצמם בהנאה צ'ק אין בפייסבוק כדי לבשר שהם שם, ביודל'ה אין בושם של חשיבות עצמית. האוכל קליל, מפתיע ומצוין והעיצוב משוחרר ויצירתי. יושבים על כסאות בר שערוכים סביב המטבח ומתצפתים על טבחים וטבחיות אנרגטיים בסינרים לבנים וכובעי טבח, שמקפיצים וחותכים מול עיני הסועדים, מנות טעימות במיוחד. אהבנו את הסביצ'ה ואת מנת הפולנטה עם מטבע גבינת העזים. אפילו הקפה היה מעולה. לקינוח הזמנו מוס שוקולד שהגיע בלי יומרות, בכלי פלסטיק, אבל היה עשיר ועשוי משוקולד משובח.

פרט מבר האבן ביודל'ה

המלון - מאמץ סופרים ומקדם אמנות

המלון שלנו -פרימה רויאל ממוקם בשכונת טלביה היפה. מרחק הליכה מהעיר העתיקה ומרחוב עמק הרפאים שמשופע במסעדות ומקומות בילוי. מדובר במלון עם אג'נדה של אהבה לספרות ואמנות - בלובי פרטה נגנית על נבל דוד ובגלריה של המלון יש תערוכות מתחלפות של אומנים ירושלמים. את ארוחת הבוקר מלווים בנגינת פסנתר ושמפניה, את קבלת השבת מציינים עם הרכב ג'אז ויש פינת קריאה עם הרבה ספרי אמנות.

מלון של סופרים - חוץ מזה, בקיץ הנוכחי, כמחווה לעידוד יצירה ישראלית, החליטו במלון להקדיש חדרים לאירוח לא תשלום של סופרים ומשוררים. הכוונה היא לנתק את הכותבים למספר שבועות מהיומיום כדי שיכתבו בראש שקט. הסופרים בתמורה מקיימים שיח ספרותי עם אורחי המלון ומעבירים הרצאות בלובי על ספרות ושירה. כל הפרטים על המהלך היפה הזה כאן.

בקיץ הזה ייערכו במלון גם שני סופי שבוע בשם "בירושלמית זה נשמע יותר טוב" - הסופר הירושלמי דן בניה סרי, יגיש סיפורים על ירושלים בעין צוחקת או בוכה ויענה לשאלות; מדריך הטיולים ומספר הסיפורים דביר סורמלו יוביל סיורים לשכונות רחביה וטלביה הסמוכות למלון ויספר את הסיפורים שמאחוריהן. יש גם סיור בשם 'מנוחה בנחלאות' שבו דביר סורמלו והזמר אבי אופק [אופלקטה], שני ירושלמים מלידה, יספרו את הסיפורים של ירושלים מאז ומהיום וילוו עם שירים מוכרים בעברית, ספניולית ועוד.

חדר בפרימה רויאל


בילויים במלון
- על גג המלון בקומה השמינית יש דק-שמש חדש עם משקפות, בר ובית קפה. פעמיים בשבוע מדריך מקצועי יעלה על הגג ויספר על ירושלים ממבט על. חוץ מזה אפשר להשאיל בקבלה מכשירי MP3 עם סיורים מודרכים בצירוף מפה וחומר כתוב לטיול עצמי. רעיון יפה.


הלובי במלון פרימה רויאל. לי בודקת אם אפשר לעשות פה בלגן

אהבנו את המפגש של השטיח עם הקיר הצבעוני במסדרונות המלון

פקיד הקבלה בפרימה רויאל - בעל חזות של מגיש ממלכתי ברשות השידור, מסביר לנו איך מטיילים לגן הפעמון הסמוך

לי תבק מדגימה נימוסים בריטיים בארוחת הבוקר

חומוס ממיס של עומאר במזרח העיר

עומאר מכין את החומוס הנימוח

חומוס שלא שוכחים (רק את הכתובת שכחנו)

החומוס של עומאר. נכנסו מקניון ממילא לעיר העתיקה, צעדנו כאילו אנחנו בדרך לכותל ופנינו שמאלה בפנייה הראשונה, לסמטה הגדולה ביותר ואז שוב שמאלה. שם חיכה המקום הקטן של עומאר עם ארבעה שולחנות בסימטה וחומוס נימוח, טרי, נפלא ומטריף. לצערנו אנחנו לא מצליחות לשחזר כתובת מדוייקת. מי שיכול לשפוך בטוקבקים עוד מידע על המקום, יעזור מאד.

בשוק

הרבה אבן בעינים


שלי ולי תבק ממוסגרות היטב באבנים עתיקות

סיכום: לקראת הערב, אוטובוס מהודר פרק בכניסה למלון קבוצה גדולה של אורחים כהי עור עם בגדים צבעוניים והזכיר כמה קל להרגיש חו"ל בירושלים. חזרנו רגועות ומלוכדות. וכמו תמיד כשמבקרים בירושלים, עם הרגשה שיצאת מהיומיום לאווירה אחרת - שילוב של מדינת מזרח רחוק, אירופה וישראל. מיקס תרבותי שיש רק במקום אחד בארץ אם לא בעולם.
..

צילומים: דנה דרבינסקי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה