הולכת ב"דרך הלב"

רונית וישניא, מורה לרייקי ותלמידה של העולם ושל הרוח, על המפגש עם הגורו פרם באבא ששינה את חייה. החודש יגיע הגורו לביקור ראשון בישראל

03/06/2012
גוף ונפש קבלו עדכונים מגוף ונפש
  • RSS

פגשתי אותו בטיול בהודו לפני כשנה וחצי. סיימתי בדיוק תואר ראשון באוניברסיטה, ויצאתי למסע נוסף בתת היבשת הכה אהובה עלי. במהלך מסע זה נקרו בדרכי חוויות עמוקות ולימוד עצמי ורוחני חדש ומרגש. הפגישה עם מורי, פרם באבא בהחלט תיזכר כנקודת השיא במסע זה כפרט, וכנקודת שינוי משמעותית בחיי ככלל.

שמי הוא רונית וישניא ואני פשוט אני. יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך, עובדת עם ילדים, מורה לרייקי ותלמידה של העולם, תלמידה של הרוח.

משהו חדש התחיל בחיי

שרי פרם באבא הוא מורה־מאסטר מהשושלת הרוחנית סָּאצ'ה של צפון הודו. הוא נולד בברזיל וגדל בה. בטרם הַגיעו להודו שימש כפסיכולוג הומניסטי, כמורה ליוגה וכשמאן. פרם באבא מציע שיטה לגילוי עצמי שאותה הוא מכנה "דרך הלב", המגשרת בין פסיכולוגיה לרוחניות ובין מזרח למערב. דרך זו כוללת טיהור ומיזוג ה"עצמי הנמוך" באמצעות חקירה־עצמית המובילה לשימור האושר. במשך מספר חודשים בשנה הוא מקיים סטסאנגים וברכות באשראם של שושלת סאצ'ה בהודו, השוכן בעיר רישיקש. בשאר חודשי השנה הוא ממשיך את עבודתו באשראם שייסד, הנמצא בקרב סָּאוֹ פָּאוּלוֹ בברזיל. באשראם זה הוא מקיים סדנאות רוחניות. כמו כן, הוא נוסע רבות בעולם ומעביר הרצאות וסדנאות בפני קהל הולך וגדל של אנשים המגיעים מרקעים שונים וממסורות דתיות שונות.

נקריתי לאשראם באותו היום בגלל סיבות אחרות לחלוטין, אך פתאום שמעתי קול שירה עצום קורא לי ונכנסתי דרך דלתות האולם. בתוכו, שירה עוצרת נשימה, מלאת התמסרות ואהבה. כ-200-300 איש הממתינים לשיעורו של פרם באבא ושרים:

"פְֹרַאבְֹהוּ אָאפ גָּ'אגוֹ, פארְֹמָּאטְֹמָּה גָּ'אגוֹ.

מֶרה סַארְֹוָּה גָּ'אגו, סַארְֹוָּטְֹרָּה גָּ'אגו.

דּוּקְֹהַאנְֹטָּה קָּאקְֹ הל, קַאָאנְֹטָּה קָּארוֹ.

סוּקְֹהָּאנְֹטָּה קָּא קְֹהֶל, פְֹרַאקָּאש קָּארוֹ. "

"עורה אלי, אלוהיי התעורר בתוכי;

התעורר באחותי והתעורר באחי.

אנא אלוה, את משחק הסבל עצור,

ועל משחק האושר שפוך האור."

מספר דקות לאחר מכן נכנס פרם באבא לאולם. הסתכל סביב, ותפס אותי במבטו. מרגע זה ידעתי שהצטרפתי לדרכו, "דרך הלב". הרגשתי כי זו הייתה סוג של פגישה מחודשת, מן רגע מוכר שזומן לי בחיי. אולי תצפו כי מיד אספר על ההארה הגדולה שהייתה לי עקב כך, התעוררות שממנה לא חזרתי. אך למעשה, לא כך עובד העניין (לפחות לא עבורי). הפגישה עם פרם באבא אכן הביאה אור גדול לחיי, בהירות, שמחה, ומסירות עמוקה. יחד עם זאת, מה שעבורי פגישה זו פתחה היא תהליך למידה מאוד עמוק ואינטנסיבי.

פגשתי כבר בעבר מורים רוחניים, ישבתי בסטסאנגים והשתתפתי בסדנאות, אך ביום בו פגשתי את פרם באבא ידעתי כי משהו חדש התחיל בחיי. לא חיפשתי זאת ולא הבנתי בדיוק מה קרה. רק הרגשתי. הרגשתי כי ברגע שנכנסתי לאולם הזה, בו הוא מלמד את שיעוריו, פשוט נפלה עלי ברכה גדולה, חסד גדול ונוכחות שכבר ברגע הראשון הרגשתי את עוצמתה בליבי. מגוון העולמות, השיטות והטכניקות עימן הוא עובד יוצרים מרחב עבודה מאוחד, הוליסטי ומיוחד עד מאוד. השילוב בין המדיטציה, היוגה, המוזיקה המוקדשת, הפסיכולוגיה ועוד ועוד מאפשרים לנו נגיעה מאוד עמוקה ורחבה בעבודה הפנימית שלנו. בנוסף, השילוב שהוא עושה בין מזרח ומערב, והשאיבה ממקורותיו באמזונס ועד המסורת ההודית מאפשרים הזדמנויות רבות ללמידה והתפתחות.

לפתוח את הלב לריפוי הפנימי

אוכל להמשיך לספר עוד רבות, אך בסופו של דבר אני רואה פגישה עם מורה שכזה כמשהו ייחודי עבור כל אחד ואדם. כל  אחד חווה זאת אחרת, ועבור רבים זו יכולה להיות הזדמנות גדולה פשוט לפגוש, לחוות ולראות איך זה מרגיש. זוהי הזדמנות לפתוח את הלב, להסתכל בפשטות לעבר האמת שבתוככם. בסופו של יום, אם הייתי מאחלת משהו לעצמי ולאחרים, הייתי מאחלת את ההזדמנות באמת לפתוח את הלב. לפתוח את הלב לריפוי הפנימי שלנו, ומתוך כך להיפתח לכל האפשרויות, היופי והנפלאות של העולם הזה. הדרך אל הלב היא הדרך הפשוטה ביותר מכל הדרכים.

המפגש עם פרם באבא שינה אותי, והוא יכול לשנות גם אתכם ועכשיו יש לכולנו הזדמנות נהדרת, כי בעוד שלרוב צריך לנסוע להודו או ברזיל כדי להפגוש אותו, החודש, הוא יגיע לארץ בפעם הראשונה. לערוך מספר מפגשים ציבוריים.

לפרטים נוספים: http://www.facebook.com/events/305001366238183/
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה