מתחתנת? 5 בלוגים בשבילך

בלוגי חתונות בארץ ובעולם יעזרו לך לבחור שמלה, להחליט על עיצוב וגם סתם להציץ לחייהם של זוגות אחרים. לובה שמוקלר עם הכי טובים ברשת

29/05/2012
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS

בלוגספירת החתונות הישראלית סוף כל סוף הפכה לסצינה מעניינת המיישרת קו עם הנעשה באותה זירה בדיוק מעבר לים. כעת, כל מי שחלמה לארגן את חתונת חלומותיה, לא צריכה להסתפק רק בעצות ובטיפים של הקולגות לתחום בפורומים השונים אלא היא יכולה לשאוב השראה גם מבלוגי חתונה שכולם כחול לבן (וגם ורוד, בכל זאת, מדובר באסתטיקת חתונות). החלטנו לבדוק מיהם הכוכבים הבולטים במפת הבלוגים הישראליים ולהשוות אותם, באופן מתבקש, לשחקנים הגדולים מחו"ל.

כלות אורבניות

אי אפשר לדבר על בלוגי חתונות ישראליים מבלי להזכיר באותה נשימה את הכלות האורבניות (שבו גם כותבת מדי פעם יורז טרולי, גילוי נאות), החלוצות בנישה הישראלית ואלה שהכירו את מפעל חתונות הקונספט לכלות הישראליות החולמניות.

כלות אורבניות הן הבייבי של טל מאור זינגרמן והדר מלמד רכטר- מעצבת גרפית ואדריכלית שהכירו יחד על רקע נישואיהן הטריים ובחרו להפיץ את מגע הפיות שלהן לכלות צעירות כמוהן. כשמתעמקים בבלוג של טל והדר, מבינים שמדובר בעצם בעולם ומלואו, שנוגע בכל האלמנטים הרבים הקשורים בארגון החתונה. בהתאם לכך, בבלוג ניתן למצוא תיעוד של כלות אורבניות בדיוק כמוהן, אשר בחרו לשתף את הקוראות (ואת הקוראים) ביום שלהן, השראות עיצוב ואפילו מדור שלם שמוקדש לחתן האורבני (כן, יש חיה כזו).

האסתטיקה המחודדת שבה מתהדר הבלוג, הופך אותו לתענוג מנצנץ לא רק לכלות בעתיד, אלא גם עבור נשואות טריות שרוצות להחיות את הקסם מחדש ובעצם עבור כל אדם אחר שרוצה להתחיל את סקירת הבלוגים שלו, לצד הקפה של הבוקר, עם חיוך.

Hatunot

מבלוג שכולו על טהרת הארצישראלי, אנחנו מדלגים לבלוג שגם הוא אמנם כחול לבן אך באנגלית, לטובת קהילת האנגלו-סקסים הגרים בישראל. אז כן, למרות שהבלוג נוגע בכל מיני סוגיות מקומיות כמו מסורות יהודיות ואפילו הצצה לחתונות של ישראלים, לא תוכלו למצוא כאן אפילו מילה בעברית (ועל כך מרמז שם הבלוג).

Hatunot בוחר לגעת בתעשיית החתונות המקומית ברמה הקונספטואלית, החל מאתרי מקווה מומלצים ברחבי הארץ, עד השראות עיצוביות ואפילו טיפים לארגון מסיבת רווקות מוצלחת ולא שגרתית. הבלוג מספק מענה לכל מי שמרגישה נוח יותר עם האנגלית אך רוצה בכל זאת ליהנות מהקסם המקומי שיש לעולם החתונות להציע בארץ.

My wedding day

הפעם מדובר בבלוג שהוא מפעלה של אישה אחת, יערה נצר, מעצבת שמלות כלה ובוגרת שנקר. הבלוג של נצר מוכיח שעבורה עולם החתונות הוא לא רק אפיק פרנסה, אלא אהבה של ממש, שכן כבר בתיאור המקדים יערה מעידה על עצמה שהיא חובבת אסתטיקה וטקסטורות, מה שמתבטא היטב בבחירותיה בבלוג.

ב-My wedding day ניתן למצוא התייחסות מפורטת לחתונות קונספט, הנחשבות ללהיט בקרב הכלות העדכניות וכן התייחסות לשלל האלמנטים הקטנים שהופכים למשמעותיים ביום החתונה, כמו למשל קישוט הרכב וסידורי הפרחים. נצר גם חולקת עמנו מניסיונה כמעצבת שמלות כלה ומעניקה טיפים להתאמת השמלה המושלמת, היישר ממקור ראשון.

100layer cake

אז אחרי שלמדנו מה נעשה בזירה המקומית, הגיע הזמן לדלג למגרש של הגדולים, הישר אל התנ"ך של הכלות לעתיד באשר הן. בעוד שבישראל ניתן למצוא פה ושם חתונות קונספט מעוררות השראה, בחו"ל מדובר במפעל גרנדיוזי ומעוצב של ממש, מה שאוטומטית הופך את הבלוג הזה למתכון חתונות מנצח.

כאן תוכלו למצוא עיצובי גני ארועים, סידורי פרחים ורעיונות לצילומי אירוסין שכלל לא היה ניתן להעלות על הדעת, כשמידת היצירתיות של כל פוסט קורעת את כל המדדים האפשריים. על אף שאין תחליף לשאיבת השראה מקומית, מחתונות ישראליות וברות השגה, יש בכל זאת משהו קסום העולה מתוך העיון בבלוגי חתונה גדולים ובינלאומיים.

גם כאן תוכלו לקבל נגיעה בכל האלמנטים השונים הקשורים לעיצוב כמו למשל הזמנות מיוחדות, צילומי אירוסין מקוריים, סידורי שולחנות מרהיבים- אין ספק שבחו"ל ההקפדה על כל הדיטיילינג הקטנים היא מעוררת קנאה ויש לנו עוד הרבה מה ללמוד מהם. לא בכדי, כל תמונה שמופיעה בבלוג מלווה באפשרות לצרף אותה לבורד שלנו בפינטרסט כך שנוכל להכין לוח השראה שכולו 100 layer cake. אנחנו כבר שם.

Polka dot bride

המתחרה לתואר "בלוג החתונה הטוב ביותר מעבר לים" והאח האיטי יותר של 100 layer cake. על אף ששניהם מבוססים על קונספט דומה ובסופו של דבר מציעים אימאג'ים והשראות דומות, משהו באתסטיקה של 100 layer cake בכל זאת גורמת לו להפוך לבלוג טו- גו שלנו.

גם כאן תוכלו למצוא נגיעה באלמנטים השונים שאמורים ליצור יחדיו את חתונות האגדות, אם כי הבסיס העיקרי של הבלוג הוא בצילומי אירוסין וחתונות שנשלחו על ידי זוגות צעירים. מדובר בבלוג אידיאלי עבור מי שרוצה לשטוף את עיניו ולקבל הצצה לתוך עולמם הפרטי של זוגות אחרים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה