איך נפטרים מעיגולים שחורים?

עיגולים שחורים מתחת לעיניים הם מתכון ללוק עייף, עצוב ומבוגר, גם כשאת עצמך מרגישה רעננה כמו פרח באביב. אז מה עושים?

13/05/2012
חן דגן קבלו עדכונים מחן
  • RSS
» להיפטר מעיגולים שחורים: השיטות שעובדות, צילום: Thinkstock

"כדי למצוא את הטיפול הנכון יש לאתר תחילה את מקור הבעיה, שיכולה להיות פיגמנטאציה מחשיפה לשמש, פיגמנטציה מסיבה הורמונאלית, חלק מתהליך התבגרות העור, או כלי דם כהים המשתקפים דרך העור הדק שמתחת לעיניים", אומרת ד"ר ענת שוחט גבאי, מומחית ברפואת עיניים וברפואה אסתטית.

הבעיה המצערת היא, שלא תמיד ניתן לתת מענה ולא לכל הסיבות ישנן טיפולים משפיעים, משטשטים או מבהירים את המראה העייף. החדשות הטובות: הנה שלושה טיפולים שבאמת עובדים.

זה לא התרגיל, זה הגיל

הבעיה: התבגרות ושקיעת העפעפף התחתון

הפיתרון: מילוי השקעים בהזרקת חומצה היאלורונית

הגיל הוא הגורם השכיח ביותר לעיגולים שחורים. העור מתחת לעיניים הוא הדק ביותר בגוף. עם הגיל, הוא הופך דק ויבש יותר, ובנוסף חלה צניחה של אזור הלחי העליונה, והידלדלות מואצת של רקמת השומן התת עורית. מתחת לעיניים נוצרים שקעים כהים. השקעים יכולים להופיע כבר בשנות העשרים (כאשר מדובר במבנה גנטי של עין שקועה) והם מחמירים לקראת גיל 40.

ד"ר אוקסנה קולטונוב, מומחית לרפואת עור ורפואה אסתטית מביונד קליניקס בהרצליה מציינת, כי התופעה אופיינת יותר לנשים כהות עור ובוגרות. לדבריה, לא ניתן להעלים לגמרי את המראה הכהה, אך ניתן להגיע למראה אסתטתי ואחיד יותר, באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית.

מלבד כאב ההזרקה, תופעת לוואי של הטיפול היא אדמומיות ושטפי דם מתחת לעיניים.

כדי להימנע מלוק "האישה המוכה" ממליצות ד"ר גבאי וד"ר קולטונוב על הזרקה בשיטה חדשנית: בקנולה במקום במחט. הקנולה היא צינורית ארוכה, גמישה ובעלת קצה קהה שאינו פוצע את כלי הדם, בו מצוי פתח זעיר קטנטן שדרכו יוצא חומר ההזרקה. הטיפול מתבצע כולו דרך פתח קטנטן אחד בלבד, דרכו מוחדרת הקנולה.

כחומר מילוי ממליצות הרופאות על שימוש בסטילאג'- חומצה היאלורונית שמכילה חומר הפועל כאנטיאוקסידנט טבעי ומונע נפיחות ואדמומיות לאחר ההזרקה.

ד"ר קולטונוב מציינת כי רצוי לבצע את ההזרקה בזהירות ובשני שלבים: בשלב הראשון מזריקים כמות קטנה, כדי לראות את תגובת הגוף ואת התוצאה. בפגישת הביקורת ניתן להוסיף חומר, במידת הצורך.

התוצאה תשמר כשנתיים עד חמש שנים.

איפה מבצעים את הטיפול:

במרפאות של ד"ר גבאי ברמת גן ובגבעתיים,  פרטים נוספים בטלפון 03-6133474

או בביונד קלינקס בהרצליה, פרטים נוספים בטלפון 077-7722277

כמה זה עולה:

אצל ד"ר גבאי המחירים נעים בין 2,000 ל-6,000 שקל, תלוי בכמות החומר,

בביונד קליניקס תשלמו בין 1,790 ל-3,500 שקל

כשזה לא זורם

הבעיה: סירקולציית דם איטית באזור העיניים

הפיתרון: טיפולים בחומרים פעילים

מדובר בסדרת טיפולים בהם מורחים על עיניים עצומות מסיכה המכילה חומרים פעילים,  בניהם ויטמין K , למניעת זליגת הדם מחוץ לנימים, רטינול, המבצע פילינג עדין באזור, ופוספטידיל כולין, להפחתת הנפיחות והקטנת השקיות התלויות על העפעף התחתון.

על המסכה מרססים ספריי קריר וממתינים כחצי שעה. לאחר הסרת המסיכה מעסים את האזור בויטמין K.

לילך קפלן, מנהלת היחידה הדרמוקוסמטית בתל אביב מציינת, כי למרות שמדובר בחומרים פעילים הנמרחים על איזור רגיש ועדין,  אין תחושת צריבה או גירוי באזור, לכן הטיפול מתאים גם לבעלות עיניים רגישות ואפילו למי שעברה ניתוח עפעפיים.

לדבריה ניתן להבחין בשיפור משמעותי כבר אחרי הטיפול השני: האזור הכהה מבהיר,   ממש כאילו עבר כביסה במסיר כתמים. עם זאת, מומלץ להשלים סדרה הכוללת 8 טיפולים, אחת לשבוע.

התוצאה תשמר כשנה.

איפה מבצעים את הטיפול:

ביחידה הדרמוקוסמטית הצמודה למרפאה של ד"ר חיים  קפלן,  בתל אביב, ואצל קוסמטיקאיות מורשות. פרטים נוספים בטלפון 054-5331131.

כמה זה עולה: 350 שקל לטיפול.

בלי אנרגיה

הבעיה: תקיעות של הצ'י וחולשת כליות

הפיתרון: דיקור סיני

על פי הרפואה הסינית, כהות מתחת לעיניים מעידה על חולשת כליות או תקיעות של זרימת  הצ'י (האנרגיה, על פי הרפואה הסינית) והדם. לדברי לילי ספדיה, מומחית לרפואה סינית, כאשר החולשה בכליות היא לא גנטית, הדיקור ישא תוצאות מצוינות ויסייע  להבהיר את העיגולים השחורים.

הטיפול מבוצע במחטים מיוחדות הננעצות בפנים בנקודות ספציפיות (על פני מרידיאנים ספציפיים. מרידיאנים הם ערוצי ארגיה, על פי הרפואה הסינית), בכיוון ובעומק המיוחד לדיקור קוסמטי. בנוסף לדיקור בפנים, מתבצע דיקור גם במספר נקודות תומכות בגוף.

שיפור זרימת הדם באזור יושג על ידי עיסוי ברולר, במסרק מיוחד, או בכוסיות רוח קטנות המוצמדות לאזור שמתחת לעיניים.

השיפור במראה העור העיגולים השחורים יורגש תוך 3-15 טיפולים, תלוי במצב המטופלת, אך ייתכן שידרשו טיפולי תחזוקה פעם בחודש-חודשיים. הטיפול יעזור גם לשיפור כללי של מצב העור וטישטוש קמטים, בזכות חיזוק שכבות הקולגן והאלסטין. "על הדרך, הטיפול מסייע בבעיות נוספות כגון מתח, בעיות בגב ובמערכת העיכול", מבטיחה ספדיה.

התוצאה תשמר כשנה עד שלוש שנים, בתנאי ששומרים על תזונה מאוזנת ואורח חיים נכון,  כולל שעות שינה.

איפה מבצעים את הטיפול:

אצל לילי ספדיה,  פרטים נוספים בטלפון 052-8822307

בסלון יפו, שוק הפשפשים יפו, פרטים נוספים בטלפון 03-6053804

כמה זה עולה:

400-350 שקל לשעה וחצי עד שעתיים טיפול, אצל לילי ספדיה

259–449 שקל לשעה עד שעה וחצי טיפול, בסלון יפו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה