להדליק את הרחובות

אלדד יניב מתנועת "ארץ חדשה" מתכונן לסיבוב נוסף של המחאה החברתית. אגב, התרגיל המסריח של מופז לא פחות גרוע בעיניו מבחירות הבזק שקידמה שלי יחימוביץ'

09/05/2012
אלדד יניב קבלו עדכונים מאלדד
  • RSS
» לא מספיק לאמר שאתה סוציאל דמוקרט. יניב

מה מגעיל ממה? אם אנחנו כועסים על הפוליטיקאים שלא אומרים אמת, הגיע הזמן שגם אנחנו נאמר אמת. על מי שאנחנו אוהבים לאהוב ועל מי שאנחנו אוהבים לשנוא.

אז מה מגעיל ממה?

ששלי יחימוביץ נורא רצתה מערכת בחירות בזק, כדי שיאיר לפיד לא יתרומם, כדי שההתארגנויות החדשות לא יצוצו, כדי שמחאת הקיץ הקרובה תתייתר? רצתה בחירות –בליץ. ביולי, באוגוסט, כמה יותר מהר. אבל בראיון במוצ"ש ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2 הודיעה יחימוביץ שהיא לא פוסלת לשבת על כסא בממשלת נתניהו, לאחר שהבליץ-בחירות יגמר.

אז מה מגעיל ממה?

ששאול מופז נורא רצה כסא בממשלת נתניהו, לפני שהבליץ-בחירות יגמר? ששיקר?

אז מה מגעיל ממה?

להוציא עם שלם לבחירות-דמיקולו. ישראבלוף-בחירות. וכל הפרטייה הזו כדי ששניהם, יחימוביץ ומופז, יעשו מה שהם רוצים באמת? כסא בממשלת נתניהו?

יחימוביץ יכולה לדבר על דרך, וערכים, ואנחנו ואיך ויתרה על כיסא התמ"ת בממשלת נתניהו מהבוקר עד הלילה. הכל נכון. כמעט. כי מי שרוצה כסא בממשלת נתניהו השנייה, שייכנס לממשלת נתניהו הנוכחית. בשביל זה לא צריך בחירות.

וזה בדיוק מה שמופז עשה.

מה שבאמת צריך זה להחליף את נתניהו. בשביל זה צריך בחירות. בשביל זה צריך כוחות נוספים. חדשים. קיץ. רחובות. מאות אלפים. בשביל זה צריך כוח שיעמוד מול הסדר הישן.

ואם באמת רוצים להחליף את נתניהו, לא משחקים את משחק הכסאות. אם באמת רוצים להחליף את נתניהו, נותנים לכוחות חדשים להתארגן מול הסדר הישן. אם באמת רוצים להחליף את נתניהו, קובעים בחירות בסתיו, כדי שיהיה מספיק לקיץ חם שידליק את הרחובות.

אם באמת רוצים להחליף את נתניהו, צריך להציג דרך שונה. זה לא מספיק לומר שאתה סוציאל דמוקרט והוא קפיטליסט.

אם באמת רוצים להחליף את נתניהו, צריך לומר שקפיטליסט וסוציאל דמוקרטיה, לא הולך ביחד, באותה ממשלה, יהיה מה שיהיה. כי זו לא אחדות ולא נעליים.

אני אינטרסנט? המפלגה שלנו, ארץ חדשה, לא הייתה עוברת את אחוז החסימה? נתפסנו עם המכנסיים למטה בבחירות הבזק האלה? הכל נכון. לגמרי. נכון מאד.

אנחנו אינטרסנטים כי אנחנו באמת מתכוונים כשאנחנו אומרים שחייבים להחליף את נתניהו. אנחנו באמת מתכוונים כשאנחנו אומרים, שצריך להחליף סדר ישן בחדש. שזו המשמרת שלנו. אנחנו באמת מתכוונים כשאנחנו אומרים, שרוצים להכניס עשרות נשים וגברים צעירים לכנסת ה-19. ולזה אנחנו צריכים זמן. כל מי שרוצה להחליף את נתניהו צריך עוד זמן.

בשביל להשאיר את נתניהו על הכסא, לא צריך בחירות. לא צריך חצי מיליארד שקל. מופז עשה את זה בחצי חינם. שר בלי תיק. וולבו או השד יודע על מה הם נוסעים היום וכמה עוזרים - עוזרים להם לסחוב את האגו.

.

עוד בסלונה על "התרגיל המסריח":

>> טל שניידר חושבת שזהו יומן הגדול של הנשים

>> מי המנצחים והמפסידים בזירה הפוליטית?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה