פילינג מלבין לשיניים

מסטיק שהופך אתכם לעשירים עוד לא המציאו. מסטיק שמבהיר את כתמי הקפה, היין וצבעי מאכל, דווקא כן

09/05/2012
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS
» לועסים אחרי כל כוס קפה, ומונעים כתמים. צילום: Thinkstock

מסטיק שמסיר כתמי קפה ושאר משקאות ומאכלים שצובעים את השיניים, כמו תה, קולה, יין אדום וצבעי מאכל שונים, נשמע כמו פתרון קטן וחכם. כזה שיכול אולי למנוע הוצאות גבוהות על הלבנת שיניים. נראה שהנוסחה החדשה שמבוסס עליה המוצר החדש של אורביט, מספקת פתרון זול ופשוט לבעיה רווחת ואופציה מפתה במירוץ להחזרת הלובן הטיבעי לשיניים.

הנוסחה החדשה של המסטיק החדש אורביט וויט (Orbit White), מכילה מיקרו-קריסטלים ומרכיבים נוספים. מדובר בחומרים טבעיים שכמובן אפשר לבלוע ושאינם מזיקים לבריאות. המסטיק גם אינו מכיל סוכר.

איך זה עובד?

לעיסת מסטיק אחרי הארוחה, למניעת נזקי עששת ולניקוי השיניים, כבר הפכה להרגל שכיח. ללעיסת מסטיק ללא סוכר יש שתי מטרות:

  1. הפרשת רוק מוגברת: כמות הרוק המופרשת בפה בעת לעיסת מסטיק ללא סוכר היא פי 3 עד 4 לעומת הפרשת הרוק ללא לעיסת מסטיק. כמות הרוק ששוטפת את הפה בעת הלעיסה שווה לכוס מים קטנה. הרוק מכיל חומרים שמתקנים נזקים קלים שהתהוו על משטח השן, שוטף את פה לכן מפחית את החומציות שעלולה לפגוע בזגוגית השן ומסלק חיידקים שמתרבים על שאריות המזון.
  2. בעת הלעיסה, המסטיק נדבק לשיניים ואוסף איתו שאריות מזון, לכלוך וכתמים.

.

החומרים שיש בנוסחה של אורביט וויט מגבירים את קצב הפרשת הרוק באמצעות פעולה הלעיסה ב- 300%. כמות הרוק הגדולה והפעולה המכנית של לעיסת מסה של "גומי לעיסה" עוזרים להסיר את הכתמים בפעולה מכנית ושטיפה של הרוק, בעת הלעיסה.

כמה זמן צריך ללעוס?

ההמלצה היא ללעוס מסטיק אורביט וויט לאחר כל פעם ששותים קפה, תה, קולה, או אוכלים מזון צובעני, למשל, שמכיל צבעי מאכל. משך הלעיסה המומלץ הוא כ-20 דקות, בכל פעם.

למעשה, מדובר בהרגל חדש שמומלץ לסגל, כדי להתגבר על הרגל ישן: שתיית קפה, למשל. במקום לוותר על המשקה האהוב, ובמיוחד אם אתם רגילים לשתות קפה מספר פעמים ביום, בעזרת אורביט וויט אפשר לשמר את ההרגל הקיים ועדיין לשמור על שיניים בריאות ולבנות.

ההמלצה ללעוס כ-20 דקות לאחר שתיית הקפה, בכל פעם, מתבססת על מחקרים רפואיים שערכה חברת אורביט, במטרה למנוע הצטברות כתמים על השיניים. על הדרך, הלעיסה תסייע בהגברת תיקון נזקי השן, בזכות הפרשת הרוק המוגברת.

ללעוס זה בריא?

אמנם רבים חוששים שמא לעיסה מרובה עלול לגרום נזק למפרקי הלסת, אבל לדברי פרופ' מרק ליטנר, היו"ר היוצא של המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת השיניים ויועץ ל"אורביט" מדובר בתפיסה שגויה. "מערכת הלעיסה בפה בנויה לעמוד בפני לחצים ועומסים רבים. רק בודדים עלולים לחוש כאבים בגלל לעיסה, במקרים אלה הכאב יתריע מפני אפשרות של עומס יתר ומי שחש כאב יפסיק את הלעיסה. מערכת הלעיסה של רוב הציבור תעמוד בכך ללא קושי, ללא נזק, ללא בעיה".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך