כך לא תזיעי בקיץ

אומרים שבחורף העור נוטה ליובש אבל דווקא הקיץ היא עונה שמייבשת את העור במיוחד. על תכשירי לחות לעונה החמה

09/05/2012
ג'ני פרנקו קבלו עדכונים מג'ני
  • RSS
»

החלפת ארונות? אפסנת את הסוודרים, הורדת את הגופיות? החלפת את קרם הלחות? המעבר מהחורף לקיץ דורש יותר מהחלפת בגדים. תשומת לב יש לתת גם לנושא הטיפוח. כדי לשמור על בריאות ועל מראה העור, חשוב לא למרוח תכשירי לחות כבדים, על העור שמתמודד עם העונה החמה.
..
תפקידו של קרם הלחות העשיר בימי החורף הקרים, הוא לעטוף את  העור כמו שמיכת פוך מפנקת. קרם עשיר מעניק לחות וגם שכבה חיצונית המונעת מהקור לייבש את שכבת העור העליונה. כלומר כיסוי דק שמונע את התאיידות הלחות הטבעית מהעור.
..
בקיץ אין צורך בכיסוי הזה, לכן מומלץ לעבור לתכשירי לחות עם מרקמים קלילים של תחליב, ג'ל או סרום. סתוית סבג, מנהלת תחום טיפוח פנים בחברת קרליין, מסבירה: "מרקמים קלילים נספגים מהר יותר בעור ולא מורגשים על השכבה החיצונית. הם מתאימים יותר לקיץ, כי הם מזינים את העור ועדיין לא מכבידים עליו ומשאירים תחושה רעננה".
..
גם אם מפתה אולי לוותר על מריחת תכשיר הלחות בקיץ, כדי להרגיש יבשים ולא דביקים –לא כדאי לעשות את זה. בקיץ הרי, לא רק שהעור מאבד לחות, הוא גם נחשף ביתר שאת לנזקי השמש ולתהליכי הזדקנות מוקדמים הנוצרים עקב יובש בלתי מורגש בעור.

איך העור מתייבש בקיץ?

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ומורכב משלוש שכבות עיקריות. הבעיתית בהן היא שכבת התאים העליונה המורכבת בעיקרה מתאים מתים. היא האחרונה לקבל מים וחומרי הזנה כמו ויטמינים, מבין שכבות העור.
..
מנגד זאת השכבה הכי חשופה לגורמים חיצוניים ה'סוחטים' מהעור כל טיפת לחות – החל מקרינת שמש, מיזוג מלאכותי, יובש, זיעה, קור וחום ואפילו המקלחת היומית או שטיפת הפנים עם סבון.
..
היעדר לחות בשכבה העליונה גורמת לכל המערכות הנורמליות של העור להיכנס למצב של הגנה. תכולת המים בגוף נעה סביב 70-75% לכן כל ירידה (אפילו של אחוזים בודדים) מתחת לרמה הנורמלית גורמת להאטת תהליכים חיוניים כמו העברת מסרים, התחדשות תאים, שמירה על המבנה הקרומי של התא ועל אורך החיים של תאי הגזע היוצרים את התאים החדשים. בנוסף, ללא שכבת לחות מתאימה המשמשת גם כמחסום הגנה, העור רגיש יותר לזיהומים וחשוף יותר לנזקי השמש.

 

 

לשתות ולהזין

סבג מוסיפה: "הקיץ הישראלי הוא חם ולח ולכן נדמה כי העור לא זקוק לתוספת של מים. אבל ההיפך הוא הנכון. רמת הלחות הגבוהה באוויר גורמת להתאיידות מוגברת של מים מבפנים החוצה (תהליך דיפוזיה). החום גם מאדה את הזיעה במהירות. כל הגורמים האלה גורמים ליובש עמוק יותר בכל שכבות העור. בקיץ מומלץ להגביר את שתיית המים ומאותה סיבה מומלץ גם להגביר את קצב מריחת הלחות על העור. איך עושים את זה?

הזנה בסרום - למרות מחירו הגבוה יותר יחסית לשאר המוצרים, הסרום מעניק לחות מרוכזת, נעימה וקלה ורצוי להשתמש בו בקיץ בתדירות גבוהה יותר. יש למרוח אותו בבוקר על עור נקי, לפני מריחת תכשיר הלחות ובערב - אחרי ניקוי הפנים ולפני  מריחת קרם הלילה. בבוקר יש למרוח מעליו כמובן קרם לחות עם מקדם הגנה.

הזנה בתחליב וג'ל - תחליב לחות מתאים לבעלות עור יבש שגם מתאפרות כל בוקר. מעבר להענקת הלחות, התחליב יוצר גם בסיס טוב לעמידות האיפור על הפנים. לנשים עם עור פנים שומני, מומלץ לבחור בקיץ בתכשירי לחות במרקם קליל של ג'ל. שימו לב שתכשירי לחות במרקם ג'ל מגיעים בפורמולת קיץ עם מקדם הגנה בתוכם.

טיפים להזנה בלחות בקיץ

סתוית סבג מקרליין עם חמישה דגשים לטיפוח קיצי.

  • בקיץ מומלץ לקנות תכשירי לחות עם מקדם הגנה.
  • כדי להימנע מנקבוביות מלאות ליכלוך, חשוב להקפיד בקיץ במיוחד על ניקוי הפנים. קחו איתכן לעבודה את תכשיר הניקוי המועדף עליכן, לדומה מגבונים. אם החום והזיעה יגרמו לכן לתחושה לא נקייה, עדיף שהוא ותכשיר הלחות הקיצי יהיו בתיק.
  • מי שתאפסן במקרר את תכשיר הלחות שלה, תהנה מתחושת קרירות נעימה בעת מריחת הלחות.
  • למי שמתאפרת, מומלץ למרוח את קרם הלחות כמה דקות לפני מריחת המייק אפ על מנת שיספג כמות שצריך ואחר כך לקבע עם פודרה.
  • אם התאפרת ואת מזיעה, לא מומלץ לעמוד מול מזגן. האוויר הקר יגרום לייבוש הלחות החיונית בעור.
    ..

לטיפים, ייעוץ אישי והדרכות איפור בקרו בעמוד הפייסבוק של קרליין

..
צילומי אילוסטרציה: Thinkstock


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה