בוקר חדש

כל בוקר הוא הזדמנות חדשה. זה עובד במאקרו, זה עובד גם במיקרו. מה אני עושה עם האנרגיה הזאת?

25/05/2010
שי אביבי ומיכל ליבדינסקי קבלו עדכונים משי אביבי
  • RSS
» כל זריחה מביאה אתה אנרגיה חדשה, טרייה ונוצצת

בשבועות יצאנו עם הילדים לטייל במדבריות ירדן. שמורות הטבע שם עוצרות נשימה, אבל כדי להגיע אליהן נסענו שעות בג’יפ עם נהג. כלואה באוטו עם שני ילדים משועממים, קסטה חורקת בערבית, והבונוס ידוע: בלי מזגן.  כשהם סוף כל סוף  נרדמו, והדם ירד מהעיניים, יכולתי להתחיל להסתגל למצב. כשהתעוררו שוב, התבוננתי בהם נפתחים על המושב האחורי, עיניהם דולקות מאנרגיה חדשה טרייה ונוצצת, מסתכלים ימינה ושמאלה, ובלי לבזבז יותר מידי זמן מתחילים ללכת מכות.

והבנתי משהו.

עם האנרגיה החדשה שלהם אפשר לעשות כל מיני דברים. אפשר לבנות מגדלים, להרכיב פאזלים, לשחק כדורגל, לקפוץ על טרמפולינה, ואם אתה כלוא באוטו- אין לך הרבה ברירות אלא ללכת איתה מכות.

כל בוקר אני קמה עם אנרגיה חדשה, טרייה ונוצצת. מה אני עושה איתה?

הולכת מכות או בונה מגדלים?

משקיעה את כולה בלשרוד, או מצליחה לשמור משהו בצד?

מבזבזת בלי חשבון? אולי מתקמצנת?

כל בוקר הוא הזדמנות חדשה. בסוף כל יום מחברים את השטקר לגנרטור הגדול שבשמים, וקמים בבוקר אנרג’ייזר. מה אני עושה עם תקציב האנרגיה היומי שלי? על מה אני מכלה אותו? בונה או הורסת. נשארת במקום או מתקדמת.

זה עובד גם במאקרו. בתחילת השבוע יש תקציב אנרגיה לשבוע, בתחילת חודש לחודש, בתחילת שנה לכל השנה. כל התחלה כזאת היא הזדמנות להתכוונן, להתחדש, להתמקד, להתקדם.

כוונה שכיוונתי בתחילת השנה יכולה להחזיק אותי שנה שלמה. מיקוד בתחילתו של חודש יחדד לי את החודש. החלטות בתחילת השבוע יקדמו אותי במשך השבוע. פוקוס בתחילת כל יום ידייק לי את היום.

וזה עובד גם במיקרו. כל נשימה היא הזדמנות חדשה. לנשוף את מה שהיה, לשאוף את מה שאני מכוונת אליו.

תודה לילדים על נסיעה מרתקת.

שיהיה בוקר טוב, וחדש.

מיכל

צילום: Frank Wuestefeld, פליקר
מתוך הבלוג טיפול זוגי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה