רוקדים עם חשודים

ניר גונטז' מוטרד מליהוקו של שלומי לחיאני, ראש העיר החשוד בפלילים, ל"רוקדים עם כוכבים": "ליהוקים מהסוג הזה מעמידים את "רשת" מעבר למיתרס, אל מול וכנגד רשויות החוק"

16/04/2012
ניר גונטז קבלו עדכונים מניר
  • RSS
» (צילום: יח"צ רשת)

שלומי לחיאני הוא ראש עיר - כך אומרים - מהטובים שהיו לבת-ים. באיש גלומה כריזמה שמספיקה לכל עובדי עיריית בת- ים, עם עודף לעובדי עיריית חולון. לחיאני הוא היום מיליונר הרוצה להיות ראש ממשלה, ואני חושב שמבחינת יכולת הביצוע שלו, הוא בהחלט מתאים להיות מנכ"ל משרד ראש הממשלה. אבל ישנה בעיה:

שלומי לחיאני חשוד בעבירות צווארון לבן חמורות ביותר. נכון, הכלל אומר שכל עוד לא הוכחה אשמתו, דינו כשל חף מפשע, צח כשלג, נקי מרבב. על כן, ממשיך לחיאני תפקידו כראש עיר.

הבעיה היא ש"רשת" - מודעת לחלוטין לעננה השחורה המרחפת מעל לראשו של לחיאני - החליטה לפזר מעל ראשו אבקה כוכבים מלבינה וריחנית. לחיאני לוהק רק משום הבולטות התקשורתית שלו בשנים האחרונות ולא נורא אם היא הושגה בעיקר "בזכות" החשדות הפליליים ובין היתר, המעצר שלו למול מצלמות הטלוויזיה.

לא יכלו לחכות קצת? ללהק אותו בתור השמן התורן לעונה שתבוא אחרי זיכוי? נגמרו השמנמנים שיכלו להיות מלוהקים לעונה הנוכחית? נכון, מבחינה ציבורית האיש חף מפשע, אבל אז מה? גם פדופיל שרק נתפס וטרם הועמד לין הוא חף מפשע. טכנית גם רוצח שנתפס בזירת הפשע והסכין בידו, הוא חף מפשע.

נכון, ערוץ 2 יכול לעשות מה שבא לו. זהו ערוץ בידור עם נגיעות חדשותיות. רשת יכולה אם בא לה להרקיד גם את בני סלע, אלי פימשטיין או עמי פופר. היא גם יכולה ללהק את החשודים אהוד אולמרט ושולה זקן. אלא שליהוקים מהסוג הזה, כמו הליהוק של לחיאני, מעמידים את "רשת" מעבר למיתרס, אל מול וכנגד רשויות החוק. "רשת" המלבינה, מול המשטרה החוקרת, וזה עצוב.

"רשת" תוקעת אצבע משולשת בעינהם של מאות החוקרים שהשתתפו בחקירה נגד לחיאני, היא יורקת בפרצופם של עשרות עורכי הדין שלקחו חלק בפרשה ובמאות אלפי האזרחים חובבי הריאלטי והריקודים, שומרי החוק שיאלצו לצפות במופע המביך הזה. המשטרה מושפלת ולחיאני רוקד.

אם לחיאני היה מפוטר מעיריית בת ים בשל החשדות, היה מדובר בצעד בלתי הפיך שהיה פוגע בפרנסתו ובעתידו. לחילופין, אם לא היה מלוהק על ידי רשת לתפקיד השמנמן הכריזמתי, החייכן והרהוט, לא היה קורה לו דבר. אף אחת מהזכויות שלו כאזרח לא היתה נפגעת.

"רשת" בעלת העוצמה האדירה לא היתה צריכה ללהק בשלב הזה את לחיאני לתוכנית הבידור המובילה שלה. היא היתה צריכה לכל פחות להשאר ניטרלית. כעת, היא למעשה אומרת לנו אחד משניים:

1. אנחנו מאמינים שלחיאני חף מפשע שלא ביצע דבר שמיוחס לו (וכך לוקחת חלק במערכה לא לה, כשאין בידה את החומרים שיש בידי המשטרה).

2. לא אכפת לנו לעשות יחסי ציבור ולזכות מבחינה תקשורתית אדם שיתכן ורמס ברגל גסה ולאורך שנים את החוק.

לא יספיק לאזכר את החשדות כבדרך אגב, תוך חיוך וקריצה, במהלך אחת מהתוכניות הראשונות. זה רק מחריף את הקושי. אין לי דבר נגד לחיאני עצמו. האינטרס שלו ברור. איזה חשוד בפלילים היה מפספס הזדמנות שכזו? עוד לא מאוחר בכדי שמישהו שם ב"רשת" יתעורר וירקיד את לחיאני אל מחוץ לרחבת הלגיטימי והראוי בפריים טיים הישראלי.




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה