פיטורים אחרי החגים

מדור כלכלה בקטנה לא רוצה לבעס לכן את החג, אבל מספק עצות יעילות למי שחוששת מפיטורים ביום שאחרי. וגם: ישראלים חושפים את סכומי הפנסיה שלהם

11/04/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» אפשר לשנות את המצב (צילום: Thinkstock)

קריירה:

בהרבה מקרים אחרי חג פסח מתחילים לראות במשק גלי פיטורים לא נעימים. האם אפשר להתגונן במקרים שכאלה? בגלובס נותנים לנו מספר  כלים שיגרמו למעסיק לחשוב פעמיים אם לפטר אתכם. מעצות של אנשי מקצוע, מתברר שגם שיחת השימוע הלא נעימה עם הבוס, יכולה להתהפך ולהפוך לחיובית עבורכם - אם תראו בקיאות בזכויותיכם. אם איתרע מזלכם ומצאתם את עצמם בין מחפשי העבודה, בכלכליסט תוכלו למצוא את עשר השאלות שאסור לשאול אתכם בראיון עבודה. מסוג הדברים שתמיד טוב לדעת.

ואם אנחנו כבר בעניין, הנה עוד כתבה מעניינת שמנסה לענות על השאלה איך לבחור שותף נכון לעסקים. האמת, כמו בכל תחום בחיים, גם כאן צריך לוודא שיש ביניכם שפה משותפת, אמון הדדי והכי חשוב – להימנע ממלחמות אגו. נראה קל בתיאוריה, לא?!

אכזבה:

מנכ"לית IBM ,וירג'ינה רומטי, הוכיחה השבוע שברגע האמת, בנקודה שהיא באמת יכלה לעשות שינוי עבור נשים - היא מפשלת בגדול.  החברה העניקה כבכל שנה חסות לטורניר גולף במועדון יוקרתי שכבר 80 שנה לא מקבל נשים לשורותיו ואיך לומר, רומטי שלא הורשתה כמובן להגיע לאירוע, לא השמיעה ציוץ כדי לשנות את המצב או למחות. אגב, עד כה גם נמנע המועדון מלקבל חברים שחורים לשורותיו אבל לאחרונה השתנתה המדיניות הזו, מה שמדגים שאם מתעקשים – מצליחים. נקווה שגם רומטי תבין את המסר.

פנסיה:

אף אחד לא אוהב לחשוב על הפנסיה שלו, אבל ממש לא יעזור לקבור את הראש באדמה כמו בת יענה, במיוחד אם אנחנו נשים. כל הנתונים מוכיחים שהקצבה החודשית של נשים עם היציאה לגמלאות היא נמוכה משמעותית ביחס לגברים בגלל הפערים במשכורת ההתחלתית והפסקות העבודה למען גידול ילדים. בכתבה הבאה שהתפרסמה בכלכליסט תוכלו לצפות בפרופילים של ישראליים שמגלים כמה כסף תקבלו בפנסיה. אם אתם לא מרוצים מהמספרים – זה הזמן לבדוק איך אתם משנים את התמונה.

בריאות:

בשנים האחרונות אנחנו עדים לכמה וכמה קמפיינים פרסומיים של קופות החולים שמפתות אותנו לעבור  אליהן כדי לקבל שירות טוב יותר. יותר מזה – לפני כמה חודשים  משרד הבריאות והביטוח הלאומי יצאו ביוזמה חדשה שמאפשרת מעבר בין הקופות באמצעות אתר האינטרנט של הביטוח הלאומי במה נקרא "לחיצת כפתור". אז שווה לעבור? התשובה היא שלא תמיד. במעריב התפרסמה השבוע כתבה על פיה המעבר בין קופות החולים יכול לפגוע במבוטחים. שווה מאוד לקרוא, להחכים ולחשוב פעמיים אם אתם שוקלים לעשות את הצעד הזה.

תקשורת:

לפעמים יש תחושה שהכל בארץ נהיה יותר ויותר יקר אבל יש גם בשורות טובות. השבוע אנחנו מביאים את ההוכחה שכשיש בענף כלשהו תחרות אמיתית ומהותית, הצרכנים נהנים מהוזלת המחירים ואפילו שירות טוב יותר. והפעם בעיתון גלובס בדקו מיהי החברה הכי זולה בשירות שיחות לחו"ל. הכתבה כוללת תוצאות המפורטות של השוואת מחירים בנוסף להסברי רקע מחכימים על הענף. אם יש לכם קרובים בארה"ב, צרפת וכדומה, כדאי מאוד לקרוא את האייטם, לפני שמחליטים להרים אליהם טלפון.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה