10 כריות מי יודע?

הכריות הן פריט עיצובי שלא זוכה להערכה שמגיעה לו. אז במקום להסתפק במה שקיבלתם כשקניתם את הספה, קבלו 10 הצעות לכריות שישדרגו באמת את הבית

04/04/2012
סנדרה גלר קבלו עדכונים מסנדרה
  • RSS

כריות הן כמו אשת ראש הממשלה. לא נושאות בתפקיד הראשי, אך בעלות השפעה רבה. קצת כמו הרטבים של מקדונלד'ס. גם הם חלק מהחבילה. כששילמת עבור הארוחה ישאלו אותך איזה תבחר לקבל איתם. מגיע לך. שילמת.

מסיבה לא ברורה, הכריות נכנסו לקטגוריית "על הדרך": "שלם על הספה ותקבל חמש גדולות ושלוש קטנות מתנה". וכמו כל דבר שכאילו קיבלנו במתנה, אנחנו אמורים להגיד יפה תודה וללכת הביתה מרוצים. כך גם לי קרה.

כשהחלטנו שהגיע זמן לספת חלומותינו הלכנו לראות, לבדוק, להשוות. מצאנו את שאהבה נפשנו, שילמנו, וכמובן אמרו לנו שזה מגיע עם שמונה כריות מכל בד שנבחר מהקטלוג שבחנות. קצת שיגעתי את המוכר, ואז אמרתי לעצמי: "תעזבי אותו, קרצייה, באת לקנות ספה לא כריות". מצאתי בסוף משהו בגוונים של טורקיז ובז'. נחמד. מינוס. שיהיה.

*   *   *   *   *

כמו כל אישה מצויה, כל הלילה שחזרתי בעיניי רוחי את הרכש החדש. ספה בהירה, עם מקום נוח לרבוץ, מה שצריך. אבל רגע, מה עם הכריות שבחרתי בחמש דקות האחרונות? נורה אדומה, גדולה ולא חסכונית החלה להבהב בראשי. קלטתי שעשיתי טעות.

בתשע וחצי ושנייה בבוקר התקשרתי לחנות ואמרתי למוכר שיבטל לי את הכריות. ידעתי שאי שם ישנו עולם מופלא מלא בבדים פוטנציאליים. טרם ביקרתי בו, אבל הגיע הזמן. ידעתי שהבדים שלי מחכים לי. מחכים שאבוא ואמצא אותם ואקח אותם לחסות בביתי.

מי אמר שכריות צריכות להיות פחות ממדהימות? מיסוני, רנבי בוטיק, החל ב-300 שקל

.

וכך עשיתי. הלכתי לכמה חנויות הידועות כעולמות אינסופיים של בדים. ביליתי שם שעות רבות, ומקטלוג לקטלוג הרגשתי כמו בחלום. התחלתי לחייך ולנגד עיניי חלפו חיות צבעוניות ושמחות.

שרון רוכמן, "פשקה נטשה", מרמלדה מרקט, 120 שקל

.

לשמחתי הרבה זה המשיך...

FONGSTUDIO, תשעים שקל

.

והמשיך...

כרית דגם דסמה, קאס-אוסטרליה, 235 שקל

.

עד שחברה שלי תקעה בי מרפק: "תורידי את החיוך הזה מהפרצוף". "טוב, בסדר". לקחתי קטלוג חדש מהערימה. עדיין לא הבנתי מה קורה. פתאום הדגל של אנגליה נהיה מודרני.

Karen Hilton Designs, מאתיים ושמונים שקל

.

ואז התחלתי לדמיין שאני שומעת את הרעש של הנאצ'וס שמתפצפף לי בפה. מקסיקו... הגעתי!

כרית מקסיקו, My Bearded Pigeon, מאתים ועשרים שקל

.

בין חלום אחד לשני, מצאתי. ידעתי. הוא עמד מולי וכאילו לחש לי "זה אני. אותי חיפשת". מצאתי את בד חלומותיי. והתאמתי לו עוד כמה נוספים. שמחה וטובת לב הזמנתי את הבדים והעברתי אותם לרפד שירפד לי את הכריות.

כריות החלומות שלי היוו את יריית הפתיחה. אהבתי אותן מאד. היה להן אופי. הן היו משעשעות.

My Bearded Pigeon, מאה תשעים ושישה שקל

.

הן לא סתם נשענו להן על הספה והתחננו ליחס, הן עמדו שם בזכות עצמן.

הכריות מדברות בעד עצמן. בדולינה, צילום: דניאל איכילוב, 130 שקל

.

הן אלו שבזכותן ביתי התחיל להיות מעוצב באופן שבו תמיד חלמתי. הן אלו שהצילו אותו מגיבוב של כל מיני פריטים נחמדים שאיכשהו מסתדרים ביניהם.

בעקבותיהן מצאתי עוד כריות מאותה משפחה ולהן התאמתי גם שטיח ותמונות, ולהשלמת המראה כסאות צבעוניים.

לכל כרית יש משפחה מורחבת. רנבי בוטיק, צילום: ג'ים מורטון, החל ב-300 שקל

.

זה היה רק הפרק הראשון בהתאהבות שלנו. הכריות שלי זכו לאהבה רבה וטיפול מסור. בעיצוב הבית צריך למצוא נקודת התחלה ומשם להמשיך. הכריות הן שנתנו לי השראה לכל הבית. בזכותן הצלחתי להבין איזה סגנון אני באמת אוהבת.

בעזרתן הבנתי על מה תמיד חלמתי כשראיתי בעיניי רוחי את המושג "הבית שלי". אני חייבת להן הרבה תודות. הן אלו שגרמו לביתי להיראות כפי שתמיד דמיינתי אותו.

גם אתם אוהבים רטרו? בית רמליס. החל ב-250 שקל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה