מתנות לפסח שמח

למארחת, לאחיין וגם לאורחים מחו"ל. קבלו כמה מתנות שימושיות ומשעשעות ברוח החג, שלא מצריכות לקחת הלוואה מהבנק

01/04/2012
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

לעורך הסדר

צלחת סדר פסח מקרמיקה מעשה ידי נשים אמניות יוצאות אתיופיה ממרכז "אחותי" בקריית גת. הצלחת עשויה עבודת יד ומעוטרת בפסלון אריה שמסמל את עם ישראל. לחלופין, צלחת סדר של אמנית הקרמיקה עופרה תירושי שבעבודותיה ניכרים רמזים לכישוריה בתחומי הטקסטיל והתכשיטים אך בעיקר אהבתה לקרמיקה. בשני סוגי הצלחות והקעריות ניתן להשתמש גם לאורך כל השנה כולה כצלחות להגשה וקעריות לרטבים, מתבלים וממרחים. אחותי - מחיר: 240 שקל. להשיג: שלמה המלך 4, תל אביב / אחותי חנות סחר הוגן בבית בנמל, האנגר 26, נמל תל אביב. עופרה תירושי – מחיר: 299 שקל (ניתן לבחור את חלקי הסט). להשיג: מולכו 6, תל אביב.

הצלחות של עופרה תירושי (מימין) ושל אחותי (משמאל)

.

למארחת

המעצב אופק ורטמן שמשלב בין עיצוב תעשייתי לשיטות הדפסה שונות על גבי מוצרים מציע לקראת החג מבחר מוצרים שפניהם מעוטרים בצילומים של מצות. בין היתר מציע ורטמן תחתיות לסירים חמים שעשויים להתאים לשולחן הסדר וכן שעוני קיר שניתן לתלות בקרבת מקום ולהציץ בהם כבדרך אגב כרמז לכך שהחגיגה להערב הסתיימה. מחיר: תחתיות 50-90 שקל, שעונים 140 שקל. להשיג: חנות מוזיאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, תל אביב.

שעון ותחתית לסיר של אופק ורטמן

.

לאחות ולאחיין

סינרים תואמים לאם ובנה, לאב וביתו או כל קומבינציה אחרת. הסינרים לקוחים מסדרת הפסח של המעצבת ברברה שו שמתמחה בעיצוב פריטים עכשוויים בעלי ניחוח יהודי או ישראלי. על כל אחד מהסינרים מופיע הדפס משעשע של מצה והם מקושטים בכיתוב "מה נשתנה" על רקע כחול או ורוד. הסינורים מודפסים ידנית, עשויים כותנה ומתאימים לשימוש במכונת כביסה. מחיר: 89 שקל לסינר גדול, 35 שקל לסינר קטן. להשיג: בצלאל 2, ירושלים ובאתר האינטרנט.

סינרים של ברברו שו

.

למוציא מצה

הסטודיו הישראלי הצעיר יומיום השיק במיוחד לפסח סדרת מוצרים ובהם מחזיקי מצה עשויים יריעת מתכת בחיתוכים עדינים של דקלים שאולי מזכירים נאות מדבר בדרך ממצרים ובכך יוצרים קשר בין עבר היסטורי לעתיד טכנולוגי-חומרי. מעצבת הטקסטיל יעל רוס מסטודיו לימונדה לעומת זה מציעה כיסויים למצה וכן מעטפות בד ייעודיות לאפיקומן עליהן רשום בדיוק מה צריך לעשות שלב אחר שלב כתזכורת למי ששכח מה אומר המנהג. סטודיו יומיום - מחיר: 199 שקל. להשיג: yomyomdesign.com. לימונדה – מחיר: 75-85 שקל. להשיג: www.limonada-studio.co.il.

כיסוי למצה ולאפיקומן של סטודיו לימונדה

.

מחזיק מצות של סטודיו יומיום

.

למשועשעים

ערכה מוכנה לביעור חמץ שכוללת נר להאיר את הדרך, נוצה להבריש את החמץ וכף עץ עליה מניחים את החמץ רגע לפני שמשליחים אותו לפח. עוד בערכה הוראות לביעור החמץ וברכה. מתנה משעשעת נוספת היא כיפה שעליה מודפס צילום של מצה כי גם אם עורכים סדר כהלכתו לא חייבים לקחת את הטקס רציני מדי. מחיר ערכת ביעור חמץ: 2$ + משלוח. מחיר כיפה: 9$ + משלוח. להשיג: www.traditionsjewiswgifts.com.

ערכה לביעור חמץ וכיפה

.

למשועממים

את הבוגרים בחבורה שיושבים בנימוס אבל לא ממש עוקבים אחרי סיפור יציאת מצרים ניתן להעסיק באמצעות סט הרכבה חמוד לפקקי השעם של בקבוקי היין. ברגע שמשיקים כוס ראשונה נפתחים הבקבוקים ואפשר להתחיל לשחק בהרכבת חיות מחמד העשויות מפקקי השעם וחלקי פלסטיק קטנטנים שננעצים בתוכם. את הקטנים ניתן להעסיק במשחק החשיבה "עושים סדר" לפיו צריך לסדר את אורחי שולחן הסדר על פי חוקים נוקשים והוראות למי מותר לשבת ליד מי (גם גדולים מוזמנים לעזור). מחיר סט הרכבה: 21 שקל, מחיר "עושים סדר": 79 שקל. להשיג: www.look.co.il.

משחק "עושים סדר" וסט להרכבת חיות מפקקי שעם

.

לאורחים מחו"ל

ערכת מדבקות ללימוד עברית שמכילה 529 מדבקות שעליהן מילים בלועזית, התרגום לעברית ואפן הגיית המילים בעברית שכתוב באותיות לועזיות. המדבקות מחולקות לדפים כך שניתן להצמידן לחפצים שונים בחדרים שונים בבית. מחיר: 29$ (מתומחר בדולרים) להשיג:  www.gingerhood.com.

ערכה ללימוד עברית

.

להולכים על ארבע

בין פולקע מהמרק לשאריות קניידלע אפשר להעסיק את המתוקים ההולכים על ארבע בצעצוע אקולוגי בצורת עצם. הצעצוע רך ומעוצב לעילא ובמרכזו צפצפה שעשויה לשעשע את האורחים. את הכלבלבים והחתולים שהפגינו התנהגות טובה לאורך הערב אפשר גם לצ'פר בתג שם יוקרתי משובץ אבני סברובסקי מנצנצות שעליו חרוטים פרטי חיית המחמד האהובה שלכם.  מחיר עצם: 44 שקל. להשיג: Green It, בן יהודה 71 א', תל אביב. מחיר תג שם: 159 שקל. להשיג: www.petpoint.co.il.

תג שם יוקרתי וצעצוע עצם אקולוגי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה