האם ציפי לבני תפרוש מפוליטיקה?

"גבר ימשיך לדחוף את עצמו, ימשיך לשאוף ואישה לעומת זאת, מסתפקת לעיתים בפעם אחת". הבלוגרית הפוליטית טל שניידר חושבת שפרישה כעת תהיה מוצא קל מדי

28/03/2012
טל שניידר קבלו עדכונים מטל
  • RSS
» מעולם לא נכשלה. לבני (צילום: Gettyimages)

הדברים שאמרה ח"כ ציפי לבני בסיום הערב הסוער אתמול,  הותירו רושם עז: “אני רוצה לחזור ולהודות לכל אחד ששם פתק ציפי לבני, כי כל אלה רוצים לראות מדינת ישראל שהולכת בכיוון אחר עבור הילדים שלהם”.

גם ברגע התבוסה, ואחרי שנים של יריבות אישית בינה לבין מופז, לא היתה לבני מסוגלת להודות לכל מצביעי קדימה, בלי קשר לפתק שבחרו לשים בקלפיות.

אמנם חלפו רק מעט שעות מן ההפסד, ולבני בטוח עוד לא התאוששה ולא החליטה מה הלאה, אך את המסקנות שלה היא בטח יודעת. מופז הוביל עליה בחיבור לפעילי המפלגה. המפלגה אמנם חבוטה, אך גרעין תומכים ופעילים יש בה ומופז ידע לשמור על קשר עם האנשים. רק אתמול, כשביקרתי בקלפיות ברעננה סיפר לי תומך מופז, רחמים שלום, כיצד פעמיים במשך החצי השנה האחרונה מופז הגיע לפגישה עם הסניף המקומי. אל לבני הם פנו, כך סיפר, אך היא לא מצאה את הזמן.

מומחה שראיינתי בעבר, דווקא בתחום התעסוקה של בכירים, סיפר לי שאחד החסמים בפני מעסיקים לקדם נשים הוא החשש שלהם, שנשים שמגיעות למשרות בכירות "ונפגעות" לא מעוניינות לחזור ולנסות שוב. גבר ימשיך לדחוף את עצמו, ימשיך לשאוף ואישה לעומת זאת, מסתפקת לעיתים בפעם אחת. מנסה, נפגעת ונסוגה.

לבני דהרה עד היום ללא כשלון בדרכה הפוליטית. היא הצליחה והצליחה ולאורך הדרך אמרה תמיד, “הצליח לי עד היום ללא כל הפוילישטקים, אז כנראה שאני עושה משהו נכון.” בשנה האחרונה ואולי עוד קודם לכן, היא עשתה הרבה דברים לא נכון. אבל פרישה מקדימה או פרישה מן החיים הפוליטיים תהיה מוצא קל מדי. זו תהיה התחמקות מעדר הפמינסטיות הרואות בה דוגמא.

המשך נוכחותה ברבד הבכיר ביותר של הפוליטיקה הישראלית נחוץ לא רק לחברי קדימה, אלא לכל הציבור הישראלי, במיוחד לחצי הנשי. עכשיו כשהיא בפני צומת דרכים, היא מקבלת קריאות מפורשות מבכירי המפלגה. מופז אמר זאת עוד לפני ניצחונו, שהוא רוצה שיהיה לה מקום מרכזי במפלגה והיום אמרו מקורביו בשמו, שהמקום השני לצידו שמור לה, אם רק תרצה.

מה עוד היא צריכה כדי להתייצב לצידו?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך