תשאלו אותה

השריפה ברחובות: אחרי שנים ככתב פלילי, ניר גונטז' מכיר את המרדף שיערך כעת סביב אביבית שאער שאיבדה את משפחתה. והוא מבקש מכולם להתאפק

27/03/2012
ניר גונטז קבלו עדכונים מניר
  • RSS
»

אתמול, בזמן שישנת אביבית שאער אבדה את כל עולמה.

נהוג לומר על אדם שאבד את פרנסתו, או התגרש, או ירד מנכסיו, שהוא ״איבד את כל עולמו״. אבל במקרים כאלו האדם איבד דבר מה יקר, שרק נדמה כאילו הוא כל עולמו. אביבית שאער איבדה את כל עולמה.

עולמה שלם חרב בתוך דקות. האנשים שהרכיבו את עולמה נמסו אל מותם - נאבקים בעשן רע - לנגד עיניה.

איתמר בן פחות משנתיים, שירה בת ה-3, אמיתי בן ה-7, אביתר בן ה-8; נחנקו בעשן הרע. אליאב בן ה-11 בטח ניסה לעזור לאחיו הצעירים ממנו ונחנק בעשן הרע. וגיא בן ה-38, האיש האמיץ שלה, בחר לצלול אל תוך האש והעשן הרעים בנסיון להציל את כל העולמות שלו ושל אביבית, וגם הוא לא הצליח, ונחנק בעשן הרע לעולמו.

ועל אביבית שעד אמש היתה בת מזל, אם לחמישה, אם בית יהודי שומר מצוות - נגזר לעמוד חסרת אונים אל מול האכזריות של האש האדומה.

ובזמן שהדירה בה התגוררו עוד עשנה את מתיה החלו חברי העיתונאים, והשכנים, והכבאים, והחובשים והשוטרים להעלות אפשרויות:

משחק באש של אחד מהילדים,

חיבור לא תקין לחשמל,

דירה לא רשומה ללא אישור אכלוס ועוד ועוד.

ומפקד מכבי האש הקים צוות חקירה מיוחד, ומפקד המשטרה הורה לחקור עד תום את הנסיבות לפרוץ האש הרעה. כולנו רוצים לדעת. רוצים שהחקירה תוליד מענה.

ואולי לא? ואולי האינטרס הציבורי מחייב במקרה הזה לשמור על המעט שנותר מחייה של אביבית. לשמור על נפשה הפצועה. ואולי עדיף לה, לאישה הזו, שלא לדעת האם אחד מילדיה שיחק באש. אולי עדיף לה שלא לדעת שהחשמלאי שאותו אולי הכירה מילדות עשה את שאסור היה לו לעשות. ואולי עדיף שלא להתייסר על כך שבעוד שהמתינה למעבר לביתה החדש, העדיפה להתגורר באיזה מבנה ׳פיראטי׳ שלא עמד בסטנדרטים הראויים.

אולי טוב יהיה לה לו התשובות ישארו גם הן מאחורי מסך עשן של מזל רע. קארמה. אלוהים.

האינטרס הציבורי הצדיק שחרורם של אלפי חשודים בטרור בתמורה לשקט נפשי של אב אם אח אחות וחטוף. לעתים על האינטרס הציבורי להרכין ראש לנוכח אסונות משפחתיים. זה קורה במקרה של הורים השוכחים ילדם ברכב. זה קורה כשברשלנות אובדים לאדם קרובי משפחתו. לא תמיד חקירה חטטנית והעמדה לדין בגין סעיפי חוק זניחים עדיפים על שלמות נפשו של אדם שאיבד את כל עולמו.

תשאלו את אביבית.

אולי היא מעוניית בחקירה.

אולי דווקא התשובות המשוערות יתנו מנוח לנפשה. ואולי לא. תשאלו אותה.

אולי כדאי לכולנו ללכת צעד אחורה. להשאר עם סמני השאלה. להשאר בלי כתב אישום יח״צני כנגד ההוא מהעירייה, או ההוא מהשכונה.

ומה עם ה״יראו וירָאו״?

אל דאגה. מספיקים התמונות והקולות, והסיפור של אביבית בכדי להרתיע.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה