המדלגת - קווים לדמותה

הדר לוי על "המדלגת" - היצור המיתולוגי שקופץ ממערכת יחסים אחת לשנייה, בלי דקה של רווקות. למה היא לא יכולה להיות כזו?

26/03/2012
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS
» עשיתם לייק על התמונה? לוי (צילום: דור מלכה)

עברו חודשיים, נראה לי. משהו כזה,  בערך. יותר נכון חודש, שלושה שבועות, ארבעה ימים ושעתיים.

לא נעים להודות: זה לא קורה. אני לא מצליחה להכיר מישהו חדש.

איך שנפרדנו, התגובות התחלקו לשלושה:

1. הז'אנר  הרוחני: זה הכל לטובה, זה שיעור, מה שצריך לקרות קורה. עם תובנה כזאת אין מה להתווכח. את לא יכולה לענות ב" לא, לא מה שצריך לקרות קורה. צריך לקרות משהו אחר, אני רוצה לדבר עם המנהל".

2. הז'אנר הפרקטי: מה תעשי עם הדירה? להכיר לך מישהו? את חייבת חופש.

3. ז'אנר האוטו-דיל: "אל תדאגי , תיכף יחטפו אותך". כאילו אני מאזדה יד שניה במצב טוב, שהשוק מחכה רק לה.

לא האמנתי לרוחניים ולא לפרקטיים, אבל בסתר לבי רציתי להאמין לחברים מהאוטו-דיל. אמרתי לכולם שאני רוצה לעבור תהליך, להנות מהלבד, בלה בלה בלה - אבל האמת, בפנים, היתה לי פנטזיה. היא נקראת "הדילוג" .

"הדילוג" היא תופעה שבה בנות שהיו במערכת יחסים ארוכה ומדלגות מיד למערכת יחסים הבאה ומתחתנות תוך שעתיים. וכמו באגדות אורבניות, כולן מכירות אחת כזאת, חברה של חברה, בדרך כלל נעמה, בדרך כלל  מקרית אונו, שהיתה עם מישהו , בדרך כלל יואב, 7-8 שנים, הם לא התחתנו, ואז הם נפרדו, למרבה ההפתעה, והיא היתה בדאון יומיים ואחרי חודש מצאה מישהו אחר, בדרך כלל שחר, היא הבינה שזה זה , הוא הבין שזה זה, וההזמנות לחתונה הוכיחו שזה זה.

אף פעם לא פגשתי את המדלגת. אני לא יודעת אם מישהו פגש אותה, אבל כמו כל אגדת נעורים היא נועדה לתת לך תקווה ובעיקר לנפץ לך אותה. גם לי היה חלום שיבוא איזה נסיך, לא מפה , כמו באיזה מחזה של חנוך לוין. מישהו חדש שיסחוף אותי, יקטוף אותי מחיי , מחפירותיי ויתן לי משב רוח מרענן של תקווה ואופטימיות. בדיעבד, חבל שזאת המטאפורה שהשתמשתי בה כי דווקא אצל חנוך לוין המעורר הרשמי הוא בדרך כלל בועה שמתפוצצת משקרים.

אז הדילוג הזה, ה- פייד אינ הזה לתוך סיפור אהבה חדש - לא קורה לי.

ולא שלא רציתי. רציתי. שלחתי את מרכולתי על פני המים. כמו שאני יודעת. טלפונים חולקו, התחלות נעשו, צחקוקים צוחקקו אבל הדרך מצחקוק ועד לארנונה משותפת ארוכה מאוד.

עולם הדייטינג אחרי עשור שונה לגמרי ממה שהכרתי. יש בו חוקים מאוד ברורים , שעליתי רק על כמה מהם.

1. לפני הכל- הצעת חברות בפייסבוק, כי כדי לקבל רושם אמיתי על בחורה אתה חייב לראות תמונות שלה מתאילנד/עם הכלב/מעוכה על הספה.

2. לייק על סטטוס - אני בעניין של להיות בקשר אבל ממש בקטנה.

3. לייק על תמונה שלך - הופה. מתחמם.

4. צ'אט בפייסבוק בבוקר - אני בעניין של להיות בקשר אבל אני גם ממש משועמם בעבודה.

5. צ'אט בפייסבוק בלילה - אני בעניין של להיות בקשר, כי היזיזה שלי לא ערה.

6. וואטס אפ- שלום אינטימיות!! Last seen ב-1994.

7. אס אמ אס- אנחנו באמת בשלים לזה?

כל כך הרבה אופציות להיות בקשר חוץ מאחת. פשוטה. צלצול טלפון. מה לעשות, כנראה אני בחורה מהדור הישן, זה שרגיל להחליק את הסלייד באייפון  ולהגיד את המילה הכל כך נוסטלגית: "הלו". וכל הבלאגן הזה בשביל מה? בשביל גוף שנוגע בגוף. פשוט. בסיסי. היה את זה גם לפני 2000 שנה. מוזר שדווקא לזה לא הוציאו עדכון. זה דווקא יכול היה להועיל. במקום לשאול את הגבר שלידנו על מה הוא חושב, היינו שואלות את סירי.

אני לא יודעת איך המדלגת שורדת את כל זה ועוברת במהרה לחבר חדש. אולי היא יותר קלילה. אולי היא  מחליפה בעיה בבעיה. אולי היא מדחיקה את הפרידה. אולי היא לא מסוגלת להיות דקה לבד.

אני יכולה לחפש אחת כזו ולשאול אותה, אבל אני מפחדת שהיא תדלג ממני לשיחה אחרת.

>> לכל הטורים של הדר לוי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה