חלונות התרבות שלנו 25.3.12

לילה של כוכבים, אלבום שירי שלום חנוך לילדים עם נינט, פוליקר, סחרוף ואחרים, בלק מירור המטרידה ועוד המלצות

25/03/2012
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS
»

שירי ילדים וגדולים: לילה של כוכבים - אלבום שירי ילדים מאת שלום חנוך (ריקי כהן)

זו המתנה שהייתי שמחה להעניק לילדים אחרים לחג הזה, כי לנו כבר יש אותה והיא גורמת לנו שמחה רבה. "לילה של כוכבים", אלבום שירי שלום חנוך לילדים בביצוע אמנים שונים שיצא בשבוע שעבר כולל מבצעים כמו: יהודה פוליקר, יוני רכטר, נינט, ברי סחרוף, גידי גוב, דני סנדרסון ואחרים שבחרו שירים אותם חנוך הלחין לכותבים כמו לאה גולדברג, מרים ילן שטקליס, צבי שיסל, אורי זוהר, מאיר אריאל, יענקל'ה רוטבליט וחנוך עצמו. האוסף הזה הוא צעד תרבותי חשוב לפועלו, אפילו הופתעתי לגלות על כמה מהשירים היפים לילדים חתום חנוך כמלחין; בין היפים באלבום: הביצוע מכמיר הלב של פוליקר, ל"מדוע הילד צחק בחלום", "נגה", ביצוע היפה של נינט, שהצליחה להתאפק עם מניירות הרוקרית, ומגישה בצניעות ומתיקות כובשים, האדון הרופא בביצוע פופ מושלם של אמילי קרפל, "ברלה צא" של שרונה נסטוביץ' הלא מוכרת, בגרסת אלטרנטיב בהפקת רן שם טוב, ו"רוח רוח" של ברי סחרוף ומארש דונדורמה, "מאיה" מאת יוני רכטר, אלו המצטיינים בעיני. אני מקשיבה לו גם כשהילדים לא בסביבה, זה לא קרה עם אלבומי ילדים אחרים עד עכשיו.

טלוויזיה - בלאק מירור, סדרה בHOT

הדס בשן

אי אפשר היה להסתובב בקהילת המורידים בחודשים האחרונים מבלי לדבר על "בלאק מירור". הסדרה תשודר בVOD של הוט- אבל מי שלא התאפקו, גילו כבר שהיא די קלה להשגה במחשב (רק שלושה פרקים). צופיה חצויים ביניהם על מהו הפרק הטוב ביותר אך מאוחדים בדעה שכזה דבר עור לא היה. אמנם היה לנו את "אזור הדמדומים", עם סיפורים עצמאיים על מדע בדיוני, אבל כאן לקחו את זה צעד אחד הלאה, כאשר כל סיפור מדוקדק ומעוצב כמו סרט באורח מלא, חי בעולם משלו, ושלושתם משתלבים יחד בעולם שבו הטכנולוגיה העבירה את בני האדם על דעתם. התסריטים כאן מבריקים, המשחק מעולה והנושאים מטרידים מאוד, אבל מה שבאמת מרשים ב"בלאק מירור" הוא האמינות לתרחישים פנטסטיים, המעוררת את הפחד שהם באמת יכולים להתגשם. אני, אגב, שייכת למחנה של הפרק הראשון, הקושר בין פוליטיקה לתרבות הפופ בצורה שהופכת את הבטן.

סרט לכל המשפחה - הוגו, בימוי מרטין סקורסזה

ריקי כהן

רשות הביקורת לבני, יונתן, בן עשר:  "ילד שהבית שלו הוא בתוך שעון, הוא גר עם אבא שלו, עד שאבא שלו מת בשריפה, והוא צריך לעבור לדוד שלו. הוא גר בקניון ועובר מסעות מופלאים עם כל מיני מכונות, ופוגש איש מופלא שעשה סרטים של פעם. סרט חלומי, כדאי לצפות".

בלוג תרבות: פריק מגזין

"ואו. זו בערך התגובה שמתפוצצת לך במוח אחרי שני עמודים. וואו. ואז אתה קורא את אותם שני עמודים שוב. ושוב. ואז בקול רם כי אתה פשוט חייב לדעת איך זה נשמע בקול רם. שני עמודים. דיאלוג. זה מה שלוקח כדי להבין את הייחוד, את הקצב ואת השימוש של גורדון ליש בשפה האנגלית. לקרוא משפט של ליש זה כמו לצפות בקוסם יוצר כלבלב מבלון נקניק". על ספרו של גורדון ליש, פרו.

פריק מגזין אלטרנטיבי הוא בלוג לתרבות פופולארית עולמית. עמית לוי שמראה למדורי התרבות בעיתונים איך צריך להיות סיקור תרבותי-בידורי אינטיליגנטי ואנין בעידן הזה. הוא מעודכן כפי שמגזין רשת צריך להיות, וכל זה על כתפיו של אדם צעיר שלא מתפרנס ממנו, כמובן. ויוה אליטה.

כתב עת לילדים - הכיוון מזרח לילדים

שיתוף פעולה (בלינק פרטים\9 בין כתב העת "הכיוון מזרח", שעורכים עמרי הרצוג ובת שחר גורמזאנו גורפינגל, לבין האתר המעולה לתרבות וספרות לילדים "הפנקס". כתב העת מגיש סיפורים קצרים וכן סיפורים מאוירים, שהדגש שלהם הוא הזהות המזרחית. בין הכותבים: נאווה סמל, עמית ויסברג, אנגלמאיר, אביחי נזרי, ענבל מלכה ואחרים. הסיפורים הנוקבים מאפשרים להציף דיונים שיתרמו למודעות הילדים, לטעמי החל מגיל 9, בנושאים חברתיים דרך החוויה האישית, ובאופן שונה בתכלית משיעורי החברה בבית הספר.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה