נשים מנהיגות טובות יותר

כלכלה בקטנה: מחקר חדש מגלה שנשים הן מנהיגות יוצאות דופן, חברת נעליים מלזית מוכרת גם גברים ואצלנו אתר קניות בסופרמרקט עושה עלייה. מבזק כלכלה שבועי

22/03/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» חותרת לתוצאות? קלינטון (gettyimages)

מנהיגות:

האם נשים הן מנהיגות טובות יותר מגברים? זאת שאלה שפוליטיקאיות רבות כמו הילארי קלינטון, ציפי ליבני ושלי יחימוביץ, כמו גם נשות עסקים בכירות בעולם העסקים, שנמצאות במיעוט, ישמחו למצוא לה סימוכין. אז אנחנו שמחים לספר על תוצאות מחקר חדש שכלל ראיונות עם כ-7,000 מנהלים בכירים (נשים וגברים) שמתפרסם השבוע  ב Harvard Business Review בנושא זה בדיוק. המחקר מגלה שנשים מדורגות גבוה יותר מגברים בכל הקטגוריות שמגדירות מנהיגות יוצאת דופן. למשל, בתכונות אופי כמו  לקיחת יוזמה וחתירה לתוצאות. אז למה אין יותר נשים בקצה הפירמידה? החוקרים מסיקים שלעיתים מדובר באפליה בוטה ולפעמים ברגשי נחיתות של הנשים עצמן. מתסכל.

שיווק:

מתבאסת מהמחשבה שהשנה תשבי סביב השולחן החגיגי נטולת בן זוג בליל הסדר? את המבצע הבא אסור לך לפספס – "קני זוג נעליים וקבלי גבר חינם". זה הסלוגן המשעשע שחנות נעליים נועזת במלזיה מפרסמת בימים האחרונים. איך זה עובד? הנהלת החנות החליטה לשתף פעולה עם אתר היכרות מקומי, שהגברים החברים בו בוחרים מתוך הקולקציה של הנעליים שבחנות את זוג שהם הכי אוהבים ואף מוכנים לממן עבור הדייט שלהם. הלקוחה שרכשה את הזוג הגורלי צריכה להיכנס לאתר, לראות למי מהגברים יש טעם זהה משלה ולהחליט האם לתת לו לרכוש עבורה לפחות 10% ממחיר הזוג ויותר וזאת תמורת פגישה, כמובן. האם מדובר ברעיון שיווקי הזוי/ מבריק/ שערורייתי – אתן תחליטו.

צרכנות:

במזל טוב ובעיתוי מצוין (אוטוטו פסח) עלה ביום שלישי לרשת האתר mysupermarket, שמאפשר לערוך השוואת מחירים מהירה ואפקטיבית בין סלי מוצרים שונים הנמכרים ברשת. על נפלאות האתר שעושה עלייה מבריטניה תוכלו לקרוא באייטם הבא וגם לצפות בסרטון הזה, שפורש את יתרונותיו הרבים. כרגע ניתן לערוך השוואה מחירים יעילה בין 3 רשתות המזון המוכרות: שופרסל, מגה ורמי לוי אבל סל השירותים של האתר צפוי להתרחב ולהשתדרג.

סלולר:

אם איבדתן כבר פעם אחת את הטלפון הנייד או שאתן חושדות בעצמכן שעם כל העומס בחייכן האירוע הקטסטרופלי הזה עומד ליפול עליכן בכל יום, כדאי שתתעדכנו בכתבה הבאה: כל האפליקציות שיעזרו לכן למצוא את המכשיר האובד בשעת מצוקה. מדובר, כמובן, רק במכשירים מתקדמים –  כמו סמרטפונים וחבריהם אבל אין ספק ששווה לאמץ את אחת האפליקציות שקיימות בשוק ולחסוך לעצמכן כמה וכמה דפיקות לב היסטריות.

נשיאות:

נשיא המדינה שמעון פרס עושה לנו הרבה נחת בתפקידו הנוכחי. השבוע, קצת באיחור, חגגו בבית הנשיא את יום האישה הבינלאומי ולשם כך הוזמנו למפגש מיוחד בבית הנשיא נציגות ארגוני נשים, נשים מובילות בתחומן כמו השופטת בדימוס עדנה ארבל, יעל אבקסיס ועוד. פרס – ג'נטלמן בכל רמ"ח אבריו – התלוצץ עם האורחות והודה שגברים לעולם אינם מתבגרים. "ההבדל בין גבר לאישה הוא שאישה נולדת אימא וכל גבר מת תינוק", הוא הבהיר בחן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה