חדשות העיצוב: תערוכה זו, על שום מה?

מחפשים תערוכות ואירועי עיצוב? אודית לורן בלקין בחרה כמה שווים במיוחד, שמתקיימים מעכשיו ועד סוף חול המועד פסח

21/03/2012
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

Still Life – Still Alive

ביום חמישי האחרון נפתחה, זו הפעם הרביעית, תערוכה בגלריה Talents Design. הגלריה, שבעליה והמנהל האמנותי שלה הוא גל גאון, מקפידה לאסוף אליה מעצבים מהשורה הראשונה ולהעניק להם הזדמנות לפתח מוצרים, להפיק אותם, להציג ולמכור. בתערוכה הפעם מוצגת סדרת פריטי עיצוב חדשים שפותחו במהלך החודשים האחרונים בשיתוף מעצבים מתחומים שונים ולצידה עבודות מתחום הצילום, הטקסטיל והציור. נחמני 34, תל אביב, כרגע ללא מועד סגירה.

עבודה של אביעד משעלי

.

גבולי BorderlLine - תערוכת פרויקטים מקוריים של מעצבי אופנה מהארץ והעולם

במסגרת שנת האופנה בבית העיר (מתחם ביאליק) בתל אביב, תפתח בראשון הקרוב, 25.3, תערוכה אופנתית שבה יציגו שלושה מעצבי אופנה בועטים מפינלנד והולנד ולצדם מעצבים ואמנים ישראלים. האמנים הצעירים שמציגים בתערוכה מבקשים לחקור את הגוף האנושי וגבולותיו ומשחקים עם טרנספורמציות גופניות במשחק של זהויות ותפקידים. בערב הפתיחה יציג המעצב הפיני את קולקציית Nevermind שלו, שהוצגה בשבוע האופנה האחרון בפריז באמצעות 30 דוגמנים והרכב אלקטרוני דני. עוד יוקרן הסרט "Bnei Yehuda on Fire" בנוכחות שחקני קבוצת בני יהודה. התערוכה תינעל בתחילת יולי.

עבודה של דניאל פאלילו

.

מתחת לאף – סיורי עיצוב בעולם: ניו יורק, לונדון, פריז

החל ב-26 במרץ יתקיימו במוזיאון אילנה גור בתל אביב שלושה מפגשי הרצאות עם ד"ר דניאלה אוהד, מרצה וחוקרת תולדות העיצוב. בהרצאותיה תתן אוהד לאוהדי האסתטיקה הצצה לערים הגדולות, לאתרים מרתקים בהן ולתערוכות בכל עיר ועיר. במסגרת ההרצאות היא גם תפנה את תשומת הלב לנקודות נסתרות מהעין בנושא עיצוב ותתמקד במוזיאונים, גלריות, אתרי עיצוב חדשניים, ירידי עיצוב, בתים היסטוריים ייחודיים ומסעדות מעוצבות. המפגש הראשון יסקר את העיר ניו יורק, השני יסקר את לונדון והשלישי את פריז. מפגש אחרון יוקדש לסיור במוזיאון. 125 שקל למפגש בודד ו-345 שקל לכל המפגשים.

מוזיאון אילנה גור

.

קטיף נוריות – חוויה משפחתית קסומה בקדמה

על כביש 40, כשלושה קילומטרים דרומית לצומת קסטינה, מחכים לכם החל ב-30 במרץ מאה דונם של נוריות יפהפיות. משפחות ואוהבי פרחים מוזמנים ליהנות ממרבדי נוריות צבעוניים ולקטוף בעצמם עד מלוא הכלי תמורת 40 שקל בלבד. השדות יהיו פתוחים לקטיף גם בכל מהלך חול המועד פסח ובסוף השבוע שאחריו.

קטיף נוריות

.

סיר לילה – תערוכת עיצוב תעשייתי ומדיה חזותית בשפד"ן

כמו בשנה שעברה, גם השנה יציבו הסטודנטים של המחלקה לעיצוב תעשייתי בצלאל, המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, המחלקה לתקשורת חזותית ויצ"ו חיפה והמחלקות לעיצוב תעשייתי ולתקשורת חזותית של מכון אבני תערוכה דווקא במתחם טיהור השפכים הגדול בעולם במערב ראשון לציון.

בתאריכים 1-12 באפריל יוצגו במקום עשרות עבודות שנושאם מחזור מים. בין היתר, ניתן יהיה לראות כרזות, סרטונים ואביזרים שונים בהם ספר איורים לילדים על עולם הביוב, ג'ריקן למשפחה במחנה פליטים ועוד. בנוסף ניתן לערות במקום סיור אקולוגי בתיאום מראש וכן קיימים במקום חדרי הפעלה לילדים והדרכות מטעם המועצה לישראל יפה.

סיר לילה

.

תערוכת הפרח – תערוכת פרחים בינלאומית בחיפה

בחול המועד פסח, 7-14 באפריל, תפתח בפארק הכט שבחיפה תערוכת הפרחים הגדולה שהתקיימה אי פעם בארץ. על פני שטח של שלושים דונם יוקמו תשעה עולמות ענק של פרחים כשכל אחד מהם יוקדש לנושא אחר: עולם הפרחים, שדרות פריז, הגנים התלויים, ארץ השמש העולה, עולם הפרא, עולם החושים, עולם הפנטזיה, ארץ לעולם לא והגן הנעלם. בשעות הלילה תישטף התערוכה כולה בתאורה אמנותית וכל "עולם" יהפוך למיצג אמנותי יפהפה של אור וצבע. את התערוכה יעצבו אמני שזירה מהארץ ומהולנד שיעשו שימוש בלמעלה ממאה אלף פרחים שיוטסו מכל רחבי העולם לצד פרחים מתוצרת מקומית. לצד "עולמות הפרחים" יתקיימו גם פעילויות אמנותיות, תצוגות ואירועים למשפחה.

תערוכת הפרח

.

יוצרים בצמיחה 4 - תערוכת בוגרי ביה"ס לעיצוב של אורט סינגאלובסקי

ב-8-21 באפריל תתקיים בשדרה המרכזית של קניון גבעתיים תערוכת בוגרי בית הספר לעיצוב של אורט סינגאלובסקי. בתערוכה יוצגו עשרות עבודות של סטודנטים ממחלקות העיצוב השונות, וביניהם אמבטיה מעוצבת שהיא גם ארון; פח מחזור שמועך את הבקבוקים ומזכה בתשלום על הפיקדון; פריטים מעוצבים בהשראת שעונים; אוכף רכיבה שלא עשוי מעור; ספת ספא שמעסה את הגוף, תערוכת כרזות לזהירות בדרכים בשיתוף עמותת אור ירוק ועוד.

עבודה של הדר פרידמן

.

באמצע – תערוכת אמצע של המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון

בחלל האלטרנטיבי של מחסן 2 בנמל יפו תוצג ב-8-14 באפריל תערוכת האמצע המסורתית של המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון. בתערוכה יוצגו מיטב העבודות של הסטודנטים מהשנים א'-ד' וממגוון קורסים. העבודות מייצגות נושאים אקטואליים שמעסיקים את הסטודנטים, ובהם הדרת נשים, מקלטים, תג מחיר, מאבק הרופאים וכדומה. לצידם יוצגו הברקות כמו גוף תאורה בצורת גבעול שנדלק רק במגע עם מים וצוללת שוקולד שהופכת לשוקו. במקביל לתערוכה תופעל חנות שתציע מוצרים מעוצבים וייחודיים פרי יצירתם של המעצבים הצעירים.

עכבר למחשב בעיצוב דוד טל

.

שבוע העיצוב בחולון – שש תערוכות עיצוב בגלריות העירוניות בחולון

בין התאריכים 8-12 באפריל יתקיים שבוע העיצוב השנתי בעיר חולון, שבמהלכו תפתח תערוכה חדשה במוזיאון העיצוב בעיר, יתקיים מפגש פסגה של 15 מנהלי אירועי עיצוב מובילים מהעולם, יוצגו 6 תערוכות עיצוב בגלריות העירוניות של חולון ויופעל מתחם פעילויות עיצוב פתוח ברחבת המדיטק ומוזיאון העיצוב. שתי תערוכות (בבית מאירוב ובשדרות דב הוז) יעסקו ברטרוספקטיבה למעצב זוכה פרס ישראל דן ריזינגר. בגלריה החווה תוצג התערוכה 2.5D של בני הזוג שי לניר ועדי ורבין, בעלי הסטודיו Dvivo, שתעסוק בקשר שבין תלת ממד לדו ממד. בגלריית התיאטרון תוצג התערוכה "שפת רחוב" שבה עבודות נבחרות של משתתפי התחרות "ריהוט ואלמנטים במרחב הציבורי – שפת רחוב". בגלריית חנקין תוצג התערוכה "מבט סבוך" של רותי בנאי, שכמו מעצבת דימויים מן הצומח. בגלריית ויטרינה HIT תוצג התערוכה "חכם (ולא) לעניין" של ידידיה ורדי, שיציג סדרה של מיצגים וצעצועים אינטראקטיביים הבנויים בעיקר מגרוטאות. לצד התערוכה של ורדי יוצגו בחללי המכון הטכנולוגי עבודות של סטודנטים מצטיינים מהמחלקות לעיצוב פנים, תקשורת חזותית ועיצוב תעשייתי.

עבודה של סטודיו דביבו

.

גוף במקום קנבס – פסטיבל ציורי גוף בתל אביב

ביום רביעי, 11 באפריל, יתקיים בכיכר אתרים בתל אביב פסטיבל ציורי גוף שבמסגרתו תיערך תחרות בה ייבחר האמן הישראלי שייצג את ישראל בפסטיבל ציורי גוף שיערך בחודש יולי בדרום אוסטריה. ביום האירוע תהפוך הכיכר למתחם צבעוני שבו עמדות פעילות ואטרקציות, סדנאות יצירה לכל המשפחה, הצגות, ציור מדרכות, ציורי ציפורניים, איפור אופנה ומופע אמנותי.

עבודה של יוני לינגם ומורן ניומן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה