תוצאות סקר מתפקדי קדימה: לבני מנצחת

מיוחד לסלונה: טל שניידר, בעלת הבלוג הפוליטי, ערכה סקר עצמאי בקרב מתפקדי קדימה וגילתה שלבני מנצחת את מופז בפער של 10%

21/03/2012
טל שניידר קבלו עדכונים מטל
  • RSS
» לבני (צילום: gettyimages)

אם הבחירות לקדימה היו נערכות היום, ציפי לבני הייתה מנצחת עם 46% מהקולות ושאול מופז היה מקבל 36% ומגיע למקום השני: כך על פי סקר עצמאי שערכה טל שניידר בין 400 מתפקדי "קדימה". העיתונאית והבלוגרית הפוליטית טל שניידר לקחה על עצמה פרויקט ייחודי אחרי שראתה שאף אחד מכלי התקשורת ומכוני הסקרים לא עורך סקר בקרב מתפקדי קדימה לקראת ההצבעה על ראשות המפלגה ביום שלישי הקרוב. בהחלטה משותפת עם הסוקרת הפוליטית דפנה גולדברג-ענבי (לשעבר סוקרת רשמית של ראש הממשלה אהוד ברק וסוקרת בקמפיינים פוליטיים מאז 1992) הן החליטו לערוך סקר בקרב המתפקדים ופנו למכון המחקר "חקר רייטינג".

ב-2008 במהלך ההתמודדות על ראשות קדימה, בין לבני למופז, חזו מרבית הסוקרים פערים גדולים לטובת לבני אך בסופו של דבר, ביום הבחירות הסתבר שמופז הפסיד לה ב 431 קולות בלבד. עוד "יום כיפור" של הסוקרים כינו זאת אז, בשל חוסר יכולתם של הסוקרים לצפות את העומד להתרחש.

כדי לממן את הסקר פנתה טל, החל מיום שני ה 12 למרץ לגולשים בבלוג הפוליטי שלה, לציבור הגולשים בפייסבוק ובטוויטר והציעה שכל אחד ישתתף בסכומים של החל מ 25 ש"ח ומעלה. ביצוע המימון המשותף, ה crowd funding נעשה באמצעות אתר ישראלי המתמחה בתחום,  מימונה.

84 אנשים החליטו לתמוך בפרויקט ושילמו סכומים שונים החל ב 25 ש"ח, 50 ש"ח, 100 ש"ח, 250 ש"ח ושני גולשים שילמו כל אחד 500 ש"ח. גיוס הכספים נמשך בין הימים שני לשבת, כדי שביום ראשון ה 18 למרץ, אפשר היה לשלם למכון הסקרים על עריכת הסקר.

ואלה תוצאות הסקר:

אם הבחירות היו נערכות היום, 46% ממתפקדי קדימה היו מצביעים לציפי לבני, 36% לשאול מופז, 9% לאבי דיכטר, 5% לא יודעים או מתלבטים, אחוז אחד לא יצביע ושלושה אחוזים מסרבים לענות.

בקרב מתפקדי קדימה שבטוחים שיגיעו להצביע, ללבני מספרים אפילו יותר טובים: 51% יצביעו לה, 38% למופז, 3% לאבי דיכטר, והיתר לא יודעים או מסרבים לענות.

39% ממתפקדי קדימה יגיעו להצביע בעוד ש61% צפויים להישאר בבית. על פי הסקר, האוכלוסייה שצפוייה להצביע בסבירות הגבוהה ביותר היא גברים מבוגרים -  42% מתוך המתפקדים הגברים יצביעו, ורק 36% מתוך המתפקדות. וכן, 57% מבין גילאי 55-64 צפויים להצביע.

כאשר נשאלו חברי המדגם מי הם חושבים שינצח, ללא קשר להצבעתם - הפער בין לבני היה קטן יותר. היא קיבלה 42% ומופז 40%. רק 3% מחברי המדגם חושבים שלדיכטר יש סיכוי לנצח.

המקום היחיד בו מופז מוביל הוא בספקולציות של המתלבטים:  31% מהם חושבים שמופז ינצח ו-28% חושבים שלבני תנצח, 6% חושבים שדיכטר ינצח והיתר לא יודעים.

>> לתוצאות המלאות של הסקר: אתר הפלוג של טל שניידר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך