אמא כיפת ברזל

המדריך המלא לאמהות העורף: אחרי שנעמה רובין בילתה את רוב השבוע האחרון עם שלושת ילדיה במקלט בעומר, קטן עליה הסכסוך הישראלי-פלשתינאי

10/07/2014
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» צילום: thinkstock

הנה הגיעה לה העונה הזו בשנה, שבה אנו נדרשות (או נדרשים?) לבלות זמן איכות מהנה וממושך עם ילדנו בביתנו. עם בואה של עונת הטילים, ריכזתי מספר עצות שישפרו את חוויית האמהות בימים אלו:

1. היכנסי למצב מנטלי של מלחמה - אל תצפי ליהנות מימים אלו או משהיה ממושכת עם ילדייך היקרים. הם אמנם מקסימים, יפים ונבונים, אבל הם כאלה בייחוד כשהם מבלים חצי יום במסגרת חינוכית כלשהי.

2. אטמי עצמך לרעש והמולת ילדים - לא חייבים לשמוע הכל, נסי להתעלם מרעשי הרקע המרגיזים, אך חדדי את אוזנייך למשמע אזעקות. ברעשי רקע מרגיזים, הכוונה היא כמובן לצלילים שמפיקים ילדייך.

3. אל תמלאי את תפקיד המתווכת - כשם שהמצרים לא נוחלים הצלחה מרובה בתפקיד, ניתן להניח כי גם מאמצייך ינחלו כישלון. קווי לשעות רגיעה והפוגה בין מריבה ומריבה והתפללי לאחוות אחים ארוכת טווח.

4. אל תאמיני לכל הצהרה על רגיעות והפסקות אש. ילדייך יבטיחו לך מדי פעם כי הם בשולם לנצח נצחים, אבל ההתמודדות עם האכזבה קשה הרבה יותר מאשר ההתמודדות עם המריבות.

5. העבירי את תפעול כיפת הברזל הביתית לאביהם, ברגע שהוא חוזר מן העבודה. את יירטת מספיק טילים היום.

6. דחסי כמות מקסימלית של מזרונים לתוך הממ"ד או המקלט - נסי לדחוף כמה שיותר זאטוטים חביבים לשנת הלילה במרחב המוגן. צפיפות לא תהרוג אותם, להיפך, היא תספק להם חמימות משפחתית בזמן ההקשבה לסירנה העולה והיורדת ולבומים המגיעים בעקבותיה.

7. אל תשקיעי בהשכבות מורכבות - זה לא הזמן לאמבטיות ארוכות או סיפור בהמשכים, על ההשכבה להיות קצרה ויעילה, כיוון שיש סיכוי טוב שתצטרכי לחזור עליה מספר פעמים במשך הלילה.

8. תמיד, אבל תמיד, תדאגי שבכל זמן נתון, כמות הילדים שיש לשאת למרחב המוגן, אינה עולה על מספר ההורים בבית. זה הזמן לתכנון משפחתי קפדני ושקול.

9.  נסי לשכנע את הזאטוטים כי שנת הצהריים חשובה מאד בכדי שיהיה להם הכוח להמשיך ולהילחם בסלון הביתי בכל האויבים מסביב (רק אל תצפי להצליח בכך).

10. זכרי שהמדינה כולה נושאת את עיניה אלינו, אמהות ישראל, מוקירה אותנו ומחזקת אותנו בעמידתנו העיקשת וחסרת הפשרות מול כל המכשולים והמהמורות שמציבים לנו ילדנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה