7 רעיונות לפעילות במרחב המוגן

מטפסים על קירות המרחב המוגן? הנה 7 רעיונות נפלאים לפעילות איכותית ומסיחת דעת עם ילדים

12/03/2012
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS

שהייה עם ילדים במרחב המוגן היא אתגר, הסחת הדעת היא מטרה ראשית כדי להרגיע את החרדות, ולכן נקדיש לכם את המדור הזה עם רעיונות שימושיים ומבדרים, שמתאימים לקשת רחבה של גילאים.

1. איך להכין סרט ביתי  - מתוך הבלוג ג'ינג' של אורית גידלי

אחד הבלוגים הטובים ברשת בנושא יצירה עם ילדים, אמהות ושירה מציע מדריך קלולס להכנת סרטון וידאו עם הילדים, כשכל מה שצריך זה את תוכנת windows live movie maker שמגיעה ממילא עם וינדוס. גידלי מפרטת כל שלב עם תמונות מסך, נותנת רעיונות לעלילה, איך לשלב תמונות JPG וסרטונים אחרים מיוטיוב, שלב העריכה, ושילוב אפקטים. כבר לא צריך לפנות לקולנוענים מקצועיים, ואפשר לתעד ככה את הרגעים האינטימיים במרחב המוגן, או סרטונים מבדרים שיבריחו אתכם לעולם אופטימי יותר.

2. הכנת משחק מסירות זוגי מחבל ובקבוק פלסטיק - מתוך האתר "ישלה" - רעיונות ליצירה עם ילדים

2 בקבוקי פלסטיק ליטר וחצי מאורכים

4 בקבוקי פלסטיק רחבים

חבל

צבע ומכחול

נייר דבק

מדבקות

מספריים, זה כל מה שצריך להכין את המשחק המתוק הזה שיסייע להוציא קצת מרץ במרחב המוגן ויעסיק אתכם זמן ניכר ומהנה.

3. מכתבים, כן, כמו פעם!

זוכרים שכשהיינו קטנים, היינו מאושרים מאוד לקבל מכתב בדואר מחברים לעט שמצאנו ב'מעריב לנוער' נניח? לא מיילים, לא פייסבוק, מכתבים בכתב יד, זה שהולך ונעלם לנו עם המעבר לחיים ברשת. מה דעתכם להחליט על אנשים קיימים או דמיוניים ולכתוב להם ביחד או לחוד מכתבים? להחליט שבזמן שקט אפילו תשלחו אותם ביחד בדואר, הליכה לסניף הדואר ושליחת המכתב היא אירוע נחמד מאוד לקטנים, ויש משהו אינטימי, עשיר, בחוויה של לחכות למכתב, למשש את הנייר, לקרוא בנחת בלי הסחות דעת. אפשר למען אותם לכל מיני: חברים מעיר אחרת, קרובי משפחה, וגם לאנשים שכבר אינם, לישויות דמיוניות, בוב ספוג (קצת קשה לשלוח בדואר, אבל יכולים לצאת דברים נהדרים).

4. זה כל הקסם

אדווה שביב (גילוי נאות: היא חברה והילדים שלנו חברים), ד"ר לפילוסופיה וחינוך הקימה אתר שכולו עוסק ביצירה, השכלה והעשרת אופקים של ילדים. יש בו מאות רעיונות וסרטונים, אהבה גדולה להעשרה של ילדים וסכנה לרגשי אשמה על היותך פדלאה שמבלה יותר מידי בפייסבוק. כמה היילייטס מתוכו:

פעילויות פשוטות וזולות עם הילדים בבית

איך עושים שידת מגירות מקופסאות קורנפלקס

לחנונים: השבוע בהסטוריה לילדים - סקירות של אירועים חשובים בהסטוריה באופן מותאם לילדים וגם לנו

הכנת קפסולת זמן משפחתית

5. דפי צביעה ברשת עם צביעה מקוונת או ידנית

מאגר דפי הצביעה הענק והמחולק לקטגוריות נוחות של מכללת באר שבע

דפי צביעה של דמויות אהובות בעולם הילדים

6. כתבו את ספר הילדים בדרך שלכם

ספרי הילדים האהובים על הילדים יכולים לקבל עלילה משלהם בעזרת הדמיון המשותף שלכם. הציעו להם לשנות את הסיפור כראות מוחם, להעניק לו התפתחות עלילתית שהסופר/ת לא חשב עלילה, דמויות נוספות, דיאלוגים שאינם בספר, ותעדו את זה במחשב, בכתב או אפילו באייפון. זו פעילות שיזכרו וישמחו לחזור אליה. סופרי ילדים רבים שמחים לקבל משוב של קוראיהם ואפשר לשלוח להם את היצירה, אפשר לנסות לאתר אותם בפייסבוק או דרך הוצאת הספרים. אפשר גם לבדוק באתר המצוין הזה - דףדף.

7. אפליקציות לאייפון/אנדרואיד

Songify! אפליקציה מבדרת - ואפילו מאוד. היא מציעה להקליט את קולכם מזמרים כשברקע אתם בוחרים ליווי מוזיקלי (דאנסי ברובו) והיא מפלטרת את קולכם באופן משעשע להפליא, ומעבירה דקות ארוכות של צחוקים משפחתיים. אפשר להוריד אותה ולהשתמש מהמחשב הבייתי, מטאבלטים ואייפודים, ולהפוך את הילדים למבצעים ווקאלים - הם לא יאמינו למשמע אוזנם.

Mad Pad של Smule

מאפשרת להקליט את הרעשים המקיפים אתכם ולהפיק מהם קליפים. אם עד עכשיו שיתפנו טקסטים, תמונות, וידאו, כעת משתפים קולות מסביבת חיינו, בצירוף תמונות ווידאו. אל שתי האפליקציות הגענו בהמלצת כנרת רוזנבלום באתר ג'ינג'.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה