מערכת היחסים שלי עם האוברדראפט

עופרי ארבל נפגשת לבראנץ' עם גלי שבד - ראש אגף שיווק בבנק לאומי. מסקנות: מערכת יחסים עם גבר בהחלט דומה לקשר עם הבנק

11/03/2012
עופרי ארבל קבלו עדכונים מעופרי
  • RSS

אני מאלה שיגידו עליהם שהם אוהבי בריות באשר הם, כי חיובי תמיד לוקח שלילי. אני בעיקר אוהבת אנשים טובים, מצחיקים, שנונים, נדיבים, מפתיעים וכאלה שהינם בני אדם. אני אוהבת גם גברים וגם נשים, אבל בתור אישה, כשאני פוגשת אישה מדהימה, יש לי מין סוג של גאוות יחידה שכזו.
..

לפני מספר ימים, נפלה בחלקי הזכות להכיר כ-20 נשים מיוחדות. כל אחת בדרכה. נפגשנו, שמונה כותבות של סלונה עם שמונה נשים מבנק לאומי, לארוחת בוקר שאורגנה על ידי אתר סלונה היקר לליבי. לפני המפגש, תהיתי ביני לבין עצמי, אם יהיה לנו על מה לדבר, הרי אנחנו כל כך שונות לכאורה. בסוף, לא רק שהיה על מה לדבר, נותר עוד על כל כך הרבה לדבר, עד שהצטערתי שלא נפגשנו לחמשוש ארוך שכזה.

..

עופרי ארבל - סלונה,  גלי שבד- ראש אגף השיווק של בנק לאומי (צילום: ישראל סאן)
//

אותי ציוותו עם גלי שבד. גלי היא ראש אגף השיווק של בנק לאומי. יש לי וידוי: התרגשתי קצת שציוותו לי מישהי כל כך בכירה, הרגשתי מיוחדת ותהיתי על מה גלי ואני נדבר. איך מקשרים יחסים עם בנק? (חוץ מכמובן הדבר הטרויאלי ביותר שעלה בראשי: מערכת היחסים שלי עם האוברדראפט).
גלי הדהימה אותי תוך פחות משתי דקות. לא הייתי צריכה אלכוהול, לא הייתי צריכה אווירה חשוכה ומוזיקה מתוחכמת. גלי הספיקה, כי כשיש לך את הדבר האמיתי מול העיניים, אתה לא צריך את כל המסביב.

// ..

להיות עם הדבר האמיתי

גלי אמרה לי שכשציוותו אותנו, היא רצתה להיות עם זאת שכותבת על יחסים, כי מבחינתה, שיווק, זה דבר ראשון מערכת יחסים שלך עם הלקוח והצרכן. היא הסבירה לי שאתה צריך להבין אנשים דבר ראשון, לדעת מה מרגש אותם, מעניין אותם, עושה להם את זה, בשביל לדעת לשווק, ממש כמו במערכות יחסים שאני כותבת עליהן. כל כך מדוייק.
//

תיק תק התחלנו לשוחח על מערכת היחסים שלי עם הבנק שלי והסברתי לה שהיא אמביוולנטית: אני צריכה אותה, אבל אני לא יודעת איך להתנהל בה, כי אני לא אדם של האותיות הקטנות וגם לא ממש בקטע של יותר מידי אחריות. מצד אחד אני חייבת לתת דין וחשבון ומצד שני לא ממש בא לי. האמת, שגלי גרמה לי להסתכל על הדברים אחרת. אני אוהבת שאנשים גורמים לי להסתכל על הדברים אחרת, כי זה אומר שאני לומדת ובתור אחת שתמיד העתיקו את המחברות שלה, אני בהחלט נהנית להציץ למחברות של אחרים.
//

עכשיו, אני אדם חושב. אני אוהבת לחשוב, גם אם אני לא חושבת ברצינות ובעקבות שיחתנו, חשבתי לעצמי על מערכות היחסים שלי באופן כללי והגעתי למסקנה שמערכות היחסים האישיות שלי, די מדמות את מערכת היחסים שלי עם הבנק שלי. הנה כמה דוגמאות:

מה בין מערכות היחסים שלי למערכת היחסים שלי עם הבנק?

//
1. אני למשל, נורא רוצה שיום אחד אופירה מהבנק תתקשר אלי ותגיד לי שהיא ממש גאה בי שיש לי פלוס ומה עושים עם כל הפלוס הזה. על אותו עיקרון, אני גם נורא רוצה שהגבר שאיתו אני יוצאת יתקשר אלי ויגיד לי שיש לי כל כך הרבה פלוסים ומה עושים עם כל הטוב האלה.

//

2. אני גם נורא רוצה לא להיות תלויה בבנק שלי. אני רוצה שבכל רגע נתון אני אוכל לעשות כל מה שעולה על רוחי בלי להתחשבן. אותו הדבר זה גם עם הגברים שלי: לפעמים לא בא לי לתת דין וחשבון ופשוט לעשות מה שבא לי. זה לא תמיד מתקבל טוב. מהבנק אני מקבלת: "נו נו נו", מהגבר, זה משהו כמו: "אנחנו לא משדרים על אותו גל." להבדיל מגברים, הבנק שלי תמיד איתי (ממש כמו הסיסמא שלהם), אז הוא כבר ביתרון של אחד אפס.
//

3. לפעמים אני לא עונה לבנק, כי אני יודעת שזה לא הולך להישמע טוב, כמו  שלפעמים אני לא עונה לגבר, כי לא בא לי לשמוע איך זה הולך להישמע. בשני המקרים אני עדיין נשארת טיפה סקרנית מה הם רצו להגיד לי. לבנק אני תמיד אחזור בסוף, לגבר, תלוי כמה זה באמת מעניין אותי. שתיים-אפס לבנק. משום מה אני מרגישה שיש איזשהו באג בכל הקטע של מערכות יחסים: זה אמור להיות ממש פשוט ומשום מה זה מאוד מורכב. עם הבנק זה אמור להיות הכי פשוט בעולם: אני מכניסה כסף והם שומרים לי עליו. כרגע יש איזשהו באג, שאני לא מכניסה מספיק כסף, אז אין להם כ"כ על מה לשמור, אבל אני עובדת על זה./.../

עם גבר, זו אמורה להיות אותה הפשטות: אם יש לי מה לתת, הוא אמור לרצות לשמור עליו. משום מה, זה לא תמיד קורה. סוג של אניגמה.
..
בואו ניקח מקרה היפותטי: נגיד ונמאס לי מהבנק שלי ואני מחליטה לעבור לבנק חדש. הם יקבלו אותי יפה, ישאלו אותי מה הציפיות שלי, יתנו לי אופציות ותמיד ישמחו לקבל אותי. עכשיו בואו נאמר שנמאס לי מהגבר שלי ואני מעוניינת לעבור לגבר חדש: הוא יבדוק אותי מכל הכיוונים ולעיתים, גם אם הוא יגיד שהכול נראה נהדר, הוא יגיד "אבל". אצלי אישית המילה "אבל" מתקיימת רק במקרה אחד: כשבדקתי, ניסיתי, אבל לא אהבתי/התחברתי או מה שזה לא יהיה.

..

האמת, שפתאום אני מתחילה להבין שהגבר שלי צריך להיות כמו הבנק שלי:

..

הוא תמיד ישמח שהכול בסדר, תמיד יתקשר כשהוא ירגיש שמשהו לא בסדר, הוא יגיד לי כל הכבוד, גם על משהו שנראה טריוויאלי, הוא יקבל אותי בטוב וגם ברע, הוא יעריך את כל מה שאני מנסה לעשות בשביל עצמי וגם בשבילו, הוא יאהב אותי לא רק בגלל הטוב, אלא גם למרות הרע ובכל פעם שאני מתקשרת, הוא יגיד לי בדיוק כמו שאופירה מהבנק אומרת לי: "עופריקי, מתוקה שלי, יפה שלי ומוכשרת שלי, איך אני יכולה לעזור לך ואיך אני יכולה לעשות שיהיה לך טוב?"
ממש בנק של תכונות נפלאות הבנק הזה שלי. לא ידעתי שיש לי כזאת גישה לפיננסים.

..
שולחן הבראנץ' בננה בר לפני בואנו (צילום: ישראל סאן)

..
..

ולסיכום, להלן בנק קטן של מחמאות עם טיפ גדול לסיום: תודה לבנות הנפלאות של סלונה שמאפשרות לי לחוות מפגשים כאלה מיוחדים ונדירים. נשים נפלאות אתן. אני גם רוצה להודות לכל הנשים שפגשתי במפגש מיוחד זה. נשות טעם, חדווה, בינה ושמחת חיים. ואני רוצה להודות לגלי. על שעה וחצי מופלאה ומוקסמת. תודה גלי על כל מה שגילית לי ופניה אחרונה לגברים שביניכם, הנה טיפ מעולם הפיננסים, שאתם יכולים ליישם בעולם היחסים: בחיים, הכול זה סיכון ורווח. בשביל להרוויח, צריך להסתכן, אחרת, ההפסד הוא כולו שלכם.
..

צ'אצ'ינג!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה