6 מיתוסים על היכרויות באינטרנט

לעבור באתר היכרויות כדי להכיר פרטנר לחיים זה היום כמו לעבור בטרמינל כדי להמריא. הליך שגור. שישה מיתוסים שהגיע הזמן להפריך

24/02/2014
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS

 

היכרויות באינטרנטאומרים על היכרויות באינטרנט כל מיני דברים. בוא נבדוק שישה מהם מקרוב.

1. זאת לא היכרות רומנטית

..

קל להיות ציניים לגבי אתרי היכרויות. אנשים מעדיפים שיתאהבו בהם כשהם עומדים לתומם ברמזור או קונים קישואים במינימרקט, בעדינות לא מודעת. התאהבות בין שולחנות בחתונה של בת הדודה – זה רומנטי, וכיף לספר על זה אחר כך לילדים.
למה להתפעל ממישהו או מישהי על סמך תמונה וכמה משפטים שהוא כתב על עצמו, זה קסום פחות?
חברה קרובה שהתחתנה לאחרונה בפעם השנייה, מתביישת לספר שהיא והוא הכירו בג'יידייט. היא מצאה ניסוח ביניים ואמרה לילדים שלהם (ילדים גדולים) שהם "הכירו במחשב". היא מקפידה לציין שחברות פתחו לה את הכרטיס והוא והיא בכלל היו בלי תמונה. שהוא בעצם היה הרביעי שפנה אליה. לא יותר. כלומר יד הגורל וקופידון היו פה ולא איזו הרשמה מסודרת וחסרת תנופה, באתר היכרויות. אבל כל העסק הזה של התאהבות, הוא מקסים ומיוחד גם ככה, וזה לא באמת חשוב איפה הוא התחיל. למצוא מישהו שעבורו תהיו זה או זאת שמוותרים בשבילם על כל השאר -  זה שתקסמו לו באמת ויהיה לו גם את סל הנתונים שגורמים לכם להרגיש נהדר, זה עניין די נדיר, אז למה לא להגדיל את ההיצע שאתם בוחרים מתוכו? אם אתם באמת רוצים לעזור לקופידון,  תעשו מאמץ קטן ותשימו את עצמכם במקם מרכזי.
..

2. מסתובבים שם שועלים מקצועיים

..

כמו בכל מקום אחר גם בין הנרשמים לאתרי היכרויות יש כאלה שרוצים כיבושים מהירים ולא מערבבים את הלב שלהם באמת, למרות שהם מעמידים פנים שכן. הם נמצאים גם בפייסבוק ויכולים להתחיל איתך שם,  והחברה של החברה שלך יכולה להכיר לך אותם בטעות, בלי לדעת שהם כאלה. אם לא מחדדים חושים ולא מתמסרים בגוף ובנפש, רק כשברור במי מדובר – אפשר להתאכזב במקומות שונים בחיים. מי שלא רוצה  להתערבב עם מי שלא ראוי לו, שלא יעשה דברים נחפזים, גם אם שניים-שלושה סימנים הראו שעומד מולכם הבנאדם הכי מתוק בעולם והכל בסדר. ואם כבר התרסקתם – סלחו לעצמכם. במקומות בהם הרגש והשכל דרים ביחד – לא כל ההחלטות נכונות. יש מפלות באתרי היכרויות באינטרנט אבל יש בהם גם אנשים טובים. אתרי היכרויות שדורשים תשלום אולי גם מצמצמים את הגולשים שלהם לכאלה שבאמת לוקחים את זה ברצינות.
..

3. אין שם אנשים איכותיים

נכון, כי האיכותיים יושבים בברים, שותים יותר מדי ותולים מבטים מיואשים בדלת למיקרה והיא תחליט פתאום למצוא חנייה באיזור ולהיכנס? לאנשים איכותיים הרבה פעמיים אין זמן ואפשרות ליצור לעצמם הזדמנויות להכיר, בין השאר כי עסוקים בלבנות לעצמם חיים איכותיים. לגלוש לפני השינה ולבדוק אם יש שם מישהו שמתאים לך, זה איכותי ממש כמו לנדנד לחברים שיכירו לך.
..

4. זה לא טבעי וזורם
..

אם יש מולכם מישהו שמתאים לכם, זה יזרום. אם כל ההיכרות האינטרנטית מרגישה מגושמת ומאולצת, אולי זה אומר משהו על מידת ההתאמה שלכם ולא כדאי להתקדם.
..

5. קונים שם חתול בשק
..

נראה שמספיקה פעם אחת בה התיישבתם מול מישהו והבנתם שלא שאלתם אם התמונה היפה שלו עדכנית, כדי שזה לא יקרה לכם שוב. כדאי להקשיב לרמזים כמו: נפצעתי ברגל ומאז אני לא עושה כושר – רמז שמדובר בעודף משקל, כדי לא להיות מופתעים. אל תתביישו לבקש יותר מתמונה אחת ממי שפנה אליכם ואם המצולם חבוש בקסדת אופניים ומרכיב משקפי שמש - מותר להעיר על זה ולבקש תמונה שבה רואים יותר. תרגישו בנוח להיפגש רק עם מי שהוא גלוי באופן שמרגיע ומספק אתכם. בגדול היכרות שהתחילה ברשת - לא אמורה להיות שונה מהיכרות שמתחילה בחיים האמיתיים. גם שם לא מספרים על ההתחלה הכל וכמות הפרטים הראשונית היא לא גדולה.
..

6. זה פאתטי
..

המוצלחים, הברנז'אים, חושבי הטובות על עצמם וגם נטולי ההצלחות - כולם שם. אולי הולכים וחוזרים. אולי מבצעים גיחה ממוקדת, מצטיידים ונעלמים. אולי משתמשים בו כנתיב פעולה מרכזי ואולי מחזיקים אותו כאופציית רקע לבדיקה בתקופות מסוימות. אתר הכרויות מהוגן הוא היום תחנת מעבר מאד מגוונת מבחינה אנושית ועשירה מאד. כמו נמל תעופה שחיבים לעבור דרכו כדי להמריא. הרבה צורות חיים יש בטרמינל הזה. מי שמתעקש לראות רק את הטיפוסים שלא נראים לו, יראה רק אותם. מי שהמבט שלו רחב יותר, יראה שם גם הרבה יותר רגש וכנות ממה שניתן לצפות. למעשה הרבה כרטיסי חבר הם מעניינים פשוט כחומר קריאה אמיתי ומחודד. אוסף הציטוטים הרגישים שלי מג'יידייט כולל משפטים כמו: "רוצה להיות הגרב הישנה הזאת שרגילים אליה ולא זורקים אותה למרות שיש בה חורים".  לא מקסים?
..


..

מיכל פוסמן:  דייטים - כך עושים עם זה נכון
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך