חמישה בלוגי אופנה זרים שאתן חייבות להכיר

בלוג שמייצר בכל פעם לוק של מיליון דולר, אושיית פין-אפ עם אסטתיקת רטרו ומחווה מעודכנת למרתה סטיוארט. קבלו את החמישייה הפותחת

05/03/2012
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS
» רטרו אמיתי, מתוך הבלוג Super kawaii mama

לבלוגספירה הבינלאומית, בייחוד בכל הנוגע לנישת האופנה, יש נטייה מרגיזה להאדיר ולשים את הדגש על בלוגריות מסויימות, בעוד שאחרות נדחקות לשוליים, גם אם הן הספיקו לצבור עדת מעריצות מבוססת.

אז בעוד שישנן בלוגריות שכל מי שמעורה ברמה הבסיסית בזירת האופנה הוירטואלית הזה מכירה, כמו לדוגמא הצ'רי בלוסום גירל או הבלוג של בטי, דווקא הבלוגים המעניינים ביותר הם אלו שלא בהכרח מקוטלגים בתור הכי מצליחים וידועים.

זה בדיוק מה שגרם לנו להתחקות אחר אותם בלוגים ובלוגריות, אלו הפחות ידועים ומוכרים, ולהגיש לכן את רשימת  הטופ פייב של הבלוגים הבינלאומיים שאתן מוכרחות להוסיף למועדפים ולרשימת הקריאה השבועית-

Atlantic pacific-

על אף שמדובר בבלוגרית בעלת פוטנציאל מסחרי גדול, לאו דווקא מהסוג שאנחנו נוטים לחבב באופן מיידי, יש בה משהו שהצליח בכל זאת לחדור לרשימה האקסקלוסיבית שלנו. כנראה שמדובר ביכולת שלה לשלב בין פריטים שמקורם ברשתות מסחריות, מהסוג שנגיש לכולנו, לבין מותגי ביניים ומותגי עילית, וליצור ביחד עם כל הערבוביה הזו לוק שנראה כמו מיליון דולר ולא סנט אחד פחות.

הרי בלוגריות האופנה המובילות בארה"ב, רוקחות אאוטפיטים המבוססים בעיקר על מותגי על, שלא פעם נשלחים להן במתנה. על אף שאי אפשר שלא להעריך את התוצר הסופי, סביר להניח שבניית אאוטפיט כזה לא כרוכה בעבודה קשה מדי.

דווקא כאן השילוב בין ההיי סטריט לבין העממי והעובדה שהבלוג מצליח למקם את עצמו מבחינה ויזואלית באותה שורה יחד עם הבלוגים המובילים, אלה המבוססים על העילית בלבד, הם אלה שגורים לנו לחבב את הבלוג באופן מיוחד.

להבדיל מבלוגריות אחרות, שניחנו גם בכשרון כתיבה, כאן לא תמצאו הגיגים בנוגע לעולם האופנה. בהתאם לכך הבלוג לא מתיימר לספק שום דבר מלבד אאוטפיטים ומידע טכני אודות היכן ניתן להשיג את הפריטים. מדובר בבלוג שכיף להעביר איתו את הבוקר, לצד הקפה, מבלי להקדיש לכך חשיבה מרובה.

גם אינפורמציה רבה לגבי בעלת הבלוג לא תוכלו למצוא כאן, ולכן מעבר לעובדה ששמה בלייר והיא נוהגת לכנות עצמה Bee, מעט מאוד ידוע לגביה קורותיה או לגבי הקשר שלה לעולם האופנה. עוד נוכל לספר לכן, שמדובר באמריקאית ילידת פרנסיסקו, מה שיכול להסביר את הבלונד הזוהר ואת הגזרה הדקיקה.

Flashes of style-

כנראה שכל רשימת בלוגים שמכבדת את עצמה מוכרחה לכלול בלוג בסגנון וינטג', ולמרות זאת בחרנו לחוס עליכן ולבחור בלוג שהוא וינטג' לייט בהגדרתו, כזה שלא צועק 'אני אוהבת יד שניה ונפטלין' באופן מובהק.

בהתאם לכך, לא תוכלו למצוא ולו פריט יד שניה אחד בכל קורות הבלוג הזה. מה בכל זאת גורם לו לענות להגדרת הוינטג'? כנראה שמדובר בחוסר נכונותה של בוני, בעלת הבלוג, ללכת שולל אחרי טרנדים, לפחות כאלה שלא מתכתבים עם הסגנון האישי שלה, ויכולתה לברוא אאוטפיטים שיש בהם נגיעה של רטרו.

יש גם משהו בסגנון הצילום, עם הפילטר המרומז, באתרים שבהם בוני בוחרת להצטלם ובאווירה הכללית של הבלוג שנותנים תחושה של וינטג', במינונים נמוכים, כאלה שיתאימו לא רק למעריצות הז'אנר.

בעוד שהבלוג הראשון ברשימה הוא פרקטי יותר, במובן שהוא מפרט בדיוק היכן ניתן להשיג כל פריט ופריט שלובשת בלייר, הפעם מדובר בבלוג שאמור לתפקד על תקן לוח השראה בלבד, שכן בוני בוחרת להסוות היטב את מקורות הפריטים שלה, מה שכאמור מוסיף לתחושת הוינטג' הפוקדת את הבלוג.

על אף שגם מחברת הבלוג היא לא בדיוק כותבת בחסד, כאן תוכלו למצוא קצת יותר מהגיגייה האישיים, מה שיכול להקל על ההזדהות עמה ביחס לבלייר הדיסקרטית. אם תרצו הצצה אינטימית יותר לעולמה האישי של בוני, תוכלו גם לעקוב אחרי הטאמבלר שלה, שמציג את ראייתה האסתטית, שלא קשורה באופן ישיר לאופנה.

Cupcake’s clothes-

מספיקה הצצה אחת בבלוג של ג'ורג'ינה, כדי להבין שלא מדובר כאן בבלוגרית אופנה מן המניין. בעוד שבארץ מקובל לחשוב כי נשים מלאות צריכות להחביא ולטשטש את המשקל שלהן, רצוי באמצעות מדים שחורים, ג'ורג'ינה מראה שההיפך הוא הנכון, ומתעקשת ללבוש בגדים צבעוניים ובוהקים בראש חוצות.

למעשה, ההתרעמות של ג'ורג'ינה בכל כללי ההתנהגות המקובלים של המלאות כל כך בולטת, עד שזו החליטה לברוח לצד השני של המתרס, באמצעות לבישת פריטים שלא רק שלא ניתן להתעלם מהם, אלא גם בלתי אפשרי להסית מהם את המבט.

אז נכון, לא כל אחת תצליח להתחבר לסגנון הזה ובוודאי קשה לתאר איך הוא יעבוד בארץ, כל הקוואי שיק הזה, ובכל זאת, קשה שלא להעריך את התעוזה של ג'ורג'ינה הבריטית, כמו גם את היכולת שלה לשלב בין גוונים עזים ובין פרינטים מתנגשים ולהיראות בכל זאת כמו אושיות אופנה, ולא כמו 'עוד מלאה' כפי שהיו בוודאי ממהרים לסווג אותה בנסיבות אחרות.

כל מי שרוצה מנת סוכר טהורה לפני או בסיום יום העבודה, כזו המורכבת מצבעים עזים, לקים יפים  והדפסים של ארנבונים וכלבלבים, בוודאי תאהב את הבלוג הזה עד מאוד. הבלוג בהחלט לא מיועד לציניקניות. או לחובבות שחור.

Super kawaii mama-

אז נכון, הבטחנו שלא תמצאו כאן שום בלוגי וינטג' פרופר ברשימה הזו, ובכל זאת, אי אפשר להתעלם מקנדיס האוסטרלית, בעלת הבלוג סופר קוואי מאמא. על אף שמדובר בבלוג וינטג' מובהק, לא היינו אומרים שזה בהכרח המושא שלו, כי אם כוכבת הבלוג עצמו, קנדיס, שהיא במקרה גם אושיית פין אפ מצודדת להפליא.

אז חוץ מאסתטיקת הרטרו, שתמיד כיף לעיין בה, ובאה לידי ביטוי לא רק באאוטפיטים של זארה במראה פיפטיז כפי שמקובל בבלוגים אחרים, אלא בתרבות וינטג' שלמה, מהסוג שמוכרת בעיקר לעדת ההיפסטרים המתאמצים- יש כאן הצצה לעולמה של קנדיס עצמה, יחד עם סרטונים שהיא מפרסמת אשר הופכים אותה בין רגע לדמות תלת מימדית מעניינת.

בנוסף, תוכלו למצוא כאן מדריכים, או "טוטוריאלס" כפי שמכנים אותם אחיותיה בגולה, הכוללים מידע מפורט אודות מריחת אייליינר או אפילו הכנת קישוטי ציפורניים בסגנון אנגרי בירדס, לטובת כל המאותגרות שביננו.

Love Meagan-

בלוגרית נוספת שמופיעה לעתים תכופות בפיד שלנו היא מייגן, בחורה אמריקאית טיפוסית, עם סיפור חיים לא טיפוסי כל כך. בעוד שהבלוגריות האחרות ברשימה מתעסקות בעיקר באייליינרים ובבגדים יפים, מייגן לא חוששת לשטוח את סיפור חייה בפוסטים ארוכים, לטובת כל מי שמעוניין לקרוא.

כיאה לאישיות עמוקת רבדים, בבלוג של מייגן לא תמצאו רק פוסטים בסגנון 'תראו-כמה-יפה-מה-שלבשתי' אלא גם מדריכי DIY שממחישים עד כמה היא יצירתית. למעשה, ישנם אזורים שלמים בבלוג שמוקדשים להדרכות שיער ולפרוייקטים בסגנון 'עשה זאת בעצמך' בתחום האופנה והבית, כך שאם יום אחד נפסיק להתעצל ונרצה להפוך ליצירתיות כמו מייגן, הבלוג שלה הוא תחנה טובה להתחיל בה.

הכנת קייס מאולתר לאייפון או שדרוג נעלי עקב בסיסיות לנעליים בהדפס שיני כלב ועם עיטור פון פון- יו ניים איט, מייגן עשתה הכל, בכשרון מעורר קנאה, יש לציין. היא בהחלט מעוררת בנו רצון להעיר את המרתה סטיוארט החבויה בתוכנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה