חלמתי שאני מתחתנת

הדס בשן חלמה שלפלאפון יש פרסומת על פיה שאיפתה היחידה של אישה היא להתחתן - ומה זה משנה עם מי

01/03/2012
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS
» סבתא, תני לישון (צילום מסך)

חלמתי שלפלאפון יש פרסומת על בחורה שחולמת שהיא מתחתנת. היא מתרוצצת ברחוב, מתארגנת על שמלה, פוגשת את סבתה הנודניקית ואז גם את החתן שלה, שהוא האהוב שלה מכיתה ג'. חלמתי שככה  מסבירים לנו כי השניים הם זוג מהחלומות, ממש כמו צמד המכשירים שפלאפון רוצים להעניק באיזה מבצע.

עד שאתעורר, מכוסה בזיעה קרה -  הנה כמה שאלות לפלאפון ולחברת הפרסום אדלר חומסקי:

1. האם צמד המילים "זוג" ו"חלומות" מובילים אתכם רק למחשבה על בחורה הכמהה לחתונה? זוהי בעיניכם הפנטזיה היחידה והאולטימטיבית של נשים בימינו? מדוע למשל היא לא חלמה שהיא "מאוהבת" או "מאושרת"? כנראה שרגשות כאלה הם נושאים למודע בלבד, אבל תת המודע של הגיבורה שלכם שואף קודם כל לסידור הממוסד - למילים הנחשקות האלה -  "אני מתחתנת". גם אני. סוף סוף. טוב, זה מובן  - אחרי הכל חתונה היא ארוע הרבה יותר משמח לאישה מאשר נישואים.

2. למה דווקא כיתה ג'? מדוע האהוב היה חייב להיות משלב כל כך מוקדם בחייה?  נדמה לי שבפלאפון מנסים לאמר לנו שרווקות שחולמות שהן מתחתנות, זה רק כי הן פספסו הזדמנויות בעבר. אם היא הייתה מספיק חכמה להתחתן איתו מזמן, היא לא הייתה סובלת מנדודי שינה. לא פלא שכולם מסמסים לה "ערה". שימו לב -  הגיבורה שלנו הפכה בעצמה לילדה קטנה בסוף הפרסומת. היא אולי נראית כמו אישה עם מחשבות, כמיהות ורצונות בשלים ומורכבים - אבל בתוך תוכה היא מעולם לא עברה את כתה ג'. ככה כל הבנות, חוץ מאלה שנשואות כבר. הן חולמות על סמארטפונים.

3. איך זה יתכן שדווקא בעולמות של פרסומות פלאפון, הקסומים והיפים ומלאי היצירתיות - יצרו פרסומת כל כך מוגבלת מחשבתית, בורגנית ושמרנית? פרסומת שבה החשוב הוא ללכת בתלם, בשמלה יפה, ומה זה משנה עם מי? חשבתי שהסלוגן היה "עולם שלא הכרת", אבל את העולם הזה אני מכירה היטב, עד כדי פיהוק. אולי כדאי למצוא סיסמא חדשה. משהו כמו: "פלאפון - להיות כמו כולם". או "פלאפון - הפשרה של הדור הבא".

חלמתי שאני חיה במקום ובזמן שמבינים כי יש לי עוד שאיפות בחיים מלבד להתחתן. חלמתי שיש הבדל בין נשים לילדות. חלמתי שלא מוכרים את הכבוד העצמי שלי בשביל לפרסם חברה סלולרית.

לילה טוב.

>> לכל הטורים של הדס בשן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה