דלק לנשמה

אין לנו בשורות על מחירי הדלק, אבל גילינו את האפליקציות שיחסכו לכן דו"חות חנייה. וגם: אנשים עשירים הם פחות נחמדים, וזה בדוק. מבזק כלכלה שבועי

01/03/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» שווה להחזיק רכב? צילום: Thinkstock

רכב:

השבוע העליות המטורפות במחירי הדלק לא ירדו מהכותרות ובצדק. מה יהיה בעתיד? האם בכלל שווה להחזיק מכונית במציאות הזו? נראה שזה זמן טוב, לכל הפחות, לחשוב על ההוצאות האחרות הקשורות בהחזקת רכב ולנסות לצמצם בהן. דיווחנו כאן כבר על התגלית המשמחת שנשים חכמות יותר ברכישת רכב מגברים , הגיע הזמן לאתגר נוסף: צמצום דוח"ות חנייה. לקבל קנס על חניה לא חוקית כשהרכב סתם עומד יכול בקלות למחוק לנו את החיוך לאלתר. האתר feeder מבית גלובס עשה מצווה וריכז את כל האפליקציות באייפון ואנדרואיד שיכולות לעזור לנו לחנות בראש שקט. כמה הן עולות, איזה שירות הן מספקות והאם הן מתאימות לנו? הכתבה המצויינת עושה סדר בבלאגן.

קריירה:

על השאלה האם נמאס לכם מהבוס בעבודה יש להמשיך בשאלה נוספת: האם אתם מסוגלים להצליח בפתיחת עסק משלכם? בכתבה הבאה בכלכליסט תוכלו לברר מה כדאי לבדוק לפני שיוצאים להרפתקה הזאת ואיך מקטינים את הסיכויים לכישלון. אם מדובר בשאלה שאתם באמת מתחבטים בה, כדאי גם להכיר מחקר חדש שהתפרסם השבוע בדה מרקר שמנסה להקדים תרופה למכה ולמפות את כל הטעויות שאפשר לעשות כשמקימים חברה. אגב, בין הטעויות הנפוצות – העסקת חברים במקום בעלי מקצוע וחוסר ידע בנושאי שיווק.

כסף:

לא מספיק שלנוחי דנקנר, לב לבייב, תשובה ובעלי הון נוספים, גם ככה קשה עם כל נושא המחאה החברתית, ביום שלישי התפרסמו כמה מחקרים שממש מוציאים להם שם רע. לפי כתבה באתר החדשות האמריקאי האפינגטון פוסט, מספר ניסויים שנערכו לאחרונה בכמה אוניברסיטאות בארה"ב מצביעים על כך שאנשים עשירים נוהגים לשקר, להונות, ולהתנהג באופן אגרסיבי ובצורה לא אתית ביחס לאנשים פחות עשירים. באחד הניסויים למשל, אנשים עשירים גנבו הרבה יותר ממתקים מצנצנת שיועדה עבור תרומות לילדים מאשר אנשים פחות אמידים, שגם כן פילחו ממתקים אבל רק בצורה סמלית. מחקר אחר הוכיח שככל שעובדים בחברה היו עשירים יותר, כך הם נטו לשקר בנוגע לעבודתם. ממש לא נעים.

ביטוח:

לגבי צדיקים, אומרים במסכת ברכות, שמלאכתם נעשית בידי אחרים. השבוע, הצדק נעשה בידי אגף הפיקוח על שוק ההון במשרד האוצר שהטיל קנסות כספיים בגובה של כ- 850 אלף שקל על חברות הביטוח שהפרו את החוק. כך, למשל, בין היתר חברת הכשרה ביטוח נקנסה לאחר שטיפלה באופן רשלני בפניות של מבוטחים וחברת איילון חטפה על הראש לאחר שלא הציגה למבוטחיה רשימה של שמאי רכב שאמורים להיות בלתי תלויים. אז נכון שהעולם עוד רחוק מלהיות מתוקן אבל אנחנו בדרך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה