זהירות - נשים לוחמות

דונטלה ורסצ'ה מוצאת את האומץ לעצב קולקציית מחווה לבגדים האחרונים שעיצב אחיה המנוח ג'יאני ומשחררת נשים חזקות למסלול

26/02/2012
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS
» קולקציית הקוטור שהציגה דונטלה לפני כחודש בפריס

לראשונה מאז הרצח של אחיה ג'יאני ורסצ'ה בשנת 1997 מצאה אחותו דונטלה ורסצ'ה את האומץ בקרבה כפי שהיא מגדירה זאת, לחזור לתקופה ל - "an era" תרתי משמע, כך גם נקראה הקולקציה האחרונה והמבטיחה, שעיצב אחיה ושהוצגה בבריכה של מלון ריץ' בפריס, זמן קצר לפני מותו. קולקציית ורסצ'ה לסתיו 2012, מושפעת ממוטיבים רבים מאותה קולקציה אחרונה, החל בהשפעה גותית אפלה ממש כמו בקולקציה ההיא, אלא שכאן זו היא גותיות עדכנית בסגנון ליסבת סלנדר (או רוני מארה) מהסרט "נערה עם קעקוע דרקון": הפוני הקצרצר, העיניים המאופרות בכבדות כהה והגבות המחוקות, הרבה עור שחור עם ניטים, שמלות בגזרת מעיל מתרחב מהמותן בהשפעה גותית וכמובן סמל הצלב, שגם הוא אחד המוטיבים המרכזיים מהקולקציה האחרונה של ג'יאני.

..
שמלות עשויות רשת מתכתית מטאלית, נראו אז לראשונה בקולקציה שעיצב ג'יאני והפכו מאז לסוג של סימן היכר לבית ורסצ'ה, שמציג שמלות מטאליות ומתכתיות בורסיות שונות כמעט מידי עונה, אלמנט נוסף שקפץ מהעבר, הוא שימוש באותיות השם ורסצ'ה מפוזרות באופן אקראי על השמלות.
..
ובהתאם למסורת העיצובית שטווה "האח הגדול", גם אצל דונטלה גוף האישה הוא תמיד נשי, בגזרת שעון חול מודגשת, חזקה וסקסית. שמלות רבות היו בנויות בצורה של מחוך עליון מחטב וצמוד מאוד ומותן מודגשת, באמצעות פפילום או באמצעות חגורה.
בקולקציית הקוטור שהציגה דונטלה לפני כחודש בפריס, היא אמרה שכיוונה לדמות "האישה הלוחמת". נראה שבקולקציה הנוכחית היא המשיכה לשכלל את הרעיון של הנשים כסוג של לוחמות עטויות שריון, השמלות המטאליות, שמלות הערב בפרט, היו בנויות ממחוך כ"כ נוקשה ומתכתי, שהדוגמניות צעדו בתוכן בזהירות ובנוקשות, ממש כאילו לבשו חליפת שריון אמיתית.

..
בין המראות האפלים, שיבצה דונטלה בחוכמה הבזקי צבע בכתום וצהוב עז ובאקססוריז נראו מגוון תיקים וקלאצ'ים מפתים, ומגפיים, חלקם עשויים מרשת בסגנון רשת דייגים ואחרים שהיו מעוטרים בצלבים.
דונטלה סיפרה שבחרה להתמודד בקולקציה הזאת עם "השדים" שהציקו לה מאז מותו של אחיה, ללא ספק תהליך מכאיב עבורה אך גם מזכך. אחרי שנאלצה בזמנו לקחת את מושכות העיצוב כמעט בעל כורחה ובלי שתהיה לגמרי בשלה לכך, דונטלה הגיע היום לבגרות כמעצבת מצליחה בזכות עצמה, מה שאפשר לה להתבונן לאחור לעבר המורשת של אחיה, ולהוסיף בביטחון את האמירה האישית שלה.


..

מתוך הבלוג של אלישבע כספי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה