פילינג שבאמת עובד

החידוש הלוהט מכנס קוסמטיקאיות בו השתתפנו הוא פילינג חומצות יעיל ללא תופעות לוואי. והיו עוד הפתעות

26/02/2012
חן דגן קבלו עדכונים מחן
  • RSS
» פילינג נטול תופעות לוואי, צילום: thinkstock

תעשיית הביוטי כבר שנים באקסטזה למצוא את הנוסחה שתגרום להתחדשות מהירה של התאים, מתוך ההבנה כי זהו המפתח לעור המהמם שנשל מאיתנו עם השנים.

עור צעיר, חלק ורענן מאופיין בהתחדשות מהירה של תאים. תאים רעננים צומחים כל חודש, ואילו התאים שסיימו מחזור חייהם נדחקים למעלה אל השכבה הקרנית של העור, ונושרים.  ככל שהעור מתבגר, קצב התחדשות התאים מואט, שכבת התאים המתה עבה יותר,  והעור נראה עייף עמוס וחסר חיים.

פילינג הוא דרך קלה ומהירה לעשות זאת, והוא אחד הפתרונות היעילים והבדוקים. הוא מסיר תאים מתים וגורם לעור להתחדש כל הזמן להתבהר ולהראות מתוח, חיוני ובהיר יותר, כמו בימים העליזים ההם.

פילינג חומצות ביולוגי

פילינג חומצות ביולוגי מורכב מחומצות שתפקידן להמס את הדבק המדביק את התאים המתים לאלו החיים. אפשר להשתמש בו בבית- העור נראה מדהים אחריו, וזהו טיפול פופולארי גם בסדרת טיפולי מכון,  שם החומצות ברמת ריכוז גבוהה יותר. העניין הוא שמדובר בטיפול מעצבן מעקצץ ושורף' הן בבית והן במכון, עם תופעות לוואי לא נעימות כמו אדמומיות על העור. הוא מגרה את העור ולא מתאים בשום פנים לבעלות עור רגיש. גם הוראות ההפעלה שלו מעצבנות - העור הופך פגיע ורגיש אסור לצאת איתו לשמש והוא אסור על בעלי עור רגיש. בשימוש לא זהיר הוא עלול לגרום נזקים כמו כתמי פיגמנטאציה מכוערים שמגיחים פתאום אל העור.

הבשורה המעניינת ביותר שיצאה מכנס הקוסמטיקאיות בו השתתפנו היא פילינג חומצות ללא עקצוצים אדמומויות ובעירה על העור. כן, הוא ממס תאים מתים ומחדש את העור ואפשר לרוץ איתו בשמש ולקפוץ איתו, ולא מחמת העקצוצים.

זהו למעשה פילינג החומצות הראשון והיחיד ללא תופעות לוואי שאינו מגרה את העור, ולכן הוא מתאים אפילו לבעלי עור רגיש שפילינג אסור לחלוטין לעורן.

Cosmederm רשמה פטנט על שני מוצרי פילינג המכילים חומצה לקטית בריכוז גבוה יחסית.

מדובר בפיתוח מרשים מאוד, כפי שהובטח, התכשיר אכן נטול תופעות לוואי,  לא מעקצץ כלל, מתאים גם לבעלות עור רגיש, ואפילו אפשר להשתמש במוצרים  גם באזור הרגיש שסביב העיניים, מה שלא יעלה על הדעת בשום פילינג אחר. בשימוש לטווח ארוך הוא עושה עבודה יעילה על העור.

מאשה מינקין, מנהלת ההדרכה של ביוטי פאלס יבואנית המוצר ממליצה למרוח אותו כמוצר אחרון, אחרי שהעור עבר ריכוך על ידי קרם הלחות, ובכל מקרה יש למרוח אותו על עור נקי.

קוסמדארם, בריכוז חומצה לקטית 10%:  297 שקל  ל –50 מ"ל.

רפיניטי, בריכוז 15%: 374 שקל ל – 50 מ"ל.


FACE IT - כפפות להסרת איפור מהפנים ומהעניים

בשורה נוספת מהכנס היא כפפות להסרת איפור מהפנים. פשוט אבל גאוני – מסוג המוצרים שאנחנו שואלים איך לא חשבו על זה קודם. הכפפות עשויות בד מיקרופייבר  והם מסירות בעדינות לכלוך,  תאי עור מתים, שומן ואיפור, תוך שמירה על העור.

אפשר להשתמש בכפפות עם מים חמים בלבד, על ידי שפשוף קל, או להוסיף חומר ניקוי כמו פילינג גרגרים שעושים במקלחת – גם הוא עושה עבודה של הסרת תאים מתים. הכפפות לשימוש רב פעמי, והן נשטפות ומתייבשות בקלות, ובכך חוסכות בחומרים מתכלים כגון צמר גפן.

הכפפות פותחו על ידי חברת NOON. יש כפפה לכל הפנים, וכפפה נוספת להסרת איפור מהעיניים..

כפפה לניקוי והסרת איפור מהעיניים: 66 שקל.

כפפה לניקוי הפנים: 76 שקל.


סרום פולרן (F+APP), של חברת sal היפנית, עם מרכיב שמפתחיו זכו בפרס נובל

בשנות ה- 90 זכתה קבוצת חוקרים בפרס נובל לכימיה על הגילוי כי APP -  נגזרת חדשה של ויטמין סי,  היא בעלת מבנה מולקולארי המאפשר ספיחת רדיקלים חופשיים והשמדתם. הנגזרת, כך עלה מהמחקר , נחשבת יעילה לעין שיעור מויטמין סי טבעי, ועל פי מפתחיו הוא עוצמתי פי 125 מויטמין C, אנטי אוקסידנט מרכזי בחשיבותו לגוף בכלל ולהצערת והבהרת העור בפרט.

חברת SAL היפנית לקחה את הגילוי לתחום הטיפול בעור ופיתחה סדרת מוצרים על בסיס ה- APP .

הסדרה מכילה נוגדי חמצון הפועלים כספוג לספיגת רדיקלים חופשיים מהעור, והיא מיועדת לתיקון העור, מניעת נזקים עתידיים  והגנה. קו המוצרים, על פי  מפתחיו, מבטיח שמירה על עור בריא למשך זמן וטיפול בתחלואיו.

על פי  ד"ר טאקאשי טאקאהשי (Dr. Takashi Takahashi), המפתח הראשי בחברה, שהרצה בכנס, השימוש יוביל לתוצאות ניכרות לעין לשיקום ולחיזוק מבנה העור. התרשמנו שמדובר בחברה אמינה, אלא שהמחירים מזקינים את חשבון הבנק.

מוצר הדגל - סרום פולרן F+APP : 918 שקל ל –50 מ"ל.

תרכיז הבהרה אלפא-ארבוטין: 726 שקל ל – 50 מ"ל.

סרום היאלורוניק פרימיום: 478 שקל ל – 50 מ"ל.


מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה